עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

סטארט אפ נשי

8/08/2017
סטארט אפ נשי (הגדל)

סטארט אפ נשי

האב אילת – המרכז לפיתוח יזמות, שהקימה העירייה כחלק מפעולות לגיוון מקורות התעסוקה, מיקם את אילת על מפת ההיי טק העולמית. ההאב הצעיר שפועל זו השנה השנייה, מונה כיום קהילה של 200 יזמים הפועלים במתחם, 90 סטארטאפים שהתגבשו בין כתלי האב אילת, עשרות מיטאפים ומגוון תכניות בשיתוף אוניברסיטאות, בתי ספר, גופי מחקר וגופי השקעה בארץ ובעולם. לצד אקסלרציה (הזנקת הסטארט אפ) מתוכה צמחה חברת "TIPAY" בבעלות ארבעה בני אילת ומוצר שייצא בקרוב לפיילוט בשלוש מסעדות ואקסלרציה של  בני נוער מקבוצת יוניסטרים שיצרו טכנולוגיה לערים חכמות ומקבוצת המחוננים שיצרו סטארטאפ בתחום תחבורה חכמה, שניהם יישומו בעיר אילת, מציג האב אילת אקסלרטור ראשון לנשים. השבוע הוצגו 5 סטארטאפים, שיצרו נשים, בוגרות תכנית אקסלרטור ראשונה לנשים של האב אילת בשיתוף המשרד לקידום מעמד האישה בעירייה ואוניברסיטת בן גוריון. הסטארטאפים הוצגו בפני פאנל של בכירים מתעשיית ההיי טק והשותפים לתכנית – סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי, מנהלת המשרד לקידום מעמד האישה בעירייה – מרלן רוזנפלד ודיקן האוניברסיטה – פרופ' נדב ששר. עוצמה נשית במלוא הדרה.

 

10 נשים הצטרפו לתכנית הייחודית שקידם האב אילת בשיתוף המשרד לקידום מעמד האישה בעירייה ותכנית נוספת לסטודנטים בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון. התכנית כללה כ – 15 מפגשים, בהם זכו הנשים להיכרות עם תעשיית ההייטק ובעיקר לליווי צמוד של מנטורים, במטרה להבשיל את הרעיון הראשוני עמו הגיעו. בסיומה של התכנית הוצגו כאמור חמישה סטאטראפים הנותנים פתרונות בתחומי מיחזור פסולת, תיירות בינלאומית, מסחר אלקטרוני בתחום האופנה, והורות. "מילת המפתח אצל כל הנשים היתה ההזדמנות. התרגשנו כולנו לראות את הנשים שהגיעו עם אפס ניסיון בתעשייה, מגלגלות רעיון ומבשילות אותו לכדי מוצר" ציין אור חביב מנהל האב אילת והוסיף, כי בפיץ' דיי, היום בו מוצגים הסטארטאפים, הציגו הנשים את המיזמים במצגות מקצועיות על פי הסטנדרטים של התעשייה, דבר שלא מובן מאליו, שכן הן אינן מגיעות מהתחום. "המשקיעים והשופטים ישבו מרותקים אל מול הסטארטאפיסטיות החדשות של אילת" ציין חביב והוסיף, כי משלב האקסלרציה (הזנקה) ימשיכו הנשים לשלב האינקובציה במסגרתו מפתחים את המוצר, בונים את הטכנולוגיה, מגייסים כספים ומקימים חברה. גם בשלב זה יזכו הנשים לליווי צמוד עם המנטורים שמציע ההאב בכל התחומים.

 

ההאב הממוקם בפארק התעשייה אמת"ל ומופעל על ידי העירייה באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) בע"מ, מהווה מרחב עסקי מודרני המציע סביבת עבודה משותפת, קהילת יזמים תומכת, הדרכה וליווי. השותפה העיקרית ליוזמה ולהקמת ההאב היא חברת EilatTech לפיתוח עסקי מבית "צ'מפיון קפיטל", בבעלות אריאל בנטוב ועודד הראל. החברה שמיקמה את משרדיה בקומה השנייה של ההאב היא חלק מקבוצה בינלאומית מהטובות בתחומה, שבסיסה בארה״ב ואשר שמה לעצמה את פיתוח היזמות העסקית והטכנולוגית באילת בסדר עדיפות עליון. לשם כך גייסה החברה קרנות וגופים פיננסיים בינלאומיים, מנטורים ואנשי שיווק מהטובים בתחומם, במטרה לסייע להצלחת ההאב והיזמים האילתיים, משלב הרעיון העסקי דרך פיתוחו והבאתו למצב של עסק פעיל ואף להנפקה או מכירה. 

 

 

כך נבנה האב אילת במודל ייחודי המשלב מתחם עבודה מעוצב, אקסלרטור (תכנית האצה וליווי למיזמים בתחילת דרכם) ומרכז לפיתוח עסקי הכולל מנטורים המלווים את הסטארטאפים ואף מציע ליווי להשקעה כספית. בהאב ניתנת הדרכה פרטנית כיצד להפוך את הרעיון למיזם עד הצגתו למשקיע על ידי עזרה בבניית תוכנית שיווק, תוכנית עסקית, מודל או אב טיפוס.

 

כאמור, כיום פועלים בהאב כ-90 סטארטאפים בתחומים רבים כגון: ערים חכמות, ביוטכנולוגיה, תשלומים דיגיטליים, טכנולוגיות תיירות, בריאות, ספורט ועוד. בין הסטארטאפים הצומחים בהאב אילת ניתן למצוא מיזמים כגון: - TIPAY סטארטאפ תשלומים דיגיטליים, שמטרתו לפשט את תהליך מתן הטיפ גם ללקוח וגם לנותן השירות. TOASTPREDICT - שמפתח טכנולוגיות בינה מלאכותית לשיפור חיי החברה שלנו. BLD- מיזם לקידום תעשיית הבניה אל עתיד דיגיטלי ויעיל. SHARED COURT - מיזם שמובילים אותו בני נוער אילתים שעתידו לסייע לנו לנהל את כול המרחבים הציבוריים בעיר חכמה. כדוגמה לאקוסיסטם המתפתח של הסטארטאפים בעיר אילת, ניתן לראות לצד האב אילת, שני סטארטאפים אילתים בשלבים מתקדמים TRACKNET וכן IATAS המפתחים טכנולוגיות ייחודיות ופורצים לשווקים חדשים בעולם.

 

במסגרת המטרה, שבעיר אילת יתפתחו ויצמחו חברות סטארטאפ איכותיות רבות, מקדם ההאב תכניות להאצת מיזמים והצמחת חברות מקומיות חדשות ACCELERATOR, בשיתוף אוניברסיטאות, חברות וארגונים מובילים עם תהליך מיון והובלה מקצועי. וכן תכניות לליווי והצמחת מיזמים INCUBATOR משלבי הרעיון דרך פיתוח מוצר ותכנה, גיוס הון ופריצה לשווקים גלובליים. התהליך מגובה על ידי קרן השקעות אריאלי קפיטל. לצד שותפות וליווי עסקי, מקיים האב אילת גם מפגשי יזמים, משקיעים וסדנאות לקהילה. עוד במהלך השנה, יצר האב אילת שותפויות עם ארגונים חינוכיים דוגמת יוניסטרים, קדם עתידים, אוניברסיטת בן גוריון, APPLE SEEDS, בית הספר למחוננים ועוד רבים.

 

"העיר אילת זוכה להכרה לאומית ובינלאומית בקרב גורמי מקצוע, כמעצמת סטארט אפ מתפתחת. למי שיש רעיון או חלום, לנו יש את הכלים והיכולת לסייע לו או להגשים את החלום. כולם מוזמנים להיכנס. הדלתות שלנו פתוחות" סיכם אור חביב.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד