עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

החלק הימי בחוף קצא"א יוגדר כשמורת טבע ימית

14/08/2017
החלק הימי בחוף קצא"א יוגדר כשמורת טבע ימית (הגדל)

החלק הימי בחוף קצא"א יוגדר כשמורת טבע ימית

חוף קצא"א שהועבר לאחרונה לעיריית אילת ונפתח לציבור, לאחר 50 שנים בהן היה סגור, יוכרז כשמורת טבע בחלקו הימי. להסכמה זו הגיעו ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ומנכ"ל רשות הטבע והגנים             (רט"ג) – שאול גולדשטיין בדיון מקצועי שנערך באילת. שני הצדדים הרואים במשאבי הטבע, נכס לאומי החליטו על הידוק שיתופי הפעולה גם בחוף קצא"א.

 

כזכור בחודש אפריל האחרון ביקר מנכ"ל רט"ג באילת עם צוות מרחב דרום וביחד עם ראש העירייה סיירו ברצועת חוף אילת. אז כמו היום ברך מנכ"ל הרשות את פעולות העירייה בשמירה על נכסי הטבע של אילת, דוגמת הכרזה על מסיב אילת והרצועה הדרומית כשמורות טבע, השקעה בתחום הטיפול בשפכים, תכנית אם לפיתוח רצועת חוף אילת מטאבה לעקבה ועוד. כבר אז הוחלט, כי יגובש מנגנון משותף לשמירה על נכסי הטבע גם בחוף קצא"א.

 

בדיון, עודכן המנכ"ל בדבר הפעולות שנעשו בחוף קצא"א, שמטרתן לשמור על החוף ולשמר את השונית, בתוכן הצבת הצללות, פחי אשפה ושירותים כימיים, תיחום הכניסה לתוך הים ותיחום השונית על ידי רט"ג, הצבת שלטים האוסרים על לינה, הקמת אוהלים, מחסות והבערת אש בשטח החוף, וכן איסור על דיג והקמת רעש בלתי סביר על שפת הים. אלה לצד פעולות פיקוח ואכיפה בשיתוף רט"ג וכן הסברה המתבצעת בחוף.

כאמור, החליטו השניים בדיון משותף עם הצוותים המקצועיים, להכריז על החלק הימי שברצועת החוף כשמורת טבע. עוד סוכם שהנושאים שיש בהם מחלוקות, ייבדקו על ידי הגורמים המקצועיים של רט"ג והעירייה, באופן שיבטיח את השמירה על משאבי הטבע הייחודיים ואת יכולת האכיפה תוך מתן שירותים מתאימים למבקרים. ההמלצות יוצגו בפני ראש העיר ומנכ"ל רט"ג. עוד עלה בדיון נושא קידום הטיילת הימית הראשונה של אילת המתוכננת בחוף הדרומי, שדרוג פארק הצפרות וקידום החוף האקולוגי המתוכנן בחלקו הצפוני של חוף קצא"א.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד