עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אושר חוק שדה דב

22/03/2017
אושר חוק שדה דב (הגדל)

הצעת החוק לדחיית פינוי שדה התעופה דב אושרה ברוב מוחץ בכנסת ישראל

חוק "שדה דב", לפיו ימשיך שדה דב לפעול כשדה תעופה אזרחי עד להפסקת הפעילות הצבאית בשדה, אושר היום בקריאה שנייה ושלישית ונכנס לספר החוקים של מדינת ישראל. את הצעת החוק כחלק ממאבק שמנהל ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, הגישו חברי הכנסת איציק שמולי ובצלאל סמוטריץ' בתמיכה של יותר מ-70 ח"כים. ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי: ״במאבק למען תושבי אילת מול גורמים כבדי משקל וממון, ניצחה הנחישות האמונה העקביות ובעיקר הצדק. סיימנו בניצחון מערכה חשובה מאד אך הקרב לא הסתיים, צריך לראות שהפתרונות התחבורתיים לתושבי העיר אילת לקראת שנת 2019 יהיו הכי טובים שרק ניתן לקבל ועל כך יש בכוונתי להמשיך ולהיאבק״.

 

הצעת החוק אושרה היום (ד'), היום האחרון למושב החורף של הכנסת, פה אחד במליאת הכנסת, בתמיכת 73 חברי כנסת ואפס מתנגדים/נמנעים, לאחר שבמהלך השבוע האחרון קודמה במהירות בוועדת הפנים בראשות חה"כ דודי אמסלם (ליכוד), זאת לאחר המתנה של מספר חודשים על מנת לתת לממשלה ובעלי הקרקע את האפשרות להגיע לפשרה. חה"כ שמולי: "לא ניתן לרסק את הפריפריה עבור מגדל פאר מול חוף הים בתל אביב. חה"כ  סמוטריץ: "הבטחנו - קיימנו! שדה התעופה שדה דב יישאר במקומו עד לפינוי השדה הצבאי. בזמן הזה על המדינה למצוא תחליף מספק לשדה התעופה שישאיר את נתיב האוויר פתוח ויהווה פתרון קבע עבור תושבי הפריפריה".

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שהוביל את המאבק בנחישות תוך אמונה בצדקתו אמר: ״במאבק למען תושבי אילת מול גורמים כבדי משקל וממון, ניצחה הנחישות, האמונה העקביות ובעיקר הצדק. סיימנו בניצחון מערכה חשובה מאד אך הקרב לא הסתיים, צריך לראות שהפתרונות התחבורתיים לתושבי העיר אילת לקראת שנת 2019 יהיו הכי טובים שרק ניתן לקבל ועל כך יש בכוונתי להמשיך ולהיאבק". עוד הוסיף ראש העירייה: "לשמחתנו מוכיחים חברי הכנסת לאורך כל הדרך, אחריות ורגישות כלפיי תושבי העיר אילת, בתמיכה חוצה מפלגות השומרת על העיר אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל. זהו ניצחון צודק לא רק לתושבי העיר אילת אלא למדינת ישראל".

 

הצעת החוק קובעת, כי כל עוד משמש שדה דב לתעופה צבאית, תימשך בו גם התעופה האזרחית. שדה התעופה האזרחי יועבר למסוף זמני בחלק הצבאי של שדה התעופה, כאשר הצעת החוק קובעת, כי העברת המבנים תיעשה באופן מידי ותסיים את המעבר לא יאוחר  מ-1 בדצמבר 2017. שדה דב ימשיך לתת שירות עבור התעופה האזרחית עד ליציאת השדה הצבאי משדה דב בשנת 2019. עוד קובעת הצעת החוק, כי המדינה תעניק פיצויים לבעלי הקרקע בגין שימוש במקום לצורך התעופה האזרחית, שיחושב על פי הוראת פרודת הקרקעות והחוק לתיקון דיני הרכישה לצורכי ציבור.

 

כאמור, בחודשים האחרונים עיכבו יוזמי הצעת החוק את קידום ההצעה כדי לאפשר לנציגי המדינה ולבעלי הקרקע לבוא בדברים ולהגיע להסכמות. כידוע, בעלי הקרקע עמדו בסירובם ודרשו את פינויו המוחלט של השדה האזרחי. לפיכך, הודיעו חברי הכנסת כי יקדמו את הליך החקיקה באופן נמרץ מאוד. חה"כ איציק שמולי: "בזכות מאמצים רבים של ראש העיר אילת – מאיר יצחק הלוי ויו"ר ההסתדרות - אבי ניסנקורן, הצלחנו ברגע האחרון לגייס את כל הכנסת, כדי להוריד את החרב מהצוואר של אילת והפריפריה. אני מאמין ומקווה שבעלי הקרקע יצליחו בסופו של דבר לקדם את התכניות במקום, אבל השדה יוכל להתפנות רק כשתהיה חלופה. עד אז לא ניתן לרסק את הפריפריה עבור מגדל פאר מול חוף הים בתל אביב".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
המזרקה המוזיקלית
המזרקה המוסיקלית נסגרה לצורך שדרוג פעילותה תחודש בחודש מרץ הקרוב
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד