עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הטקס הממלכתי לציון 68 שנים לשחרור אילת

7/03/2017
הטקס הממלכתי לציון 68 שנים לשחרור אילת (הגדל)

הטקס הממלכתי לציון 68 שנים לשחרור אילת במעמד ראש הממשלה, שר האוצר ושר הבינוי והשיכון

העיר אילת לבשה היום (ג') חג לרגל 68 שנים לשחרורה והנפת דגל הדיו. שיאו של היום היה בטקס הממלכתי, שהתקיים באתר אום רשרש, במעמד ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו, שר האוצר – חה"כ משה כחלון, שר הבינוי והשיכון –  חה"כ יואב גלנט, סגנית יושב ראש הכנסת – חה"כ נאוה בוקר, סגן נשיא בית משפט השלום באילת - השופט יוסף טופף, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ובהשתתפות מייסדי העיר, ותיקיה, תושבים, מפקדי כוחות הביטחון, קונסולים, ומאות בני נוער הפעילים בתנועות הנוער באילת.

כמידי שנה, נפתח הטקס בתהלוכה מרשימה של כל תנועות הנוער העירוניות, ביניהן: מועצת נוער עירונית, פרלמנט הילדים העירוני, מרכז הנוער בראשית: "נוער אילת אומר לא לסמים ולאלכוהול", מרכז נוער קולייר, היחידה לקידום נוער, תכנית נט"ע, נוער דילר, מרכז הנוער והמוסיקה ווליום, "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער בני עקיבא, נוער "אל עמי", תנועת הנוער "המחנות העולים", מד"צים 360 יעלים, נוער "אחריי", תנועת הנוער צופים, נוער "אילטבע", נוער יוניסטרים, נוער מד"א, צופי אש, ונוער משמר אזרחי.

במהלך הטקס הופיעו הזמרים הראל סקעת ויובל דיין ואמנים אילתים: להקת U LIVE , בית הספר לריקוד של מתנ"ס קולייר, קבוצת תאטרון נוער מתנ"ס בית רובין ולהקת החינוך. את התקווה בסיום הטקס, שרו בשירה מרגשת, המקהלה של מרכז התעסוקה השיקומי "מיוחד" ביחד עם יובל דיין. עוד במהלך הטקס הוקרנו סרטונים, האחד "ישראל מחבקת את אילת" – משאל רחוב בהנחיית הקומיקאי דודו ארז. סרט שני, עסק באוכלוסייה המיוחדת של אילת תחת הכותרת "אחר, אתה חבר" זאת לאחר שהכריז ראש העירייה על השנה כשנת האחר. עוד בטקס נהנו תושבי העיר ממופע זיקוקים מרהיב. את הטקס הנחה: שלומי קוריאט. הטקס הופק על ידי אגף האירועים בעירייה ומרכז ההסברה הממשלתי. כחלק מהנגשת האירועים על ידי העירייה, לווה הטקס בשפת הסימנים וחולקו אזניות שמע לאנשים עם מוגבלויות.

״כולם אוהבים את אילת. אנחנו אוהבים את אילת ואנו גאים בה ביום חגה״ כך פתח ראש הממשלה את נאומו ודיבר על חשיבותה של אילת כשער הדרומי של מדינת ישראל. ״אילת היא הגשר בין אסיה לאירופה, לכן אנו משקיעים בה ונמשיך להשקיע בשדרוג כביש הערבה, בבניית שדה התעופה הבינלאומי החדש, שדה עם משמעות אסטרטגית, פיתוח החקלאות הימית כולל פארק לתעשיית מזון מן הים, בניית גדר לאורך הגבול עם ירדן בדומה לזה שבנינו לאורך הגבול עם מצרים והשלמת התכנית האסטרטגית לאילת״.

שר האוצר, משה כחלון ברך גם הוא את תושבי אילת ביום חגם והביא עמו בשורות, האחת היא קטע החוף שפעל משך 50 שנים תחת זיכיון קצא״א וישוחרר לטובת הציבור, פתיחת ההגרלה של דיור למשתכן עבור 250 דירות, מחציתן בעדיפות לתושבי אילת, והמע״מ, כאן התחייב השר, כי כל עוד הוא בתפקידו, לא יהיה מע״מ באילת.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, פתח את נאומו בדברי ברכה למייסדים שבנו עיר לתפארת ולבני הנוער, דור העתיד, המביאים גאווה לעירנו בתחומים רבים. כמידי שנה, נוהג ראש העירייה להכריז על נושא מוביל. השנה הכריז ראש העירייה על הנושא "אחר אתה חבר". יוזמה של תושב אילת בשם אדם יוספה שאותה הוחלט לאמץ. "מדובר בראש ובראשונה בתהליך פנימי המחייב אותנו כקהילה וכפרטים להפנים בתוכנו את משמעות האחר הנמצא בקהילה, לדעת להכיל אותו, לכבד אותו, לאהוב ולחבק אותו ולראות בו חלק אורגני וחשוב בתוך הקהילה. בטוחני, שכפי שנהגנו בעבר כך ננהג בעתיד וביתר שאת ליצירת חברה אוהבת היודעת להגיב, להתווכח, לאהוב, לחבק ובעיקר להיות סובלנית ופלורליסטית". עוד בנאומו הודה ראש העירייה לראש הממשלה על תמיכתו בעיר אילת, והזכיר בדבריו שורה של הישגים שקודמו על ידי הממשלה במסגרת צוות שרים לענייני אילת, עליו הכריז ראש הממשלה במרץ 2011 בטקס הממלכתי לשחרור אילת והקימו מספר חודשים אחרי. בתוך החלטות הממשלה לטובת אילת ציין ראש העירייה את השבת הטבת המס, רכבת לאילת, שדה תעופה בינלאומי, טיפול בתופעת ההסתננות, בניית תכנית אסטרטגית לאילת בהובלת משרד האוצר ומשרד רוה"מ, וגיבוש החלטת מציעים ליישום התכנית שתעסוק ביצירת מקורות תעסוקה מגוונים ואיכותיים, פיתוח אילת כעיר תיירות איכותית ומשובחת, חיזוק ופיתוח החינוך ובדגש חיזוק האקדמיה. 

עוד בנאומו הודה ראש העירייה לראש הממשלה ולשר האוצר על הסכם הגג של אילת, שנחתם שעות ספורות לפני הטקס הממלכתי. "פעילותך הנחושה לטיפול במשבר הדיור, ראויה להערכה ועל כך תבורך בשם כולנו" אמר ראש העירייה לשר האוצר והודה לו גם על פעילותו בהמשך למאבק שחרור רצועת החוף בק.צ.א.א לטובת הציבור. "בטוחני, שפתיחה נחשונית זו, תביא לשחרור עוד ועוד קטעי חוף שנתפסו ע"י גורמים מוסדיים" אמר ראש העירייה. גם לשר הבינוי והשיכון – יואב גלנט הודה ראש העירייה על הובלת תוכנית "שיקום שכונות חוזר" הכולל חיזוק ושדרוג מבנים, וכן על אישורו להסכם חדש מול ישן ושדרוג חזיתות בתים. "ביצוע התוכניות, יסייע למאות מתושבי אילת לשדרג את איכות מגוריהם וחייהם".

במעמד הטקס העניק ראש העירייה את מפתח העיר לראש הממשלה ואת מפתח חופי אילת לשר האוצר. המפתחות הינן יצירת אומנות מקורית, עבודת יד שהוכנה במפעל ייחודי באילת עם תפיסה חברתית מיוחדת במינה. מאחורי היצירה עומדים בני נוער במצבי סיכון ואומנים שחברו יחדיו לעבודה מהנה ופורייה בבית של סוזן - עמותה המספקת סביבה תומכת ויצרנית לנוער במצבי סיכון. תמונה של דגל הדיו הוענקה על ידי ראש העירייה לשר גלנט. שי נוסף הוענק לראש הממשלה ולרעייתו – הגב' שרה נתניהו, ציור שצייר נבו אפק, תלמיד כיתה י"ב בביה״ס התיכון ע"ש "רבין", אמן אילתי הנמצא על הספקטרום האוטיסטי עם לקות ראיה קשה, פורץ דרך, הופך מגבלה לאתגר ומנצח! בשנה האחרונה הציג נבו, שמונה תערוכות ברחבי הארץ. והוא ממשיך להמריא!

את הדגל הניפו: ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו, שר האוצר – חה"כ משה כחלון, שר הבינוי והשיכון – יואב גלנט, חה״כ נאווה בוקר, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מפקד מרחב אילת של משטרת ישראל – נצ"מ סמי מרציאנו, ראש העיר אילת בין השנים 1973-1983 – גדי כץ, מנהל המרכז הרב נכותי ומרכז תעסוקה שיקומי – מאיר אליהו. את מברק ההודעה על שחרור אילת הקריאה סמ"ר עופרי גבעתי, תושבת אילת, מפקדת צרעה ביחידת סנפיר חיל הים. ביום העצמאות תקבל תעודת הצטיינות מנשיא המדינה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד