עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תלמידי בית ספר עציון גבר מעורבים

16/05/2017
תלמידי בית ספר עציון גבר מעורבים (הגדל)

תלמידי בית ספר עציון גבר מעורבים

על רקע פניה של תלמידי כיתות ו' מבית הספר היסודי "עציון גבר" לראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בעניין עיצוב כיכר בעיר, הקמת פארק מים וחוף קצא"א, נפגש ראש העירייה היום (ג') עם התלמידים בבית הספר. ראש העירייה שנפעם ממעורבותם של תלמידי בית הספר בנעשה בעיר אילת, ענה על השאלות, שיבח את דגם הכיכר שהציגו התלמידים והסביר להם על הנעשה בחופים.

 

המפגש בבית הספר, בניהולה של עינת חרמוני, נפתח בסיור של ראש העיר במרחב למידה ייחודי, שהקים צוות בית הספר ושזיכה אותו בפרס מוזיאון "יד ושם". המרחב מספר את סיפורו האישי של נחמן, ילד שגדל בצל השואה, החי כיום  בטורונטו ויש לו 5 ילדים ו 12 נכדים. סיפורו המרגש נחשף במקרה על ידי חני המורה לאנגלית במסגרת דיאלוג ולמידה משותפת בין בית ספר "ביאליק" בטורונטו שבקנדה לבית ספר "עציון גבר" המתמשך כשש שנים. השילוב בין עקרונות הוראת שואה, אותם למדה חני כשלוש שנים בהנחיית "יד ושם" לבין מענה לשונות, יצר מרחב למידה ייחודי ורב חושי. במסגרת המסע במרחב, נחשפים הילדים לערכים של קבלת השונה, אמפטיה וזהות יהודית, כל זאת בדגש על הסיפור האישי של הניצול. להקמת המרחב היו שותפים נוספים. במסגרת סדנת עבודה בעץ הקיימת בבית הספר עם תלמידים, נבנה מיצג המדמה את המחבוא בו הסתתר הניצול ואמצעי העזר השונים. בכניסה למרחב, מוצגת תערוכת  צילומים, פרי עבודתם של הילדים, המשקפת ערכים המתבטאים במרחב בפרט ובבית הספר בכלל.

 

לאחר הסיור במרחב הלמידה, נפגש כאמור ראש העירייה עם תלמידי כיתות ו' בבית הספר. המפגש נפתח עם הצגת דגם לכיכר אותה עיצבו תלמידי "מצוינות אמירים" בבית הספר, אותה הם מבקשים ליישם באחת מכיכרות העיר אילת. באמצעות הכיכר ביקשו התלמידים לשקף את רוח החשיבה החיובית ושמירה על האדם והסביבה, בדומה לרוח שמשקפת תחנת האוטובוס שעיצבו התלמידים בסמוך לבית הספר. ראש העירייה שיבח את התלמידים על הכוונה ועל היצירתיות וציין, כי נעשתה פניה דומה גם מבית ספר תל"י הרי אילת והוקצתה לכך כיכר. עוד ציין, כי גם הצעתם תבוא בחשבון.

 

עוד במהלך המפגש העלו התלמידים את עניין הקמת פארק מים ואף הציעו לכך מיקומים לאחר שבחנו את מרכיבי הסביבה במסגרת שיעורי מדעים. ראש העירייה סיפר לתלמידים על ביקוריו בגני הילדים ועל פינת החלומות במפגשים הללו, במסגרתה החלום לפארק מים, עולה באופן מתמיד. התלמידים שמחו לשמוע מראש העירייה, כי לאחר משא ומתן לקידום פארק מים בסמוך לקיבוץ אילות, תהליך שנמשך כבר כמעט עשור בגלל בירוקרטיה, אישרה המועצה הארצית לפני כשבוע את הקמת הפארק. עוד שמחו לשמוע, כי בקרוב מאוד יתחילו עבודות להכשרת הטקסס ראנץ' לאחר שהיזמים נענו לדרישת ראש העירייה, להקים במקום פארק מים. סוגיה נוספת שהעלו התלמידים היא החשש לשונית האלמוגים בחוף קצא"א, שייפתח בקרוב לציבור וגם פה הציעו הצעות ליישום שתכליתן שמירה על המפרץ והשונית. גם כאן הסביר ראש העירייה לתלמידים, כי הדאגה נכונה לכל חוף ובהתאם לכך פועלת העירייה. התלמידים שמחו לשמוע על התכנון להפוך את המזח הקיים לאטרקציה שתשמש גם כמעבר לתוך המים.

 

עוד הציגו התלמידים לראש העירייה שני דגמים של דג מקומי שיצרו במסגרת קורס הממציא הצעיר. הדגמים ישמשו כלי לאכסון קפסולות של קרם הגנה, שיימכרו ב – 1 ₪ בחופי הים. ראש העירייה הציע לתלמידים לבחון שיתופי פעולה עם קופות החולים כדי לקדם את המיזם המבורך ובהזדמנות זו שיבח את התלמידים על יצירה המוצר הירוק "מאפרה באווירה", שפוזרה לאחרונה לאורך כל רצועת החוף הצפוני.

 

בסיום המפגש, נשאל ראש העירייה על ידי התלמידים על החלקים המכבידים והמהנים בחייו של ראש העירייה. "החלק הקשה המכביד עליי זה הבירוקרטיה" ציין ראש העירייה ונתן כדוגמה את התרומה של 100 מיליון ₪ להקמת היכל מוסיקה, שהתמוססה בגלל בירוקרטיה. "החלקים המהנים זה בעיקר המפגשים אתכם" אמר ראש העירייה והדגיש, כי החיים הטובים הם רצף של חוויות קטנות. לאחר השאלות, ביקש ראש העירייה להתייעץ עם התלמידים לגבי בחירת צבע עבור מעקות הבטיחות הממוקמים בצמתים שליד בתי הספר, אשר יהיה שונה מהצבע הלבן של שאר מעקות הבטיחות בעיר. ההחלטה שהתקבלה פה אחד היא צביעה בצבע זוהר.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד