עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שר הדתות באילת

21/11/2016
שר הדתות באילת (הגדל)

שר הדתות באילת

שר הדתות – חה"כ דוד אזולאי הגיע בשבוע שעבר (יום ה') לביקור באילת עם צוות משרדו. במסגרת הביקור נפגש השר עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי והנהלת העירייה וביחד דנו על ענייני העיר והדת. השר שמח לשמוע על קידום ענייני הדת בעיר אילת בכל התחומים ובכלל זאת בינוי מוסדות דת וציין: "דין אילת אינו כדין שאר הארץ. נפעל בכל דרך לסייע לעיר אילת על רקע מיוחדותה".

 

בפגישה האמורה בה נכחו, סגן ראש העירייה וממלא מקומו – אלי לנקרי, סגן ראש העירייה – משה אלמקייס ורב העיר אילת – הרבה יוסף הכט, סקר ראש העירייה בפני השר את המענים הרבים הניתנים בתחום הדת החל מעידוד כל תושב לקבל את תורתו דרך בינוי מוסדות דת, ביניהם בתי כנסת, מקוואות, מוסדות חינוך - אור החיים, אולפנה לבנות וישיבה תיכונית לבנים, מעונות יום "נאות מרגלית" ובהמשך בניית קריית חינוך דתי כולל מבנה קבע לישיבה התיכונית "צביה" ולישיבת ההסדר "איילת השחר" ועד לפעילות רוחנית בשיתוף הגרעין התורני "אל עמי" הכוללת פעילות סביב חגים, פעילות קבועה בבתי הספר עם מדרשת "אורות ישראל" ובסוף השבוע האחרון אירוע השבת העולמית, שנערך באילת בהשתתפות מאות רבות מתושבי אילת ואורחיה, שכללה הפרשת חלה עם עדן הראל, סעודות שבת משותפות לדתיים וחילוניים במספר מוקדים ומופע הבדלה לנוער דתי וחילוני במוצאי שבת.  

 

לצד העשייה העלה ראש העירייה את האתגרים עמם מתמודדת העיר אילת, ובכלל זאת הצורך להגדיל את תקצוב המשרד לטובת בינוי מוסדות דת, הצורך בסיוע לתלמידים דתיים הלומדים מחוץ לעיר אילת, הגדלת תקצוב לפיתוח והרחבה של בית העלמין ועוד. סגן ראש העירייה – משה אלמקייס ציין את הצורך בתקנה מיוחדת לאילת על רקע מיוחדותה. בעניין זה הדגיש הרב הכט את הקושי בגיוס תרומות וסגן ראש        העירייה – אלי לנקרי, הדגיש את החשיבות בשינוי היחס של השתתפות המשרד במענק תקציבים, שוב על רקע מיוחדותה של אילת.

 

השר שיבח את ראש העירייה והצוות על פועלם לקדם את ענייני הדת בעיר אילת וציין, כי יקיים דיון מיוחד במשרדו, במטרה למצוא את הדרך לתת מענים ראויים, מאחר שדין אילת אינו כדין שאר הארץ.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד