עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

צואת כלבים – אוספים ולא נקנסים

25/07/2017
צואת כלבים – אוספים ולא נקנסים (הגדל)

צואת כלבים – אוספים ולא נקנסים

בימים אלה שילדי אילת נמצאים בחופשה ופוקדים את הפארקים העירוניים, תגברה העירייה את האכיפה בגין אי איסוף צואת כלבים, מתוקף חוק עזר עירוני – תברואה וסילוק מפגעים, התשל"ז – 1976. גובה הקנס 475 ₪. עיריית אילת קוראת לבעלי הכלבים, לקחת אחריות ולאסוף את צואת הכלבים, שמהווים במיוחד בקיץ מפגע אסתטי ותברואתי, ומטרד של ממש עבור ההולכים על המדרכות והמטיילים בגנים הציבוריים.

 

למותר לציין, כי אכיפה בגין אי איסוף צואת כלבים כמו גם בגין שוטטות כלבים נעשית באופן שוטף על ידי הפיקוח העירוני, השיטור העירוני ופקחי השירות הווטרינרי. יחד עם זאת לאחר שנדון הנושא בוועדה העירונית לאיכות הסביבה בראשות חבר המועצה – ד"ר אורן קסוס, הוחלט בימים אלה של הקיץ על מבצעים יזומים, החל מהשעה 6:30 בבוקר, בשלב ראשון בפארק השחמון המשתרע על שטח נרחב ובהמשך בשאר הפארקים.  

 

לצד המבצעים היזומים הנחה מנכ"ל העירייה – פיליפ אזרד את המשל"ט העירוני המחובר למערך המצלמות העירוניות המונה כיום כ – 300 מצלמות ברחבי העיר, לדווח ישירות לצוות הפיקוח העירוני והשיטור העירוני, כאשר מזוהה כלב משוטט או כלב העושה צרכיו ובעליו לא אוסף את צואת כלבו. במקרה של כלב משוטט ללא בעלים יועבר דיווח ישיר לפקחי הווטרינר לצורך לכידת הכלב ומתן דוח לבעליו. ראוי לציין, כי במסגרת אכיפה כנגד כלבים משוטטים, כלב משוטט בעל שבב אלקטרוני המאפשר זיהוי של בעלי הכלב, מצולם במקום וברירת קנס בגובה 500 ₪ נשלחת בדואר רשום לבעלי הכלב.

 

בהתאם להוראות חוקי המדינה וחוק העזר העירוני, חייב בעל כלב, להחזיק את כלבו בתחומי ביתו (כולל החצר) ולהוליכו ברצועה בזמן היציאה מתחום זה. למותר לציין, כי החובה להוליך כלב ברצועה מבטיחה שמירה על שלום וביטחון הציבור. חובה נוספת החלה על בעלי הכלב הנה באיסוף צואת כלבו, חובה שאינה מתממשת כאשר הכלב משוטט ללא בעליו. כחלק מפעולות העירייה למיגור תופעת אי איסוף צואת הכלבים, הכולל הגברת הפיקוח והאכיפה ובכלל זה מתן עשרות קנסות בחודש וכן הצבת עשרות מתקני שקי קקי בפארקים הציבוריים, חילקה כזכור העירייה מתקן אישי הכולל גליל שקיות לאיסוף צואת כלבים המוצמד לחגורת/רצועת ההולכה לכ – 2,000 בעלי הכלבים הרשומים באגף השירות הווטרינרי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד