עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שרות עד הבית – הנגשת השירות לאוכלוסיות מיוחדות

30/01/2017
שרות עד הבית – הנגשת השירות לאוכלוסיות מיוחדות (הגדל)

שרות עד הבית – הנגשת השירות לאוכלוסיות מיוחדות

כחלק משדרוג פיזי של אגף ההכנסות במרכז הסיטי סנטר, שודרגו גם השירותים לתושב שמציע האגף. לצד שירות חשבונית במייל, מציע האגף - שירות חדשני וייחודי - שירות עד הבית לאוכלוסיות מיוחדות, ביניהם: ניצולי שואה, לקוחות המוגדרים כסיעודיים ומקבלי קצבת ניידות. השבוע, זכה גבריאל פרידמן, תושב העיר, ניצול שואה ומוגבל פיזית על רקע בעיה בריאותית, להיות הראשון שמקבל את השירות באילת ובארץ. לביתו הגיעו גזבר העירייה – אסי בן חמו, מנהלת אגף ההכנסות בעירייה – שרה שיש, מנהלת מחלקת מגורים באגף ההכנסות – ענבל אטיאס, מנכ"ל העירייה – פיליפ אזרד מיוזמי השירות וגם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שהגיע לברך את הצוות על השירות ואת גבריאל, שזכה להיות הראשון שנהנה מהשירות הייחודי הניתן באילת ובארץ, שם פועלים במרבית הערים רק מרכזי שירות.

שירות עד הבית של אגף ההכנסות מצטרף לשורת פעולות, שמבצעת העירייה כחלק מרגישות לנגישות, במסגרתה פועלת העירייה לשמור על כבודם ועל זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ולאפשר להם להשתלב בכל תחומי החיים. בהתאמה לכך, פעלה העירייה באמצעות אגף ההכנסות, לשפר את חוויית הלקוחות בקבלת השירות, להקל ולהנגיש את שירותיו לאוכלוסייה בכלל ולאוכלוסיות ייחודיות בפרט. לצורך הנגשת השירות פיתח האגף אמצעים שונים, ביניהם: עמדות שירות נגישות, התאמה של אמצעים טכנולוגיים בעמדות מידע ממוחשבות, נגישות לאתר האינטרנט, ושירות עד הבית לאוכלוסיות מיוחדות, ביניהן: ניצולי שואה, לקוחות המוגדרים כסיעודיים ומקבלי קצבת ניידות. השירות כולל הגעה של צוותי האגף עד לבית לטובת חידוש תושב אילת, מתן אישור תושבות לצרכי מס, בקשה לקבלת הנחה מארנונה, תשלומים ועוד. השירות ניתן תוך שלושה ימי עסקים מזמן הפנייה למוקד הטלפוני או במייל.

השבוע נחנך כאמור השירות עד הבית והתושב הראשון שזכה לקבל את השירות הוא גבריאל פרידמן, תושב העיר מזה 62 שנים, המחובר בתקופה האחרונה למחולל חמצן. גבריאל, ניצול שואה, שהיה מבין בוני הנמל ועבד משך 30 שנים בבית החולים "יוספטל" כמנהל אחזקה ופרש לגמלאות, ברך כאמור על השירות. גבריאל סיפר בגאווה, כי הוא היה מבין אלה שלחצו להחליף את תא הלחץ לצוללים והתנדב במצפה התת ימי כצוללן. "אני שמח לדעת שהעירייה פועלת למעני כמו שאני פעלתי למען העיר, שכוחי היה במותניי". 

באילת מונה האוכלוסייה המיוחדת, שזכאית לשירות כ – 840 תושבים (197 ניצולי שואה, 389 קשישים סיעודיים וכ – 249 מקבלי קצבת ניידות). כחלק מפעולות האגף לחשוף את השירות, על מנת שייהנו ממנו כמה שיותר תושבים הזכאים לו, פוקדים אנשי הצוות את מועדוני הקשישים בעיר ומסבירים על השירות ומבצעים פניה יזומה לתושבים. עוד יפעל האגף לצייד סטודנטים ומתנדבים המלווים ניצולי שואה וקשישים, במידע הרלוונטי, על מנת שיציעו אותו לקשישים שהם מלווים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד