עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

לא נכה אל תחנה

3/12/2017
לא נכה אל תחנה (הגדל)

לא נכה אל תחנה

כחלק מרגישות לנגישות ולצד פעולות רבות שמבצעת העירייה לטובת הנגשת דרכים, תחנות ומוסדות ציבור, הצטרפה העיר אילת לקמפיין הארצי של עמותת נגישות ישראל לציון היום הבינלאומי לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות. במסגרת זו הציבה העירייה באמצעות רשות החניה, 60 שלטים על גבי תמרורי חניית הנכים עליהם תמונותיהם של אנשים עם מוגבלויות. מטרת השלט להעביר מסר רגשי, שיוביל אנשים ללא מוגבלות לכבד את הצורך הקריטי של חניה זמינה ונגישה עבור אנשים עם מוגבלות ולהמחיש, כי מאחורי כל תמרור ישנן פנים אמיתיות.

באילת מסומנות חניות רבות לנכים בהן עושים שימוש תושבי אילת ואורחיה בכדי לקיים מהלך חיים תקין. עבורם ועבור בני משפחותיהם זמינות חנייה זו הינה קריטית לניהול חיים נורמליים. חנייה במקום מרוחק מקשה עד מאד על ניידותם של אנשים עם מוגבלויות ואף מונעת מהם את היכולת להגיע למקומות מסוימים. מסיבה זו, התקינה העירייה בשנה שעברה תוספת לתמרורי חניית הנכים בצירים המרכזיים עליה כתוב: "לא נכה אל תחנה" וקונסת ב – 1,000 ₪ את מי שאינו נכה וחונה בחניית נכים.

עיריית אילת הרואה חשיבות רבה בהגברת הנגישות פועלת בשנים האחרונות להנגיש מוסדות ציבור, מעברי חציה, תחנות אוטובוס, חופי ים וגם הנגשת השחייה במפרץ אילת. בנוסף, פועלת העירייה להנגיש גם את האירועים לטובת אנשים עם מוגבלויות, לרבות הסדרת חניות לנכים בסמוך לאירוע, הנגשת שירותים ומקומות ישיבה, מערכות שמע לאנשים עם מוגבלות שמיעה, ליווי טקסים בטקסט הנחיה רץ, שפת סימנים ועוד. עוד פעלה העירייה להנגיש גם את אתר העירייה המותאם לבעלי מוגבלות שמיעה וראיה באמצעות סרגל נגישות ייחודי המפעיל מקלדת עיוורים, שינוי צבעים וגודל פונט, כך יכולים בעלי מוגבלויות לגלוש באופן ידידותי, יעיל ומהיר.

לצד פעילות העירייה הרחיבה גם עמותת נגישות ישראל את פעילותה באזור והקימה מרחב פעילות באילת ובערבה המקיים פעילות מגוונת: הדרכות עובדים, פעילויות חינוכיות וקהילתיות, יעוץ וליווי נגישות למגזר העסקי, קמפיינים של מודעות והסברה ועוד. כחלק מהפעילות, הקימה העמותה בשיתוף האגף לשירותים חברתיים בעירייה קבוצת "סיירת נגישות", המורכבת מקבוצת מתנדבים עם מוגבלות וללא מוגבלות, אשר מובילים יחד תהליכים לקידום הנגישות בעיר. הם לומדים בחברותא על תהליכים וחוקים הקשורים בחוק השוויון לאנשים עם מוגבלות (התשנ"ח- 1998), סוקרים מקומות, נפגשים עם בעלי עסקים, מבקרים במקומות ציבוריים, ומתכננים פרויקטים, כדוגמת הצבת המסרים בצמוד לתמרורי חניית הנכים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד