עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

למרות החום לא מוותרים - נלחמים על החיים!

4/07/2017
למרות החום לא מוותרים - נלחמים על החיים! (הגדל)

למרות החום לא מוותרים - נלחמים על החיים!

במסגרת פעילות המטה העירוני לבטיחות בדרכים, נערך ביום ראשון האחרון (2.7) מבצע הסברה ברחבי העיר בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, עיריית אילת, המשטרה וחברי מועדון "רוטרי" אילת. במסגרת המבצע, חולקו חומרי הסברה להולכי רגל ונהגים. מטרת הקמפיין והפעילות ההסברה היא להגביר את מודעותם של הנהגים בחובה של מתן זכות קדימה להולכי הרגל ומאידך, זו של הולכי הרגל לזהירות יתרה בעת חציית הכביש. המסר שהועבר: אם נתייחס אל הולך רגל כאל בן משפחה, ברור שנעצור!

 

למרות גל החום הכבד ששרר בתחילת השבוע באילת, הוחלט לקיים את המבצע כמתוכנן, מיד עם היציאה לחופשת הקיץ והגעת מבקרים רבים לעיר, וזאת בעיקר לנוכח הנתונים המקומיים אשר מעידים על כך ש-40% מכלל הנפגעים בתאונות דרכים באילת ב- 3 השנים האחרונות הם הולכי רגל, אשר נפגעים בעיקר בחציית הכביש במעברי חצייה, האוכלוסייה הפגיעה ביותר כהולכי רגל הם הילדים והקשישים (מעל 65). בארץ הנתונים מעידים, כי כשליש מההרוגים בתאונות הדרכים בישראל הם הולכי רגל. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים שמה לה למטרה עיקרית לצמצם את ההיפגעות של הולכי רגל בתאונות דרכים, ובהתאם לכך הקמפיין המרכזי של הרשות עוסק בהולכי רגל.  ההתנהגות הבעייתית בה עוסק הקמפיין הן התאונות החמורות מסוג פגיעה בהולך רגל בהן נרשמו עבירות לנהגים המעורבים. העבירה השכיחה בתאונות מסוג זה היא אי-ציות נהגים לחובת מתן זכות קדימה. על מנת להוביל שינוי בהתנהגות אי מתן זכות קדימה להולכי זו פיתחה הרשות קמפיין הסברה רחב היקף לציבור הנהגים, על מנת להעביר את המסר שאנחנו כחברה הפכנו את מעברי החצייה למלכודות מוות. מצד אחד, אנו מחנכים את הציבור לחשוב שזה המקום הבטוח ביותר לחצות בו את הכביש, אך בסופו של דבר אנו לא מאפשרים להם לחצות את הכביש בבטחה באותם מעברי חצייה.

 

במבצע הראשון לקחו חלק פעיל צביקה אלעזרי - מנהל בטיחות אזור נגב דרומי מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הדיה סיטרוק - מנהלת המטה העירוני לבטיחות בדרכים ודורית שולזינגר - מורה מתנדבת, משה עמר ורינת טרבולסי - נציגי הורים, צוותים ממשטרת אילת, בטי סימלמיץ - נשיאת מועדון "רוטרי" והחברים מרטין לוין ובוריס יאמפולסקי, אפילו דני פסלר, נגיד "רוטרי" ישראל שנכנס לתפקידו לאחרונה – לקח חלק במבצע. במהלך השבועות הקרובים יתקיימו מבצעים נוספים, הראשון מביניהם ייערך כבר ביום ראשון הקרוב, כאשר המסר: "בואו נתייחס אנחנו אל הולכי הרגל כאל בני משפחה שלנו, ונעצור להם במעבר החצייה כמו שהיינו רוצים שיעצרו להורים ולילדים שלנו כשהם חוצים את הכביש". בנוסף, יקיים ביום חמישי הקרוב המטה העירוני לבטיחות בדרכים מבצע הסברה נוסף לנהגים במרכז ביג אילת בשיתוף משטרת התנועה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד