עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תיאטרון אלעד זכה בהכרה

22/11/2016
תיאטרון אלעד זכה בהכרה (הגדל)

תיאטרון אלעד של אילת והערבה זכה בהכרה של משרד התרבות והספורט

לאחר שנתיים של עשייה תרבותית הכוללת הצגות ילדים ומבוגרים, תכנית המנויים "תיאטרון בים האדום" הכוללת סדרת הצגות על שפת הים ובטבע המדברי, ייסוד מגמת תיאטרון לבגרות ובחג החנוכה הקרוב, פסטיבל חנוכה ראשון באילת מבית היוצר של תיאטרון אלעד – תיאטרון אילת והערבה, זכה התיאטרון בהכרה של משרד התרבות והספורט ובתמיכה של 2 מיליון ₪ לשלוש השנים הקרובות דרך הצעת מחליטים ייעודית של המשרד לפיתוח מוסדות עוגן באילת.

 

את הבשורה קיבלו חברי קבוצת התיאטרון מראשת מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט – גלית והבה שאשו, שהיתה אורחת הכבוד השבוע (א') בהרצה ה – 50 של ההצגה "ירמה לאור ירח", שהוצגה בקיבוץ אילות בפני תומכי התיאטרון: ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי וראש המועצה האזורית חבל אילות – חנן גינת, התומכים בתיאטרון מראשיתו, הוועד המנהל של התיאטרון וכתבי תרבות.

 

"זו היתה חוויה מכוננת, רוחנית וגופנית" אמרה ראשת מינהל התרבות – שאשו, לאחר ההצגה "ירמה לאור ירח" הצגה מתגלגלת למרגלות הרי אילת בה הקהל עוקב אחר הדמויות אל תוך המדבר והוסיפה: "עשייה תיאטרונית במרחב הציבורי היא פורצת דרך, זו חלוציות תרבותית ומדינת ישראל גאה בכם". במעמד זה, בישרה כאמור שאשו לחברי קבוצת התיאטרון על תמיכת המשרד בפעילותם החלוצית, המתיישבת עם חזונה של שרת התרבות והספורט – מירי רגב, לשים את הפריפריה במרכז ולתעדף אותה תרבותית. ביחד עם שאשו, היללו ושיבחו כל הצופים את ההצגה הייחודית. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: "פה מתחוללת המהפכה התרבותית של אילת ואנו רואים בתרבות מחולל תיירות. תושבי אילת פוקדים בהנאה את ההצגות ואני סמוך ובטוח שכך יעשו גם אורחי העיר".

 

תיאטרון אלעד, הוקם לפני כשנתיים על ידי בעז דן, יליד קיבוץ אילות ודנה יצחקי, שחקנית הקאמרי, שהחליטו ביחד להדרים לאילת ולהקים בעיר תיאטרון מקומי אמיתי הקרוי על שמו של אחיו הבכור של בעז,  אלעד דן ז"ל, אשר נפל במלחמת לבנון השנייה. השניים הציגו יוזמה להקמת תיאטרון עירוני, אשר יפעל כאנסמבל וקיבלו את ברכתם של ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי וראש מועצה אזורית חבל אילות     דאז – אודי גת. קפיצת המדרגה של התיאטרון קרתה בשנה שעברה עם המעבר של שי פיטובסקי ומשפחתו לגור באזור ולקחת את התפקיד של המנהל האומנותי של התיאטרון. פיטובסקי, אחד הבמאים המוערכים כיום בארץ, שניהל את קבוצת הצעירים של שחקני הבימה בשבע השנים האחרונות, הביא אחריו את שחקנית הבימה נעמה ארמון, והשחקן רוי קלדרון המוכר לכולנו מהסדרה "זגורי אימפריה" שעברו לגור גם כן באילת. לצד אלו, קיבל תיאטרון אלעד את הכרתו ותמיכתו של תיאטרון "הבימה" יחד עם תמיכתם של לא מעט אושיות מעולם התיאטרון, אשר רואים בתיאטרון האילתי בשורה של ממש. אנשי תיאטרון כמו עודד קוטלר, יהושוע סובול, ואיציק ויינגרטן התגייסו גם הם לטובת הפרויקט החלוצי והם מהווים הוועד המנהל של התיאטרון.

 

"מטרתנו היא להעניק לתושבי אילת וחבל אילות, תיאטרון איכותי המביא תכנים בהשראת  הקהילה המקומית ומשקף את נוף חייה. אנו שמחים לאפשר גם לתושבים החיים בקצה הדרומי ביותר של הארץ, ליהנות מתרבות ענפה בדיוק כמו זו שקיימת במרכז הארץ ואף יותר" ציינו מייסדי התיאטרון, בעז דן ודנה יצחק והוסיפו בסיפוק, כי לאורך התקופה הם זוכים לחיבוק חם מהאילתים ותושבי חבל אילות, שממלאים בנוכחותם את המושבים והיציעים וגם מהגופים העסקיים וגורמי קהילה שמחבקים את התיאטרון ורואים בו גאווה מקומית. "ישנה כאן הזדמנות אמיתית להתחיל משהו חדש, לזרוע זרעים של יצירה, של חקירה ושל בניית קהילה תרבותית" אמר פיטובסקי והוסיף: "במקום הזה שעוברות בו מיליוני ציפורים בדרכם ליבשת חדשה ומיליוני אנשים בדרכם לחופש, ראוי שבמקום הזה יהיה תיאטרון איכותי, מקום שבו עוצרים לרגע וצופים יחד, בעצמנו".

 

עתה עם תמיכת משרד התרבות והספורט שואפים חברי התיאטרון להמשיך ולממש את החזון, ובכללו המשך יצירה מחוץ לקופסא, פנייה לתיירות כולל תרגום ההצגות לשפות שונות, שיתופי פעולה בינלאומיים, הקמת כפר אמנים, שיהווה מרכז הכשרה בינלאומי לפרפורמרים והמשך בניית בית לתיאטרון.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד