עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

סוף שבוע ימי

26/03/2018
סוף שבוע ימי (הגדל)

סוף שבוע ימי

לצד מרוץ הלילה, אליפות פוצ׳יוולי, אליפות כדורשת ואליפות אסא, ארחה העיר אילת בסופ״ש האחרון את אליפות הסאפ עם 150 חותרים מכל הארץ ואת סבב אירופה במים פתוחים בה התחרו 100 שחיינים מ – 21 מדינות. מפרץ ים סוף מעולם לא היה סוער יותר.

 

מזג האוויר ההפכפך והרוחות החזקות היקשו על המארגנים אך דומה שדבר לא הפריע לאורחי התחרויות ליהנות מהתחרויות ומהחוויות שהוכנו מראש. הסבב האירופאי במים פתוחים המאורגן בשיתוף פעולה של איגוד השחייה עם אגף הספורט בעירייה, ציין השנה עשור עם כ - 100 שחיינים מ - 21 מדינות, ביניהם 3 אלופי ואלופות עולם. התחרות התחילה עם אליפות ישראל הפתוחה ב – 5 ק"מ, בה הוכתרו שי טולדנו ואווה פביאן כאלופי ישראל. אווה אשר עלתה לארץ לא מכבר הגיעה להישג מדהים - מקום רביעי במשחה 10 ק"מ שהתקיים יומיים לאחר מכן - בוקר יום ראשון, כאשר היא עוקפת שחייניות מהעשירייה הראשונה בעולם. ראשונה עלתה לפודיום ניקולט זילגווי מהונגריה. ההמנון ההונגרי הושמע פעמיים שכן גם בין הגברים ניצח את הסבב שחיין הונגרי קריסטוף רזובסקי, בזמן של 1:50.54.85. ראשון בין הישראלים בסבב היה מתן רודיטי - שיחגוג השנה 20, גיל צעיר יחסית להצלחה בענף הספורט זה. 

 

ברכות ומחמאות קיבל צוות השיטור הימי, המשיטים של אקסטרים ספורט ימי ובמיוחד צוות ההצלה שפעל ללא לאות מול זרמים ורוחות לא פשוטות. תשומת הלב השנה היתה גדולה במיוחד מאחר ואילת תארח בקיץ את אליפות העולם לנוער במים פתוחים, אירוע שכזכור בוטל בשנת 2014 בגלל מבצע צוק איתן.

 

באליפות ישראל בסאפ המתקיימת באילת זו השנה השנייה מטעם איגוד הגלישה הישראלי, השתתפו כאמור 150 חותרים מכל הארץ, מתוכם כ – 60 חותרים מאילת. את הסופ"ש הספורטיבי עטף הפנינג סאפ שהותאם לכל רמות חותרי הסאפ כולל סשן גוזלים לדור הבא והפנינג מתנפחים וסאפים מיוחדים שהתקיים לאורך כל היום בחוף נביעות בסמוך לחוף רויאל ביץ'. האליפות החלה בחתירת לילה ביום חמישי והמשיכה בשמונה מקצים שהוזנקו ביום שישי: 6 ק"מ גברים/נשים, 3 ק"מ גברים/נשים, 1 ק"מ גברים/נשים ומקצה ספירנט גברים/נשים. כאלוף ישראל בסאפ הוכתר איציק חורש מתל אביב. גם האילתים גרפו פרסים והגיעו למקומות מכובדים בקטגוריות גיל, ביניהם: ענבל אורון מקום ראשון ב 3 ק"מ נשים, סימה קורן מקום שלישי, קובי גאנם מקום ראשון 6 ק"מ גברים, גיל סתם מקום שלישי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד