עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חוקרים במדעים

23/04/2018
חוקרים במדעים (הגדל)

חוקרים במדעים

כחלק מעידוד לימוד תחום המדעים התקיים זו השנה הרביעית כנס עבודות חקר וגמר של מיזם STEM במסגרתו הוצגו 16 עבודות חקר של תלמידי כיתות ט' בתחילת תהליך החקר ו- 21 עבודות גמר של תלמידי כיתות י"ב במקצועות הכימיה, פיזיקה וביולוגיה ברמת 5 יח"ל. חלק מהעבודות הוצגו בשבוע שעבר בפני חברי מועצת העיר בפינת הפרגון אותה מקיים ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מידי ישיבת מועצת עיר. בין התלמידים שהציגו היו פז כהן מתיכון "בגין" שחקרה את השפעת גודל הגרגר על החזרה הספקרלית של האור, קרין גנדלב מתיכון "גולדווטר" שחקרה את השפעת התיירות על האקולוגיה של חולון ים סוף ושלו אדלמן מתיכון "רבין" שחקרה את השםעת שינוי הטמפרטורה על המבנה המולקולרי של תאי הדם.

 

בשנים האחרונות מוביל מינהל שח"ק בעירייה מהלך אסטרטגי לקידום הוראת המקצועות המדעיים והטכנולוגיים. במסגרת זו מציעה מערכת החינוך באילת, זו השנה החמישית, מגמה עירונית לכתיבת עבודות גמר ברמת 5 יח"ל. המגמה שהתחילה בעבודות גמר בביולוגיה, התרחבה בשנתיים האחרונות גם למקצועות פיזיקה וכימיה ובשנה הבאה תורחב למקצועות נוספים. תהליך המחקר והכתיבה, המודרכים על ידי מיטב החוקרים מתחום האקדמיה והמורים המלווים מבתי הספר, מקדם את ההתפתחות האישית והמדעית של תלמידינו ועולים בקנה אחד עם פעולות ראש העירייה לגיוון מקורות התעסוקה בעיר.

 

כל תלמידי עבודות הגמר שהציגו את עבודתם הונחו על ידי אנשי סגל מהמוסדות האקדמיים בעיר ולוו על ידי מומחי תוכן ומורים מתחומי הדעת, ביניהם פרופ' ראובן יוסף בתחום הביולוגיה, ד"ר אפרת מיידר בתחום הכימיה ומיכאל מור בתחום הפיזיקה. מגמה זו פועלת כאמור במסגרת מיזםSTEM  לקידום תחומי המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה (science, technology, engineering, mathematics). המיזם פועל באילת ביוזמת פדרציית טורונטו – מגבית קנדה, הסוכנות היהודית וקרן רש"י ומופעל על ידי בית יציב בשיתוף משרד החינוך ומינהל שח"ק בעירייה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד