עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מאפרה באווירה

26/04/2017
מאפרה באווירה (הגדל)

מאפרה באווירה

70 מאפרות, שייצרו תלמידי בית ספר "עציון גבר" נפרסו לאורך רצועת החוף הצפוני מחוף קיסוסקי ועד חוף הרודס, כחלק מפעולות העירייה לשמירה על ניקיון החופים. "מאפרה באווירה" היא מוצר ירוק שיוצר במסגרת קורס "ממציא צעיר לעולם ירוק" שמתקיים כחלק מתהליך החינוך לקיימות בעיר.

 

את המוצר יצרו כאמור, תלמידי בית ספר "עציון גבר" – בית ספר "ירוק מתמיד", במסגרת שיעורי חינוך סביבתי. את השיעורים מעבירים, זו השנה השלישית, מדריכים מעמותת "תעשידע" בהובלת המחלקה לחינוך סביבתי בעירייה. במסגרת השיעורים למדו כ - 200 תלמידים משמונה בתי ספר ביניהם בתי ספר ירוקים וירוקים מתמידים, חקרו את סביבתם, בחרו להתמקד בבעיה אחת שמפריעה להם כילדי העיר אילת והמציאו לה פתרון. הדגמים שבנו התלמידים מוצגים מידי שנה באירוע סיכום שנה ומתמודדים בתחרות לבחירת המוצר המוביל מבין 30 המצאות בשנה. בשנה שעברה נבחרה "המאפרה באווירה" ובמהלך שנה זו המשיכו התלמידים לפתח את המוצר ביחד עם המעצב מתן שחר עד ליצירת אב טיפוס למאפרה באווירה.

כחלק מפעולות העירייה לשמירה על ניקיון החופים, החליט מנכ"ל העירייה – פיליפ אזרד, לרכוש כשבעים יחידות של "מאפרה באווירה" ולהציב אותם בחופי אילת כחלק מסטנדרט עולמי של חופים איכותיים. השבוע פוזרו כאמור המאפרות לאורך רצועת החוף הצפוני והותקנו על עמודי השמשיות. המאפרה עצמה עשויה פח וכאמור תשמש פח לאיסוף בדלי סיגריות.

"מבחינת היחידה לאיכות הסביבה פרויקט זה הוא מודל עבודה לשיתוף, יוזמה ויצירת גאוות יחידה בקרב התלמידים ואנו רואים חשיבות רבה בשיתוף והנעה לפעולה של תלמידים לפתרונות בעיות סביבתיות של העיר אילת" סיכמה רונה שפירא – מנהלת המחלקה לחינוך ועיצוב סביבתי.

צילום: ירמי בכר

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד