עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילתים נותנים באהבה

17/07/2017
אילתים נותנים באהבה (הגדל)

אילתים נותנים באהבה

בעיר אילת פועלים כ – 60 ארגוני התנדבות ולמעלה מ – 3,000 תושבים מתנדבים. בזכות אלה ובזכות פעילות העירייה באמצעות מחלקת ההתנדבות באגף לשירותים חברתיים, זכתה העיר אילת באות הארצי "הקהילה המתנדבת". בישיבת המועצה האחרונה במסגרת פינת הפרגון שמקיים ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מידי ישיבת מועצה, פרגנו חברי המועצה לחיים זהבי, תושב אילת, אשר הקים בביתו מערך גיוס תרומות לנזקקים.

 

זהבי תושב העיר אילת מזה 8 שנים, איגד סביבו קהילה רחבה של מתנדבים מקשת רחבה של גילאים, גדולים כקטנים וכולם פועלים מידי יום בחלוקת מזון, בגדים וציוד לנזקקים בעיר אילת. ראש העירייה שביקר בביתו של חיים, התרשם מגודל הפעילות לה שותפים תושבים רבים בעיר והחליט להזמין אותו לישיבת המועצה, כדי להודות לו ולהוקיר את פועלו. "קהילה נמדדת ביכולת הנתינה שלה, החוסן של העיר הוא שיש אנשים כמוך" אמר ראש העיר וציין בהתרגשות את השותפות עם הילדים. "מרגשת אותי יותר מכל, החוויה שהילדים השותפים ליוזמה עוברים, זה הופך אותם לאזרחים טובים, זו חוויה מכוננת ומעצימה וראוי לומר על כך תודה". לתודות הצטרפו כל חברי המועצה.

 

חיים זהבי החל את פעילותו כיוזמה פרטית ועם הזמן הצטרפו אליו תושבים ומתנדבים רבים, אשר ביקשו לסייע ולתרום למען נזקקים בעיר, בזכות כך הפכה היוזמה הפרטית לארגון נתינה של ממש. "הכל אצלי מתחיל מהבית, ההורים שלי ניהלו מפעל נתינה דומה ולשמחתי יש לי את היכולת להמשיך את זה. נוצר מעגל עצום של אנשים שמתחלפים כל הזמן שבאים ונותנים יד בכל מה שצריך" אמר זהבי בהתרגשות. ביתו של זהבי הפך למוקד נתינה עצום אליו זורמים תושבים רבים המעוניינים לקחת חלק בעשייה הקהילתית. בנוסף, פועל זהבי בשיתוף מסגרות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי ותלמידים רבים כבר נחשפו לפעילות הנתינה שלו "אני עובר בגנים ובבתי הספר. התלמידים, ההורים, המורים והגננות נרתמים ומתרימים בגדים, אוכל וכל מה שנשאר, אפילו ציוד לבית ספר עבור ילדים אחרים שאין להם" מספר זהבי. סביב זהבי ופועלו נוצר גרעין קבוע של אנשים, אשר נפגשים מידי חמישי ושישי ונערכים באופן קבוע להכנת מזון וחלוקה למשפחות נזקקות, חלק מגרעין זה כולל גם ילדים בגילאים שונים, אשר תורמים ומתרימים לטובת הנזקקים. "הילדים באים אחר כך הביתה עם מודעות לנתינה והערכה למזון, ההורים עצמם מספרים לי על כך שהילדים עצמם לא מוכנים לזרוק אוכל או צעצוע ישן וישר מבקשים להעביר אותו לתרומה".

 

חשוב להדגיש שכל פועלו של זהבי הינו בהתנדבות מלאה והוא מנהל זאת באופן פרטי לחלוטין, אך בזהירות ורגישות מרשימה. כל האנשים המשתתפים בפעילות של זהבי מתנדבים ומסייעים מתוך רצון לתת לקהילה "אני כל כך מפרגן לעיר הזאת יש כאן תושבים מדהימים, מגיעים לכאן אנשים מכל הארץ והעולם שנחשפים לפעילות ולא מאמינים לגודל הנתינה שיש כאן ואני גאה על  כך" סיכם זהבי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 בימי שישי וערבי חג 09:00-15:30 וביום שבת 09:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת

לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד