עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

"התחנה החיובית"

14/11/2016
"התחנה החיובית" (הגדל)

"התחנה החיובית"

אילת ממשיכה להוביל מרחבי Place Making
והפעם תלמידי בית ספר עציון גבר מעצבים את המרחב העירוני

לאחר התחנה הוורודה ברחוב אילות בה התבקשו העוברים והשבים לבטא מחשבות חיוביות על גבי לוחות התחנה, ה"קמפוסלון" - סלון שהוקם על ידי סטודנטים במרחב קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון מתוך מחשבה ליצור אווירה ביתית וחמימה, פרויקט "האור שבך" מבית היוצר של תלמידי "קדם עתידים" מבית הספר התיכון ע"ש "רבין", שיצרו מגוון אהילים הנושאים ערכים, והוצגו לראווה ברחבת הכניסה לבית הספר, יצא לאור פרויקט קיימנים רביעי, "התחנה החיובית" בחזית בית ספר "עציון גבר". גם כאן כמו ב"קמפוסלון" ובתחנה הוורודה, מוזמנים הבאים לבטא את המחשבות שלהם על גבי הלוחות שהוצבו במקום ולהעלות תמונה מחויכת בעמוד הפייסבוק - פלייסמייקינג אילת.

לפני כשנה החלה המחלקה לחינוך ועיצוב סביבתי בעירייה, לקדם את החינוך לקיימות בזיקה לקיימות עירונית חברתית תוך העמקת ההתנסות בגישת ה Place Making. בשנה שעברה התקיימו שלושה פרויקטים לעיצוב המרחב העירוני אותם עיצבו סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון באילת ומכון הערבה שיצרו את ה"קמפוסלון", תלמידי תיכון "רבין" שיצרו את התחנה "האור שבך" במרחב הכניסה של בית הספר, ומורים ונציגי סביבה שיצרו ביחד את ה"תחנת האוטובוס הוורודה". כל התחנות תוכננו על פי ארבע עקרונות מובילים: יצירת מרחב שנבנה בשיתוף קהילה, מעורר למחשבה ומעלה חיוך, מעודד למעורבות להתערבות בקרב תושבי העיר ומספר סיפור מקומי חיובי שנבחר על ידי המתכננים הצעירים.

 

"תחנת האוטובוס הוורודה" שזכתה לתגובות חיוביות פורקה לאחר חודשיים, חלקיה נאספו, ועתה עוצבו מחדש על ידי תלמידי בית ספר "עציון גבר", בניהולה של עינת חרמוני, בית ספר יסודי המתמקד במנהיגות סביבתית חברתית והוכר לא מזמן כבית ספר ירוק מתמיד. תלמידי בית הספר לומדים בתכנית לימודים חדשנית העוסקת בפסיכולוגיה חיובית והם בחרו להציג את מחשבותיהם על גדרות בית הספר ובתחנת האוטובוס הסמוכה והישנה שהפכה ל"תחנה חיובית". הילדים וצוות המורים תכננו, שרטטו ובחרו ביחד את התכנים. תלמידי בית הספר היו שותפים בעיצוב ובהעמדת התחנה מהשלב הראשוני ועד לשלב הגימורים. התחנה זוכה לתגובות חיוביות של תושבים שעוברים ברחוב הראשי, עוצרים ובוחרים להגיב, להצטלם לידה ולעלות פוסטים חיוביים נוספים על החוויה שהתחנה מעוררת בהם.

 

"מדובר בשפה בינלאומית שבה תושבים לוקחים חלק בעיצוב המרחב העירוני, מספרים את סיפורו של המקום דרך העיניים שלהם, גורמים לאנשים לחייך, להגיב ולהיות חלק ממה שקורה בעיר"  מציינת רונה שפירא – מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי המובילה את התהליך בשיתוף מרכז פסג"ה ובעידוד ותמיכה של העירייה ומוסיפה: "הרעיון הוא לייצר כמה שיותר פינות חמד כאלה ברחבי העיר בכל מיני נושאים ובכל מיני דרכים. "התחנה החיובית" הינה הפרויקט הראשון שיצא לדרך לשנת הלימודים זו ובמהלך השנה נכין מרחבים נוספים בשיתוף ובתכנון הקהילה".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד