עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה

12/12/2016
יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה (הגדל)

יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה

עשרות מתושבי אילת, הנמנים על פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, התכנסו היום (ב') לטקס שיועד במיוחד עבורם כחלק מיום הוקרה לאומי שהוכרז על ידי ממשלת ישראל. הטקס נערך ברחבת "אום רשרש" במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, חיים בר – יו"ר ארגון נכי צה"ל, סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי, סגן ראש העירייה ויו"ר ועדת ההנצחה העירונית – יהודה מורדי, יו"ר ארגון נכי צה"ל באילת – אתי קרן אלון ורב העיר- יוסף הכט. הטקס נפתח עם סיום צעדת "צועדים ומצדיעים" בשביל ישראל, במסגרתה חברו לפצועים, תלמידי בית ספר "ימין הרצוג" ובנות מדרשת "אורות ישראל", שיקיימו במהלך השבוע שיעורים בבתי הספר בדגש על דבקות במטרה והתגברות.

למעלה מ – 100,000 אזרחים ישראלים נמנים על אוכלוסיית פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. ביניהם חיים בעיר אילת וביישובי הערבה כ - 350 פצועי מלחמה ופעולות האיבה, אשר מתמודדים באופן יום יומי עם פציעתם ועם השתלבותם בחברה. טקס ההוקרה מתקיים זו השנה השלישית בעידודן של ממשלת ישראל ועיריית אילת, המוקירות את תרומתם של הפצועים למען מדינת ישראל ומדגישה את מחויבותה של ממשלת ישראל ורשויותיה לאוכלוסייה זו ואת החיבור הנצחי בין פעילותם של פצועי המלחמות ופעולות האיבה לתקומתה של מדינת ישראל ולמאבק על קיומה.

במהלך הטקס שהופק על ידי מזכירות העירייה ואגף האירועים ציין ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי את הוקרתם והערכתם הרבה של תושבי אילת לנפגעי מערכות ישראל ופעולות האיבה שהגנו בגופם ובנפשם על המולדת. עוד בדבריו הדגיש ראש העירייה את החשיבות בעידוד לגיוס משמעותי לצה"ל, וציין כי בזכות פעולות רבות, ממוקמת העיר אילת במקום ראשון במחוז דרום בגיוס לצה"ל. חיים בר – יו"ר ארגון נכי צה"ל ברך וחיזק את החברים: "אתם שמתמודדים יום יום עם פציעתכם ובכל יום מנצחים מחדש את הקושי והסבל, ראויים לכל הוקרה והערכה". בהתייחס לארגון בראשו הוא עומד ציין בר, כי זהו הארגון היחיד שלא רוצה שיצטרפו אליו חברים. עוד במהלך הטקס, סיפרו שני חברי הארגון, מיכה שוורץ – נכה צה"ל ואמירה רחאל, אשתו של נכה צה"ל ונציגת הארגון במגזר הבדואי את סיפורם האישי. רב העיר נשא תפילה לשלום חיילינו וכולם גם יחד ברכו את הפצועים בברכת החלמה ורפואה שלמה. עוד בטקס, הוקדש לפצועים, השיר "לתת" בביצועו של תושב העיר – רותם סרי ובסיום הטקס הוענק לכל אחד ואחת מהם, פרח.

צילום: יהודה בן יתח.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד