עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תלמידי יעלים שותלים באהבה לטבע

5/02/2018
תלמידי יעלים שותלים באהבה לטבע (הגדל)

תלמידי יעלים שותלים באהבה לטבע

בית ספר "יעלים" הפועל כבר למעלה מעשור כבית ספר על אזורי בתחומי המדעים ואומנויות הבמה ופותח את שעריו לתלמידים מכל רחבי העיר, הפך את פארק הצפרות וסביבות טבע נוספות למעבדות למידה. בט"ו בשבט האחרון, ביקרו תלמידי יעלים בפארק הצפרות, צפו בציפורים הנודדות ושתלו עבורן באהבה עצי פרי שישמשו להן כמזון.

מזה כעשור מתקיימים פרויקטים מיוחדים ומגוונים עם פארק הצפרות, במסגרתם פועלים תלמידי בית ספר יעלים למען הפארק ובעלי החיים בו. התלמידים הקימו חממה לימודית, זרעו צמחים למאכל, הכינו תיבות קינון ועיצבו פחים מעץ. בהמשך פעלו התלמידים להנגיש ולהתאים את הפארק לילדים, במתקנים ובמשחקים מיוחדים שהכינו כגון: חוברות לצפרים הצעירים, משחק "חפש את המטמון", קיר צילום פלמינגו, עץ ברוכים הבאים לעופות ולמבקרים בכל השפות ועוד.

בשנה זו ימשיכו תלמידי בית הספר בניהולה של לימור קטן, את פועלם למען הפארק והציפורים. במסגרת התכנית השנתית יטעו עצי פרי שיהוו מלאי מזון לציפורים הנודדות, על מנת לאגור כוחות להמשך הנדידה וכן גם בכדי לצמצם את זיהום האוויר בקרבת הפארק.

בשבוע שעבר לקראת ט"ו בשבט, יצאו תלמידי בית הספר לסיור לימודי בפארק. התלמידים נהנו מהרצאה מלמדת וחווייתית מפי מנהל הפארק - נועם וייס והאזינו בקשב רב להסבריו המרתקים על מסלולי הנדידה של העופות הנודדים, החקר הפעיל שנעשה בפארק בשילוב סקירה של העופות, טיבוען והמעקב אחריהן. התלמידים צפו בעופות נודדים וגם יציבים המבקרים בפארק. השכילו משמיעת הרקע המדעי עליהן ומהמעקב שנעשה בעקבותיהן. בנוסף התלמידים זכו גם ללטף ולשחרר את העופות לחופשי. בתום הפעילות נטעו התלמידים עצי פרי אותם העניקו לפארק ברינה ובאהבה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד