עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מנציחים את דדי

29/11/2016
מנציחים את דדי (הגדל)

מנציחים את דדי

האיש שאהב את הים ולא שב משם

בטקס רב משתתפים, נחנכה ביום שישי האחרון, האנדרטה המחודשת לזכרו של בן אילת, עודד (דדי) שיינבליט ז"ל, שמצא את מותו במפרץ אילת, בתאונת צלילה בשנת 1987. האנדרטה שהוקמה על המזח הסמוך למועדון השיט, 3 שנים לאחר האסון, באישור מועצת העיר דאז, ועמדה מוזנחת משך שנים ארוכות, שוקמה ע"י החברה הכלכלית אילת (חכ"א) בשיתוף פעולה מלא עם בני המשפחה וחבריו של דדי. פסל הנצחה חדש עוצב ע"י הפסלת סמדר כרמלי והוצב במקום.

התהליך התחיל לפני כשנה עם פנייתו של אריאל ברזילאי, שביחד עם קבוצת הנצחה המונה 25 חברים, ביקשו לשקם את האנדרטה של חבריהם לקורס החובלים מחזור נ"ה, תוך שהם התחייבו לעמוד ביעד זה עד ליום הולדתו ה – 51 של דדי שחל בשבוע שעבר. מצב האנדרטה שלא אפשר שיקום, הוביל להתגייסות החברה הכלכלית, שפעלה בשיתוף החברים ובני משפחה, ביניהם יורם שני, תושב העיר וחבר קרוב של המשפחה, להקמת אנדרטה חדשה המכבדת את זכרו של דדי ז"ל.

בטקס שהיה כאמור רב משתתפים, נכחו שאול שטיינבליט – אביו של דדי ואחותו – שלי, שהגיעו במיוחד מספרד, לשם עברו זמן קצר לאחר מותו של דדי. עוד השתתפו, חבריו מקורס החובלים, חבריו של דדי מאילת וותיקי נמל אילת שעבדו עם אביו של דדי והיו שותפים לחיפושים אחר גופתו של דדי, שלא נמצאה עד היום. את הטקס הנחה – אודי שכטר, שאחיו היה חברו של דדי. במהלך הטקס שרו לזכרו אופיר יוחאי ופזית נוני, בת כיתתו של דדי, שהגיעה גם היא במיוחד לאילת לזכרו של דדי. לאחר הטקס, הוזמנו כולם להפלגה למקום מותו של דדי בחוף הצפוני.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, נשא דברים לזכרו של דדי וציין, כי יפעל להנצחתו גם מול מועדון השייט, שם היה פעיל דדי בנערותו כשייט תחרותי בדגם 420. שאול – אביו של דדי, הודה בהתרגשות על הרצון העז והנחישות של כל השותפים, להנציח את זכרו של דדי. כשסיפר שאול על כך שלנה – אימו של דדי, ביקשה זמן קצר לפני מותה, שיפזרו את אפרה בים, במקום בו מצא דדי שלה את מותו, לא נותרה אף עין יבשה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד