עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בקרוב תתחדש ישיבת ההסדר איילת השחר בבית מדרש חדש

24/04/2018
בקרוב תתחדש ישיבת ההסדר איילת השחר בבית מדרש חדש (הגדל)

בקרוב תתחדש ישיבת ההסדר איילת השחר בבית מדרש חדש

בהתרגשות רבה הונחה אבן פינה לבניית בית המדרש החדש של ישיבת ההסדר "איילת השחר", שייבנה כחלק מקריית החינוך התורני סמוך לאשכול פיס. האירוע המרגש התקיים בשבוע שעבר (15.4) במעמד הרבנים הראשיים לאילת, ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, חה"כ מוטי יוגב, הרב יוסי רודריגז ראש הישיבה, רבנים, אישי ציבור, תורמים ותלמידי הישיבה.

 

לצד בתי כנסת, מקוואות חוף רחצה נפרד ומוסדות חינוך, תיבנה גם קריית חינוך תורני לטובת הציבור הדתי. הקריה שתשתרע על שטח של כ – 56 דונם תכלול את הישיבה התיכונית "צביה" לכיתות ט'-י"ב הפועלת במבנים יבילים סמוך לאשכול פיס של תיכון "בגין", בית מדרש שכאמור הונחה אבן הפינה לבנייתו כחלק ממתחם לישיבת ההסדר "איילת השחר". עוד יוקמו בית כנסת, גן ילדים, מעונות יום ומרכז פעילות המשרתים את הציבור הרחב ברוח היהדות. בית המדרש שייבנה ראשון על שטח קריית החינוך יאפשר הכפלה של מספר תלמידי הישיבה הלומדים כיום והעומד על כ – 120 תלמידים. בית המדרש ייבנה על שטח של            כ – 1,300 מ"ר ובנייתו תעלה כ – 12 מיליון ₪.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי הדגיש בדבריו את החשיבות האסטרטגית בבניית מבנה הקבע עבור הישיבה בפרט וקריית החינוך בכלל כחלק מצמיחת הציונות הדתית בעיר והעצמתה. ראש הישיבה – הרב יוסי רודריגז הוסיף ואמר שהנחת אבן הפינה היא הבעה של פעולה מעשית לרעיון ואידיאל גדול שקורה ומתרחש פה בעיר. כלל הנוכחים הדגישו את החשיבות של שיתוף הפעולה בין העירייה לישיבה והרצון להתקדם כמה שיותר מהר ולהתחיל את הבניה בפועל.

 

אהרון אקרמן מנהל הגרעין התורני אל עמי, בוגר הישיבה ושותף בהקמת הקריה אמר בהתרגשות: "זכיתי ללמוד בישיבה כתלמיד צעיר, זכיתי להמשיך ולינוק ממנה במסגרת השירות הצבאי, להתחתן וללמוד בה כאברך, ובשבע השנים האחרונות להיות שותף בהבאת "קמח" מרחבי העולם להמשך צמיחתה. ועכשיו נושא תפילה לבורא עולם שימשיך וייתן את הכוחות והבריאות לבנות, יחד עם השותפים הרבים, בית למעצמת התורה האילתית!

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת

לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד