עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מבצע אכיפה משותף

12/12/2016
מבצע אכיפה משותף (הגדל)

מבצע אכיפה משותף הוביל לפינוי פלישה משטח ציבורי

במסגרת מבצע אכיפה של רשות מקרקעי ישראל, בסיוע משטרת אילת ובשיתוף עיריית אילת, פונתה היום (ב') פלישה לאדמות המדינה בצמוד לתחנת דלק, באזור התעשייה במבואות אילת. בעל תחנת הדלק, שהשתלט על שטח פתוח של כ-2,400 מ"ר, הנמצא בין תחנת הדלק לבין הגן הבוטני, הרס לפני מספר שבועות את החומה שבנה בעקבות צווי הריסה שהוציאה כנגדו העירייה, אך לא פינה מהמקום את הפסולת למרות שהתחייב לכך, דבר שעורר חשש לפלישה חוזרת. הפולש יחויב בעלות הפינוי.

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר: מסיג הגבול, ניסה להשתלט על הקרקע הציבורית שייעודה לשמש כשטח ציבורי פתוח לרווחת הציבור, ללא היתר ובניגוד לחוק, כאשר יצק על הקרקע משטחי בטון, גידר את השטח בחומת בטון בגובה 2 מטרים ובאורך של כ-100 מטרים, הקים עליה שער חשמלי, אחסן בשטח צמיגי רכב רבים והחל להפעיל בשטח עסק בתחום הרכב ומתקן לשטיפת רכבים – כל זאת על חשבון אדמות המדינה למרות שהקרקע הציבורית מעולם לא הוקצתה לו. בעקבות איתור מסיג הגבול מסרו לו מפקחי רמ"י, התראה לפיה עליו לפנות את השטח, המפקחים אף מסרו לו צו פינוי קרקע המודיע לו, כי עליו לפנות את הקרקע בתוך 30 יום ולא, יפונה לפי החוק בליווי המשטרה. במקביל, הגישו מפקחי רמ"י תלונה במשטרת אילת כנגד הפולש. התלונה הוגשה בגין הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה שנתיים מאסר בפועל. כמו כן מפקחי הרשות הודיעו לפולש כי במידה ולא יפנה את השטח כפי שהורו לו, לאחר הפינוי הוא יהיה חשוף לתביעה כספית נגדו, בה יידרש לשלם רטרואקטיבית על דמי השימוש בקרקע ואת עלויות הפינוי שנגרמו לקופת המדינה עקב פלישתו, לרבות שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי.

 

כוחות האכיפה פינו את הפלישה וניקו את הקרקע. הקרקע הוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי ע"י מפקחי רשות מקרקעי ישראל, שהציבו במקום שילוט המתריע מפני פלישות חוזרות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד