עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת מתפתחת

13/11/2017
אילת מתפתחת (הגדל)

אילת מתפתחת - הופקדה התכנית לבניית רובע חדש בעיר אילת במקום בריכות המלח

במסגרת הסכם הגג, שיביא להכפלת העיר אילת עם תוספת של 18,372 יחידות דיור למגורים, 6,930 חדרי מלון ופיתוח אזורי תעסוקה, אטרקציות ותיירות בשטח כולל של 146,268 מ"ר, וכחלק מהתכנון העירוני האסטרטגי המבסס את העיר אילת כעיר עצמאית וחזקה, אישרה הוועדה המחוזית את הפקדת תכנית בריכות המלח, המיועדת להוסיף רובע חדש לעיר הכולל 3,592 יח"ד ו- 1,150 חדרי מלון וצפויה להתממש החל משנת 2021. הרובע ייבנה בסמוך לקריית הספורט הבינלאומית הנבנית בעת הזו.

 

התכנית, אשר החלה את דרכה כיוזמתה של חברת המלח, בהובלה של רשות מקרקעי ישראל, בליווי מינהל ההנדסה בעיריית אילת היא אבן דרך בחזון הפיתוח העירוני בצידה המזרחי של העיר. התכנית המתוכננת על שטחי בריכות המלח מיועדת להוסיף רובע חדש לעיר אילת הכולל כאמור 3,592 יח"ד ו- 1,150 חדרי מלון וצפויה להתממש החל משנת 2021. התכנית מציעה רובע עירוני, חי, תוסס ובר קיימא, המבוסס על עקרונות סביבתיים של תכנון עירוני באקלים מדברי ובניה ירוקה ואקלימית. חלק משלבי מימוש התכנית יהיה מציאת פתרון להעתקת הפעילות של חברת המלח ומפעל ייצור האצות של חברת NBT וייצוב התנאים ההכרחיים להמשך פעילותו של פארק הצפרות. כל אלה גורמים חשובים ביותר לעיר והעיר מחויבת, לצד רשות מקרקעי ישראל למציאת פתרונות מתאימים עבורם.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: "הפקדת התכנית היא עוד שלב חשוב ביישום התכנית האסטרטגית, שתכליתה חיזוק ופיתוח העיר אילת. מתחם זה הממוקם בחלקה המזרחי של העיר יחובר למתחם שדה התעופה המתפנה ויהווה מוקד אורבאני משמעותי המשלב מגורים, תעשייה ותיירות. אישור התכנית לאחר מספר שנים בהן פעלנו במרץ לקדם אותה, מהווה מבחינתי הבעת אמון של השלטון המרכזי בפוטנציאל הגידול של העיר אילת".

 

אינג' אסף אריכא – מהנדס העיר אילת: "צידה המזרחי של העיר אילת נמצא על סף פריצת דרך עם פינוי שדה התעופה, סיום התכנון לביצוע של מתחם הלגונה המזרחית ולקראת שיווק הקרקעות בו למלונאות, ביצוע מערך הניקוז המזרחי וכעת הפקדת תכנית בריכות המלח. לעיר אילת מגיע הטוב ביותר ותכנית זו של בריכות המלח היא מהטובות ביותר שידעה העיר. התכנית מבוססת על עקרונות תכנון מתקדמים ובבסיסם חיבור נכון וחכם של העיר עם הטבע הן מבחינה אקלימית והן מבחינת שילוב המרקם העירוני עם משאבי הטבע של מפרץ אילת".

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד