עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ההצגות הכי טובות בארץ

4/06/2017
ההצגות הכי טובות בארץ (הגדל)

תיאטרון אלעד – ההצגות הכי טובות בעיר ועכשיו גם בארץ

תיאטרון אלעד של אילת וחבל אילות רושם הצלחות מסחררות עם הכרה רשמית של משרד התרבות והספורט, תכנית מנויים שניה של הצגות תחת כיפת השמיים לנופי אילת, הסביבה והים האדום והצגת ילדים "מעבר להרים", שגרפה שלושה פרסים בפסטיבל חיפה להצגות ילדים לשנת 2017.

 

כ - 300 איש פקדו בשבוע שעבר (א') את שפת הים הקסום של ריף הדולפינים כדי לחגוג את יריית הפתיחה של סדרת מופעי "תיאטרון בים האדום" - תוכנית המנויים של תיאטרון אלעד, בשיתוף מחלקת האירועים של עיריית אילת, בחופים ובנופים של העיר הדרומית בישראל. ההצגה "הנמר" בכיכובו של השחקן הענק רמי ברוך, המספרת את סיפורו של חיל שאבד בג'ונגלים של סין, הוצגה תחת כיפת השמיים ולראשונה גם תחת מעטה הצמחייה הטרופי של הריף. וכפי שסיכם ברוך בעצמו "ההצגה הזו רצה כבר 23 שנה וזוהי ללא ספק אחת הבמות היפות ביותר בהן יצא לי להופיע. גם אני וגם אתם, הקהל - זכינו".

האירוע התיאטרוני הסתיים בשיח קצר של השחקן בשיתוף הקהל והוא כאמור מהווה את אבן הדרך הראשונה בסדרה של 9 מופעים שיתקיימו אחת לחודש - עד נובמבר. בהמשך צפויים המופעים הבאים: תיאטרון פלייבק – 18.6 בחוף הדקל ו – 27.6 בחוף של מוש. מלך ישראל – 13.7 בחוף היו קורל.        התקלה – 5.8 בקיבוץ אילות. הזקן והים - בבכורה עולמית! יתקיימו מגוון תאריכים במהלך ספטמבר. היי יפה – 19.10 בחוף הדקל. פואטרי סלאם – 2.11 בחוף של מוש. ירמה לאור ירח - מגוון תאריכים מידי חודש בקיבוץ אילות. 25 - מגוון תאריכים לאורך העונה.

 

לצד הצלחת סדרת המנויים, ומאות תושבי אילת והערבה הנהנים מתיאטרון מקומי משובח, הביא תיאטרון אלעד, כבוד גדול לעיר אילת ולחבל אילות, כשגרף שלושה פרסים בפסטיבל חיפה להצגות ילדים לשנת 2017, עם הצגת הילדים החדשה "מעבר להרים" - סיפורים פילוסופיים ממקומות רחוקים. ההצגה זיכתה את התיאטרון הדרומי בפרס האנסמבל, פרס התלבושות והפרס על הבימוי. ההצגה היא לקט אגדות ומשלים עתיקים מעולם הזן הטאו, יהדות ובודהיזם. אגדות מיפן, סין, פולין ואנגליה... סיפורים הטומנים בחובם חכמה עמוקה ורבת רבדים, שנוגעת במהות החיים: ארעיות, אנוכיות, נתינה, חמלה, גורל, פחד ואומץ לב. קבוצת שחקנים נודדים פורשת שטיח, אשר עליו מוצגים הסיפורים בעזרת חפצים, דמיון ובליווי של כלי מוסיקה עתיקים. מומלץ לגיל 5 ולכל המשפחה. מעבר להרים תוצג ב – 10.6 בקולוניה  וב – 19.6 בחווה של בני (נאות מדבר) - בשעה 17:30.

 

תיאטרון אלעד, הוקם לפני שלוש שנים על ידי בעז דן, יליד קיבוץ אילות ודנה יצחקי, שחקנית הקאמרי, שהחליטו ביחד להדרים לאילת ולהקים בעיר ובחבל אילות, תיאטרון מקומי מקצועי יוצר הקרוי על שמו של אחיו הבכור של בעז, אלעד דן ז"ל, אשר נפל במלחמת לבנון השנייה. השניים הציגו יוזמה להקמת תיאטרון עירוני, אשר יפעל כאנסמבל וקיבלו את ברכתם של ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי וראש מועצה אזורית חבל אילות דאז – אודי גת.

 

 

קפיצת המדרגה של התיאטרון קרתה בשנה שעברה עם המעבר של שי פיטובסקי ומשפחתו לגור באזור ולקחת את התפקיד של המנהל האומנותי של התיאטרון. פיטובסקי, אחד הבמאים המוערכים כיום בארץ, שניהל את קבוצת הצעירים של שחקני הבימה עד שנת 2015, הביא אחריו את שחקנית הבימה נעמה ארמון, והשחקן רוי קלדרון המוכר לכולנו מהסדרה "זגורי אימפריה" שעברו לגור גם כן באילת.לצד אלו, קיבל תיאטרון אלעד את הכרתו ותמיכתו של תיאטרון "הבימה" יחד עם תמיכתם של לא מעט אושיות מעולם התיאטרון, אשר רואים בתיאטרון האילתי בשורה של ממש. אנשי תיאטרון כמו עודד קוטלר, יהושוע סובול, מאור זגורי ואיציק ויינגרטן התגייסו גם הם לטובת הפרויקט החלוצי והם מהווים בחלקם  את הוועד המנהל של התיאטרון. 

 

כאמור, ההכרה הרשמית של משרד התרבות והספורט, בתיאטרון אלעד ובעשייתו המהווה חלוציות תרבותית מהמעלה הראשונה, כפי שהוגדרה על ידי ראשת מינהלת התרבות במשרד התרבות והספורט, תוביל את חברי התיאטרון להמשיך ולממש את החזון, ובכללו המשך יצירה מחוץ לקופסא, פנייה לתיירות כולל תרגום ההצגות לשפות שונות, שיתופי פעולה בינלאומיים, הקמת כפר אמנים, שיהווה מרכז הכשרה בינלאומי לפרפורמרים והמשך בניית בית לתיאטרון. בינתיים מובטחת לתושבי אילת והערבה הנאה צרופה מתיאטרון משובח שזוכה כאמור לפרסים גם בפסטיבלי הצגות ארציים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד