עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שומרי המפרץ מבפנים ומבחוץ

3/12/2017
שומרי המפרץ מבפנים ומבחוץ (הגדל)

 שומרי המפרץ מבפנים ומבחוץ

עשרות בני נוער מקבוצת "שומרי המפרץ" יצאו בשבת האחרונה לצלילת הניקיון הראשונה לשנה זו. נקודת היציאה היתה בחוף קיסוסקי לאורך הרצועה הצפונית הסמוכה. לאחר הצלילה הפרידו בני הנוער את הפסולת הרבה שהוצאה מן הים בתוכה פחיות, שברי סירה, בקבוקים, גלגלים ועוד. הפסולת הושלכה בהתאם לפחי המיחזור, שהוצבו בסמוך על ידי העירייה. לצד צלילת שומרי המפרץ הפעילו בני נוער מהמסגרת וממועצת נוער עירונית, דוכני הפעלות על החוף, לכל המשפחה בנושא הים והשמירה על הטבע. באי החוף קיבלו מבני הנוער תיקי רשת ממותגים של היחידה לאיכות הסביבה בעירייה. "הים הוא הבית של כל אילתי, וכולנו ביחד צריכים לשמור על הבית" סיכמה נופר גטה – מדריכת הקבוצה והזמינה את תושבי העיר להצטרף לצלילות הניקיון המתקיימות אחת לחודש.

 

העיר אילת התברכה בעשרות תנועות ומסגרות נוער מופלאות. שתיים מהן ייחודיות לאילת "שומרי המפרץ" ו"אילטבע" המובילות ביחד פעילות לשמירה על אוצרות הטבע בהם התברכה העיר אילת.  במסגרת שומרי המפרץ שהחלה השנה לפעול תחת רשת המתנ"סים, פועלות שלוש קבוצות - הקבוצה הצעירה לגילאי כיתות ז'-ח' אשר לומדים על הים ומקבלים את הכלים להיות שגרירי הים הצעירים. שאר הקבוצות בארגון הן קבוצה תיכונה, לגילאי כיתות ט'-י' שבחג פסח הקרוב ירכשו קורס צלילה כוכב ראשון, אשר יאפשר להם לבצע צלילות ניקיון מידי חודש. קבוצה זו לומדת על הים, על בעלי החיים, ארגונים סביבתיים, הטבע האילתי והסכנות שמאיימות על הטבע. הם לומדים מהי עבודה בקבוצה ובקיץ יצאו לקורס מד"צים. הקבוצה הבוגרת לגילאי כיתות י"א-י"ב, תרכוש בחג החנוכה רישיון צלילה כוכב שני, שיאפשר להם להמשיך ולבצע צלילות ניקיון גם בחיים הבוגרים. נוער זה בקרוב יוצא לצבא ולחייו העצמאיים ולכן כבר עכשיו הם המנהיגים. חניכי קבוצה זו מנהיגים בעת הזו פרויקט סביבתי, שמטרתו לעלות את המודעות בקרב קהל הצוללים, המבקרים והתושבים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד