עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת חוזרת לאזור עדיפות לאומית א'

8/11/2016
אילת חוזרת לאזור עדיפות לאומית א' (הגדל)

אילת חוזרת לאזור עדיפות לאומית א' גם באזור התיירות

הושב הפטור מתשלום להקניית בעלות כחלק מהטבות אזור עדיפות לאומית א' גם באזור התיירות. בכך הוסר חסם משמעותי לפיתוח מיזמים תיירותיים המצויים ברדיוס של קילומטר אחד משפת הים ואזור עדיפות לאומית א' יחול על כל חלקי העיר. השבת הפטור הושגה על רקע מאבק עיקש שניהל ראש    העירייה – מאיר יצחק הלוי, מול רשות מקרקעי ישראל. ועד היזמים באילת לראש העירייה: "מלחמתך חסרת הפשרות וניצחונך, יהוו חלק מההיסטוריה העתידית של העיר אילת ויהוו נקודת ציון משמעותית בפיתוחה, לטובת התיירות ולטובת תושבי אילת". הישג זה של ראש העירייה מצטרף לשורת הישגים בהשבת פטורים, ביניהם שמירה על הפטור ממע"מ למרות האיום המתמיד להסירו, השבת הטבת המס לתושבי אילת, הטבת מס גם לגמלאים והרחבת הטבות אזור עדיפות לאומית א'.

 

השבת הפטור הושגה בעזרתו של שר האוצר- משה כחלון, הממונה על רשות מקרקעי ישראל, אשר הוביל לביטול החלטה 1370 ששינתה את ההחלטה הקודמת לה (1185) ואשר גרמה לשיתוק מיזמי ספורט, נופש, פנאי ותיירות, שעתידים לקום באזור התיירות והוקפאו בהיעדר כדאיות כלכלית וחוסר נכונות של הבנקים להעמיד ליווי פיננסי. ביטול ההחלטה האמורה, למעשה השיב על כנו את הפטור מתשלום להקניית בעלות ע"פ הרפורמה של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) – הטבה בעלת שווי כספי עצום של 31% מרווחי הנכס.

 

ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי התייחס להחלטה וציין "לא אשקוט ולא אתן שיפגעו בפיתוח העיר. ההחלטה להחזיר את ההטבות לאילת כולה היא נכונה, הכרחית ובלתי נמנעת לפיתוחה ועידודה של העיר. רשות מקרקעי ישראל, שר האוצר - משה כחלון, ראש מטה הדיור - אביגדור יצחקי ומנכ"ל רמ"י – עדיאל שמרון, ראויים להערכה על תיקון משמעותי". כאמור, יזמי העיר אילת שיגרו מכתב תודה לראש העירייה בו הם מביעים את תודתם על פועלו ומאבקו להחזרת מעמדה של העיר אילת לאזור עדיפות לאומית א'. "ביטול ההחלטה הפוגעת "החלטת קילומטר מהים" מהווה תעודת כבוד לרמ"י ולשר האוצר, אולם בראש ובראשונה, תודתם הכנה של יזמי העיר אילת מסורה לך, כבוד ראש העיר על הירתמותך חסרת הפשרות, על המאמצים ועל השעות הרבות שהשקעת ב"מלחמה על הבית", אשא הובילו להשבת המצב לקדמותו. כך נכתב במכתבו של עו"ד חגי אדורם בשם ועד היזמים.  

 

לאור החלטה זו יצאו לדרך בקרוב פרויקטים רבים וביניהם: שדרוג מתחם החמאם הטורקי, בית מלון חדש שייבנה מעל קניון פארק הקרח, פרויקט האיימקס, מלון חדש במקום עיר המלכים ופארק מים ענק. לוועדה המקומית כבר הוגשה הבקשה להקמת פארק המים, זאת לצד פתיחתו המחודשת של מלון "דורטל סול"  במתכונת של מגורים ונופש ובחודשים הקרובים יוצגו תכניות לפיתוח אטרקציות חשובות נוספות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד