עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עלייה ברוב מדדי החינוך

14/08/2017
עלייה ברוב מדדי החינוך (הגדל)

בשנת תשע"ו נרשמה עלייה ברוב מדדי החינוך

מדו"ח שפרסם משרד החינוך המתייחס לתמונה החינוכית של אילת בשנת תשע"ו עולה, כי באילת מחנכים לערכים וכי יש ערך לחינוך. על פי התמונה החינוכית לשנת תשע"ו עומד אחוז הזכאים לבגרות על 70.9% (לא כולל חינוך מיוחד) - עלייה של 4% ביחס לשנה שעברה, 89% מבוגרי מערכת החינוך מתגייסים לשירות צבאי, שיעור ההתמדה עומד על 89.3%, אחוז הנשירה באילת עומד על 1.1% מהנמוכים בארץ, טוהר הבחינות באילת מבין הגבוהים בארץ!

 

זו השנה השנייה, בה משרד החינוך מביא לידי ביטוי בתמונה החינוכית את תכניות העבודה של בתי הספר והרשות ומודד את ההישגים העירוניים בהתאם למדדים ערכים חברתיים ולימודיים ולא רק על פי הזכאות לבגרות. התמונה החינוכית מתייחסת לבתי הספר התיכוניים ומציגה מבט רחב ומקיף על העשייה החינוכית וכוללת ארבעה אשכולות: ערכים ואקלים חינוכי, נשירה והתמדה, הצוות החינוכי ולמידה והישגים.

 

בעיר אילת לומדים 3,753 תלמידים, בשבעה בתי ספר על יסודיים: "בגין", "גולדווטר", "רבין", "ברנקו וייס", "אורים" לחינוך מיוחד, ישיבה תיכונית לבנים ו"אולפנה" לבנות, ב – 160 כיתות.  מתוכם 1,826 תלמידי כיתות י'-י"ב. 217 מהם לומדים בחינוך הדתי. 7.6% מכלל תלמידי המערכת הם תלמידי חינוך מיוחד הלומדים בחינוך הרגיל לעומת 4.3% בממוצע הארצי.

 

באילת, לא מוותרים על אף תלמיד ולא מוותרים לאף תלמיד

על פי תפיסה זו הנהוגה במערכת החינוך בשנים האחרונות, שיעור ההתמדה באילת המעיד על שימור תלמידים במערכת הינו מבין הגבוהים בארץ והוא עומד על 89.3% לעומת הממוצע הארצי העומד על 80.4%. שיעור הנשירה באילת עומד על 1.1% מהנמוכים בארץ ונמוך מהממוצע הארצי. מנתונים אלה עולה, כי המערכת החינוכית באילת פועלת בכל דרך לשמור על התלמיד במסגרת החינוכית ומונעת למעשה את נשירתו ממנה.

 

זכאות לבגרות

בשנת תשע"ו נרשמה עלייה של 4% באחוז הזכאים לבגרות. בשנת תשע"ו עומד אחוז הזכאים על 66% לעומת 62% בשנת תשע"ה. אחוז הזכאים לבגרות ללא חינוך מיוחד עומד על 70.9%. 4.1% מהם זכאים לבגרות מצטיינת. כזכור מאז שנת תשע"ג בה נרשמה ירידה באחוז הזכאים לבגרות ובהתאם להנחיית ראש העירייה גובשה תכנית מערכתית לשיפור הישגי התלמידים הן באמצעות מרכזי למידה והן בתוספת משמעותית של שעות תגבור לכל בית ספר. בנוסף, בשנת הלימודים תשע"ח יעברו כ – 60 מורים למתמטיקה הכשרות מיוחדות לשיפור איכות ההוראה, בסיוע קרן טראמפ. המטרה להעלות את מספר התלמידים הניגשים ל 4-5 יחידות במתמטיקה ולהשביח את תעודת הבגרות.

 

מחנכים לערכים

בהיבט הערכי, מובילה העיר אילת בחינוך להתנדבות ובגיוס לצה"ל. 65% מתלמידי אילת מתנדבים למען הקהילה בעידוד בתי הספר לעומת 61% בממוצע הארצי. 55% מתלמידי אילת פעילים בארגוני נוער. 90% מתלמידי אילת מתגייסים לצה"ל ועוד 3% מתנדבים לשירות לאומי. עדות נוספת לאיכות התלמידים עלתה במדד טוהר הבחינות, 0.3% מחברות פסולות לעומת 0.8% בממוצע הארצי, דבר המעיד על כך שתלמידי אילת רובם ככולם, נוהגים ביושר.

 

מורים מקצועיים

מהתמונה החינוכית, עולה כי המורים באילת מקצועיים. כמחצית מהמורים באילת בעלי תואר שני, וכ 50% מהמורים באילת לעומת 45% בממוצע הארצי זוכים לפיתוח וקידום מקצועי. עוד מהתמונה החינוכית עולה, כי מנהלי בתי הספר באילת מעורבים הרבה יותר בבניית תכניות להתפתחות מקצועית.

 

ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, ברך על השיפור במדדים ובעיקר על העלייה באחוז הזכאים לבגרות וציין: "אנו משקיעים רבות בחינוך ילדינו, בדגש על חינוך ערכי לצד הישגים לימודיים, במטרה להעניק לילדינו את מרב ומיטב הכלים להיות אזרחים טובים בחברה. הצוות החינוכי פועל בהתאם להנחיותיי להציב ערכי יסוד כחלק ממערך חינוכי. במסגרת זו, פועלים הצוותים לקדם ערכי ליבה כמו שיפור ההתמדה, מניעת נשירה, חינוך חברתי ערכי הכולל גיוס לצה"ל, העלאת ערך  ההתנדבות, טוהר הבחינות, גידול במספר התלמידים הניגשים לבגרות חברתית ועוד. בכל אלה רואים התקדמות והישגים ראויים להערכה. לצד אלה, הנחתי כבר את מינהל שח"ק בעירייה לנתח את המדדים בהם התוצאות לא משביעות רצון כמו האקלים החינוכי,   והתוצאות במתמטיקה ברמת ארבע וחמש יח"ל. ביקשתי ללמוד את הנתונים הבית ספריים ולגבש דרכי פעולה לשיפור כל הנדרש בדגש על מתמטיקה ומדעים וכמובן המשך התקדמות בכל תחומים האחרים".

 

ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק בעירייה: "נמשיך לפעול לקידום תלמידינו ושיפור הישגיהם, שכן ההצלחה היא נחלת המתמידים".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד