עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה

11/12/2017
יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה (הגדל)

יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה

עשרות מתושבי אילת, הנמנים על פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, התכנסו אמש (א') לטקס שיועד במיוחד עבורם כחלק מיום הוקרה לאומי שהוכרז על ידי ממשלת ישראל. הטקס נערך באשכול פיס, במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, חיים בר – יו"ר ארגון נכי צה"ל, סגן ראש העירייה ויו"ר ועדת ההנצחה העירונית – יהודה מורדי, יו"ר ארגון יד לבנים באילת – מיקי ירקוני,  יו"ר ארגון נכי צה"ל באילת – אתי קרן אלון חברי מועצה, רבני העיר ועשרות בני נוער מתנועות ומסגרות הנוער בעיר. הטקס נפתח בריקוד של בנות מגמת המחול במתנ"ס קולייר וקטעי שירה בביצוע מרכז ווליום. את הטקס הנחה מנהל אגף הנוער ברשת המתנ"סים – יואב יצחק הלוי. עוד שמעו הבאים את סיפור חייו של אלי אדרי, פצוע צה"ל, תושב העיר, שהתמודד עם הפציעה הקשה שלו דרך המשך שירות בצבא משך 24 שנים.

למעלה מ – 100,000 אזרחים ישראלים נמנים על אוכלוסיית פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. ביניהם חיים בעיר אילת וביישובי הערבה 354 פצועי מלחמה ופעולות האיבה, אשר מתמודדים באופן יום יומי עם פציעתם ועם השתלבותם בחברה. טקס ההוקרה מתקיים זו השנה הרביעית בעידודן של ממשלת ישראל ועיריית אילת, המוקירות את תרומתם של הפצועים למען מדינת ישראל ומדגישה את מחויבותה של ממשלת ישראל ורשויותיה לאוכלוסייה זו ואת החיבור הנצחי בין פעילותם של פצועי המלחמות ופעולות האיבה לתקומתה של מדינת ישראל ולמאבק על קיומה.

במהלך הטקס שהופק על ידי מזכירות העירייה ואגף האירועים ציין ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי את הוקרתם והערכתם הרבה של תושבי אילת לנפגעי מערכות ישראל ופעולות האיבה שהגנו בגופם ובנפשם על המולדת. עוד בדבריו הדגיש ראש העירייה את החשיבות בעידוד לגיוס משמעותי לצה"ל, וציין כי בזכות פעולות רבות, דורגה העיר אילת גם השנה, במקום הראשון ביו ערי הדרום בגיוס לצה"ל. עוד ציין ראש העירייה, כי בשנה ה – 69 לשחרורה של אילת תוכרז השנה בטקס הממלכתי (22.2.18) כשנת צה"ל. חיים בר – יו"ר ארגון נכי צה"ל ברך וחיזק את החברים: "אני כל כך גאה לראות כאן את הנוער, דור העתיד שלנו, שמבין את החשיבות של היום הזה ומודה לראש העיר והנהגת העירייה על החשיבות שאתם נותנים לטקס".

טופז סולמון תלמידת כיתה י"א בתיכון בגין, חניכה בתנועת "אחריי לצבא" אמרה בשם הנוער: "אנו בני הנוער המתחנכים ומחנכים בתנועות הנוער בעיר, בוחרים וזוכים להקדיש שעות רבות במהלך השבוע, עבור בניית מחר ועתיד טוב יותר, כפי שנבנה עבורנו במהלך עשרות השנים האחרונות. בשם תנועות הנוער באילת, ובשם תנועת אחריי אנו מבקשים לחזק את ידיכם ולהודות לכם, על כך שנלחמתם למען העתיד של כולנו, ועל שהמשכתם להילחם על העתיד שלכם בכל יום מחדש ולהתמודד עם כל מכשול או בעיה. בזכותכם אנחנו כאן. כל מעשה שלכם הוא השראה עבורנו לבניית עתיד טוב יותר, להחלטה שלא לוותר וליכולת להתמודד עם כל מה שעומד בפנינו".

אלי אדרי – תושב אילת משנת 1978, פצוע צה"ל, המתנדב בשלוחת אילת שח ארגון נכי צה"ל, סיפר כאמור לבאים את סיפור חייו איך מפצוע קשה המשיך בשירות קבע בצבא.

 

במהלך שירותו הצבאי חווה אלי טראומה נפשית כשטיפל בפצועים לאחר הפצצה אווירית. בנוסף, נפצע קשה במלחמת יום הכיפורים באזור התעלה ונזקק לשיקום ארוך. לאחר שיקומו הוצע לו לפרוש מהצבא ולקבל משכורת חודשית ותנאים טובים, אך הוא סירב ובקש להמשיך לשרת את המדינה, למרות שנקבע לו פרופיל רפואי 21.

את הדרך להתמודד עם הפציעה והטראומה הוא זוקף לזכות המשך שירותו ותרומתו למדינה, במגוון תפקידים, שמילא במהלך 24 שנות שירותו הצבאי, ביניהם קצין אפסנאות בחטיבה 512 וכ-7 שנים תפקד כמפקד מחנה האוגדה. עוד הוא ציין, כי ארגון נכי צה"ל ליווה ומלווה אותו כמו את כל פצועי צה"ל עד היום.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד