עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הציבור באילת שותף

16/01/2017
הציבור באילת שותף (הגדל)

הציבור באילת שותף

כחלק מפעולות לשיתוף הציבור, זכתה העיר אילת, אחת מבין 12 ערים ברחבי הארץ, בקול קורא להפעלת תכנית "שיתוף ציבור", במסגרת התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360 מעלות. במסגרת זו, ישותפו תושבים בוועדות המקבלות החלטות על הנעשה בתוכניות של ילדים ובני נוער. בשבוע שעבר, הסתיימה הכשרה, בה השתתפו 20 אנשי מקצוע המפעילים את שלוש התכניות שנבחרו לפיילוט: תכנית "חוויה משפחתית", "פותחים עתיד" ו"מועדון נוער 360 מעלות" הפועל במתנ"ס יעלים. בהכשרה הוסברה חשיבות שיתוף הציבור, נלמדו מושגים ועקרונות בשיתוף ויושמו כללים מעשיים של שיתוף.

 

שיתוף הציבור מאפשר התאמה מרבית בין צורכי התושבים לבין השירותים המסופקים להם, ובעזרתו מתחזקת תחושת השייכות והמחויבות של התושבים לעיר ולשירותים העירוניים. כך פועלת העירייה במגוון תחומים, ביניהם חינוך, סביבה, פיתוח ועוד. בזכות כך, החליטה ועדה ארצית, כי אילת, מבין 12 ערים נוספות,  תשמש עיר פיילוט לתכנית. "שיתוף הציבור בתכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון מהווה ביטוי מוחשי ליישום ערכי הדמוקרטיה בחיי היום יום, בעצם היכולת העצמית לממש את הזכות לשלוט בתהליכים המשפיעים על החיים שלנו" ציינה אורגל קדושי שמואל מאגף הצעירים במינהל שח"ק, רכזת התכנית.

 

תכנית הפיילוט לשיתוף הציבור תופעל בשלושה עקרונות: אחד, בחירת תושבים שהינם לקוחות של תכנית ספציפית בתוך התכנית הלאומית תוך שיושם דגש על גיוון תרבותי שייצג את כלל אוכלוסיית העיר. שני, הכשרת התושבים השותפים תוך מתן כלים לשותפות אפקטיבית. שלישי, שילוב התושבים בוועדות עירוניות, בוועדות גיל ובדיונים. בשבוע שעבר, הסתיימה כאמור הכשרה של הצוותים המקצועיים לקראת תחילת התהליכים של שיתוף הציבור.  

 

ד"ר דרורי גניאל ראש מינהל שח"ק ויו"ר ועדת התכנית אילת אילות: "אני גאה בכך ששוב אנו פורצי דרך והפעם מובילים פיילוט בנושא החשוב של שיתוף הציבור בתכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון. אין לי ספק שנצליח בכך, שהרי מינהל שח"ק כולו מושתת על ערכי השיתוף והשותפות וברוח זאת אנו פועלים בכל התחומים. על כך נאמר - אם תלך לבד תגיע מהר, אך אם נלך יחד נגיע רחוק. ואנו רוצים להגיע רחוק". מנהל התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון אילת אילות, אלפרד מיכאלוביץ: "בשנים האחרונות אנו עדים לכך שהתושבים מקבלי השירותים אינם עוד גורם פסיבי שאחרים מחליטים על גורלם בשם הידע והמומחיות. אני מאמין ששיתוף הציבור בתוכניות יכול להוביל לקבלת החלטות אחראית יותר ומקצועית יותר. אין ספק, כי מקבלי השירותים יכולים לתרום לוועדות השונות וכמובן לתפיסה העירונית. אני נרגש ומחכה לרגע שבו גורמים מקצועיים ישבו לצד גורמים לא מקצועיים ויקבלו החלטות משותפות".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד