עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

רשמית, אילת הצטרפה למועדון המפרצים היפים בעולם

23/04/2018
רשמית, אילת הצטרפה למועדון המפרצים היפים בעולם (הגדל)

רשמית, אילת הצטרפה למועדון המפרצים היפים בעולם

עכשיו זה רשמי, הקונגרס העולמי ה-13 של מועדון המפרצים היפים בעולם הכריז השבוע על הצטרפותה של העיר אילת למועדון, במעמד נשיאת המועדון - מריה דה דורס מיירה ונציגי 31 משלחות מערי המפרץ השונות, ביניהם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. הטקס התקיים במפרץ המורחיאן (Morbihan) המפואר, בחבל בריטאן שבצרפת. בכך זוכה מפרץ אילת להכרה בינלאומית ומחזק את מעמדו כיעד בינלאומי מהיפים בעולם ואת מעמדה של אילת כעיר תיירות וספורט בינלאומית וכיעד מועדף לחופשה.

 

קונגרס מועדון המפרצים היפים בעולם אשר חגג השנה את שנתו ה- 20 ובו חברים נציגי 43 מפרצים מרשימים ברחבי העולם הכריז השנה על הצטרפותו של מפרץ אילת למועדון היוקרתי. בהמשך לביקורה של נשיאת המועדון יחד עם צוות המועדון בעיר אילת כחלק מהליך קבלתה של העיר אילת למועדון, הוזמן ראש     העירייה – מאיר יצחק הלוי לקונגרס שהתקיים בשבוע שעבר (19.4) בצרפת כדי לקבל את האישור הרשמי על ההצטרפות של אילת למועדון. בנאום שנשא בטקס, אמר ראש העירייה כי לצד יופיו של מפרץ אילת חשיבותו הגיאו פוליטית היא אדירה משום שהוא ממוקם בין שתי יבשות (אפריקה ואסיה) ובין ארבע מדינות (מצרים, ירדן, ערב הסעודית וישראל). בדבריו, ייחל שלא ירחק היום בו יוכל להעניק את החברות במועדון גם לשכנינו מירדן, מצרים וערב הסעודית. עוד התייחס ראש העירייה לאינטרסים התיירותיים וכמובן לחשיבות של כולם לשמירה על  האקולוגיה הימית והסביבה החופית. "זה המקום להודות לכל הגופים שפועלים לשמור על המפרץ המדהים שלנו, לנוער "שומרי המפרץ" ולכם התושבים שמעריכים את משאב הטבע הייחודי והמדהים שלנו, נהנים ממנו ובעיקר שומרים עליו" אמר ראש העירייה לאחר הטקס והוסיף: "אנו מצדנו נמשיך לפעול בהסברה, בפיקוח ובאכיפה על מנת שאורחינו הפוקדים את חופי אילת ובכלל, ייהנו מיופיים, עומקם וקסמם של משאבי הטבע בהם ניחנה העיר אילת, ביניהם: מפרץ אילת, חופי הים, המדבר, הטבע והסביבה וישמרו עליהם".

 

מפרץ אילת הוא המערכת האקולוגית הטרופית הצפונית ביותר בעולם, בית גידול טבעי לאלפי דגים ואלמוגים, ומליחות המים בו היא מהגבוהות בעולם. רצועת החוף של מפרץ אילת משתרעת על כ – 14 ק"מ בקצה       הצפון-מערבי של המפרץ וכוללת חופים קסומים, אתרי צלילה, ספורט ימי, שמורת אלמוגים, פעילות מחקר ופיתוח בתחומי הביולוגיה הימית והביוטכנולוגיה וגם פעילות נמלית. שונית האלמוגים באילת משתרעת על פני 1,200 מטרים לאורך החוף ומוכרזת כשמורת טבע הכוללת מעל 270 מינים של אלמוגים, ביניהם בתי גידול קטנים רבים המכילים מעל 2,500 מינים של חיים מתחת למים - חלקם ייחודיים לים האדום. חופי המפרץ הקסומים והקיץ שנמשך באילת כמעט כל השנה הפכו את אילת ליעד תיירותי מבוקש. בזכות אלה, זכה מפרץ אילת, שהינו ללא ספק מבין היפים בעולם, להכרה בינלאומית עם הצטרפות העיר אילת למועדון. 

תהליך הצטרפותה של אילת למועדון ערי המפרץ היפות בעולם, נמשך כשנה במהלכו התמודדה אילת מול שתי ערי מפרץ נוספות. כחלק מהתהליך, ביקרו באילת במרץ שנה שעברה נשיאת המועדון - מריה דה דורס מיירה ביחד עם צוות הנהלת המועדון. במהלך הביקור שתואם בעזרתה האדיבה של שגרירת ישראל לשעבר בפורטוגל – ציפורה רמון, הכירו החברים מקרוב את העיר אילת והתרשמו מאוד ממיקומו של המפרץ, מיופיו, מהפעולות לשמירה על המפרץ ומהתכניות לפיתוח רצועת החוף. בביקור שהתקיים כאמור באילת, סקר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בפני חברי המשלחת את החוזקות של העיר אילת כעיר תיירות בינלאומית ושערה הדרומי של מדינת ישראל ועדכן אותם בדבר התכניות העתידיות לפיתוח העיר החל מבניית שדה תעופה בינלאומי דרך פרויקט השער הדרומי ועד לתכנית לפיתוח רצועת החוף. סגן וממלא מקום ראש              העירייה – אלי לנקרי המשמש גם כיו"ר תאגיד התיירות העירוני, שיזם את התמודדות אילת על כניסה למועדון היוקרתי כחלק מקידום התיירות הדגיש בפני חברי המשלחת, כי שתי המטרות החשובות של המועדון עולות בקנה אחד עם פעולות העיר אילת, האחת שמירה על המפרץ והשנייה  קיום כלכלה בריאה ואיתנה סביב המפרץ. ראוי לציין, כי ביקור זה של המשלחת במרץ האחרון התקיים לאחר שנציגי העיר אילת השתתפו בכנס שהתקיים חודשיים לפני במקסיקו, שם הגישה העיר אילת את התמודדותה על כניסה למועדון.

 

נשיאת המועדון ציינה אז בביקורה באילת, כי מעבר ליופיו של המפרץ, התרשמה מאוד מהאנשים החמים המתגוררים לחופי המפרץ. "יש הרבה מאוד מפרצים יפים בעולם, אך אין מפרץ בלב המדבר השוכן בין ארבע מדינות" אמרה הנשיאה.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד