עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חילופי משלחות נוער במסגרת ערים תאומות

22/11/2016
חילופי משלחות נוער במסגרת ערים תאומות (הגדל)

חילופי משלחות נוער במסגרת ערים תאומות

כחלק מהידוק מתמיד של יחסי ערים תאומות בתחומים רבים, התארחו השבוע 26 בני נוער מהעיר קאמפן שבהולנד - עיר תאומה לאילת, בבתי תלמידי כיתות י' מבית הספר התיכון ע"ש "בגין". ביקור המשלחת הינו ביקור גומלין, לאחר שבחודש אפריל האחרון התארחו 20 בני נוער מבית הספר התיכון ע"ש "בגין" בבתי תלמידים מבית הספר ״הורנבק״ שבעיר קאמפן. התלמידים המארחים באילת, ששימשו כשגרירים של העיר אילת מחכים בקוצר רוח לנסיעה להולנד, שתתקיים בסוף חודש מרץ 2017.

 

מלוות המשלחת גלית כהן, סיגל כהן ופזית רומר, מורות בית הספר התיכון ע"ש "בגין", ארגנו שבוע מלא בפעילויות מגוונות ומשותפות לשתי הקבוצות שכללו סדנאות יצירה בבית הספר, טיול בקניון האדום, ביקור במצפה ובריף הדולפינים, שייט, ביקור בפארק הצפרות, פגישה עם אביו של אידרון עמר ז"ל ועוד פעילויות שונות לאורך כל השבוע. באחד הערבים הוזמנו התלמידים למופע של מגמת המוסיקה והמחול של בית הספר ובערב נוסף ביקרו במופע wow. המורות דיווחו, כי התגייסות ההורים בשבוע זה הייתה מעל ומעבר לציפיות. "ההורים פינקו לאורך כל השבוע בצ'ופרים, ארגנו ערב ברביקיו מדהים בחוף החשמל, קבלת שבת שבה סופר למשלחת על השבת ביהדות, דאגו למתנות לכל המשלחת, עוגות עם דגל ישראל ודגל הולנד ועוד. בקיצור הורים לתפארת" סיפרה גלית כהן והוסיפה, כי בשיחת הסיכום עם המשלחת שיתפו התלמידים על חוויית האירוח ועל הקשר המיוחד שנוצר בין התלמידים למשפחות. מאילת המשיכו חברי הקבוצה ההולנדית לסיור במצדה, מוזיאון יד ושם, ויאה דלרוסה בירושלים ועוד.

 

ביקור משלחת בני הנוער בהולנד הינו ביקור רביעי בשנה החולפת ובזו שקדמה לה, לאחר הפסקה בת חמש שנים בהן לא התקיימה פעילות חילופי משלחות נוער בשל חשש ההורים לשלוח את ילדיהם לארץ והוא התאפשר הודות לפנייה של ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי לפני מספר חודשים לראשי הערים התאומות קאמן שבגרמניה, קאמפן שבהולנד וקרלובי וארי שבצ'כיה, בבקשה לחדש את הפעילות וזו נענתה בחיוב. ראש העירייה ציין את החשיבות בטיפוח היחסים הבינלאומיים בין בני הנוער שהם העתיד של החברה וביחד עם חבריו ראשי הערים התאומות ומנהלות בתי הספר התיכונים של אילת: "בגין", "רבין" ו"גולדווטר", התוו תכנית משלחות. במסגרת זו, ארחו בסוף השנה שעברה, תלמידי בית הספר התיכון ע"ש "בגין" בני נוער מהעיר קאמפן שבהולנד ובחודש אפריל התארחו בהולנד. תלמידים מבית הספר התיכון ע"ש "רבין" ארחו בני נוער מהעיר קאמן שבגרמניה. וכאמור, ביקור תלמידי קאמפן בימים אלה בעיר אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד