עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חגיגת סיום הג'ירו באילת

7/05/2018
חגיגת סיום הג'ירו באילת (הגדל)

חגיגת סיום הג'ירו באילת

מעל 880 מיליון צופים מכל העולם, כ - 8,000 מעודדים באילת, מאות אנשי צוות, 410 ק"מ בישראל מחציתם (226 ק"מ) מבאר שבע לאילת, 176 רוכבים מ - 22 מדינות, ביניהם שני ישראלים, 3 ימי תחרות בישראל וסיום מושלם אחד למרוץ ג׳ירו ד׳איטליה באילת – שערה הדרומי של מדינת ישראל. שבועות של היערכות עירונית, שכללה פירוק ויישור כיכרות לאורך ציר התחרות, יצירת מיצגי אופניים ורודים, גינון אומנותי, צביעת כיכרות, הצבת שלטים, מחסומים וסגירת כבישים, הגיעו אתמול (5.6.18) לשיא וסיום המרוץ באילת הוכתר כהצלחה. כאות הערכה על התרומה הגדולה של המרוץ לאילת ולישראל, החליט ראש העירייה, כי  הכיכר בין רחובות דרבן ותרשיש, ששוטחה ונצבעה בוורוד ובה עברו הרוכבים בספרינט האחרון, תיקרא מעתה כיכר הג'ירו. בכיכר יוצבו אופניים שנצבעו בוורוד ועיטרו את ציר התחרות וסמל הג'ירו יעוצב בגינון ויוצב גם הוא במרכז הכיכר.

 

העיר אילת שרגילה לארח אליפויות אירופה ועולם במגוון ענפי ספורט ביניהם איש הברזל, טריאתלון, המרוץ המדברי ועוד, הוכיחה שוב את יכולתה באירוח מקצה הסיום של ג׳ירו ד׳איטליה בישראל. כ -8,000 תושבים גדולים וקטנים עודדו במתחם הסיום ולאורך ציר התחרות. 470 רוכבי אופניים יצאו ברכיבה מאורגנת בהפקה של אגף הספורט בעירייה והגיעו לעודד, מאות תלמידים הגיעו בהתארגנות בית ספרית, קבוצות ומשפחות הגיעו בהסעה מאורגנת ללא תשלום שהעמידה לרשותם העירייה וכולם גם יחד עודדו ונהנו גם ממופעי רחוב לאורך ציר התחרות. לקראת התחרות לבשה העיר אילת חג כשהצבע הוורוד שלט בכל כיכר ועל כל קיר לאורך ציר התחרות. עסקים רבים, ביניהם מרכזים מסחריים ובתי מלון התגייסו גם הם וברכו את הג׳ירו בכל דרך אפשרית. למרות מזג האוויר שפחות מאפיין את אילת ואת העונה, נראתה אילת במלוא הדרה ויופייה, בשידור ישיר שהועבר משני מסוקים שחגו בשמי אילת למעל 880 מיליון איש ב 194 מדינות.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שהעניק ביחד עם שר האוצר – משה כחלון, מנכ"ל משרד התיירות – אמיר הלוי ועם מי שהביא את הג'ירו לישראל – סילבן אדמס את חולצת הזכייה לרוכב אליה ויויאני - המנצח בקטע המרוץ השלישי מבאר שבע לאילת אמר בהתרגשות: "זכינו להציב את אילת על המפה הבינלאומית. מרגש לחשוב שכ 880 מיליון איש נחשפו ליופייה של אילת שלא מכבר הצטרפה למועדון המפרצים היפים בעולם. זה היה עונג גדול להיות חלק בהפקה של אירוע היסטורי, עונג גדול לראות את העשייה הנפלאה של משרד התיירות וכל הגורמים הקהילתיים, צוותי העירייה, גורמי התיירות, בעלי עסקים, בתי מלון ועוד, שפעלו בשיתוף פעולה נפלא, עונג גדול היה לראות את אלפי התושבים שבאו לעודד את הרוכבים וליהנות מחגיגת ספורט של פעם בחיים".  

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד