עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מגנים על הסביבה

2/07/2018
מגנים על הסביבה (הגדל)

מגנים על הסביבה

כחלק מפעולות להגנה על הסביבה ולאחר שאישרה מועצת העיר אילת הקמה של מתקן קצה להפרדת פסולת, נפגש ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי עם השר להגנת הסביבה – חה"כ זאב אלקין כדי לקדם את הנושאים. במעמד הפגישה העניק ראש העירייה לשר, ערכת לימוד לגני חובה שיצרו תלמידי חינוך מיוחד באילת כחלק מחינוך סביבתי.

 

בפגישה סקר ראש העירייה בפני השר את העשייה הסביבתית החל מחזון עירוני להפיכת אילת לעיר מקיימת ועיר ירוקה וחכמה, המשך בהקמת יחידת איכות סביבה משותפת לאילת וחבל אילות, השקעה בתחום הטיפול בשפכים, הקמת תחנות שאיבה חדשות וקווי סניקה מקבילים לשמירה על המפרץ, תנועות נוער ייחודיות "שומרי המפרץ" ו"אילטבע", ניצול הפוטנציאל של השמש לטובת אנרגיה מתחדשת, מהפיכת מיחזור והפרדת פסולת לזרמים באמצעות כ – 1,500 מתקני מיחזור הפזורים ברחבי העיר, חינוך סביבתי חוצה גופים ומוסדות חינוך, שכונות ירוקות וחכמות, עידוד לאורח חיים בריא באמצעות תכנית עירונית "אילת ים של בריאות" ועוד. ראש העירייה עדכן את השר, כי לאחרונה אישרה מועצת העיר, הקמת מתקן קצה להפרדת פסולת, פעולה אותה מקדמת הנהלת העירייה כבר תקופה ארוכה. המתקן ימוקם סמוך למט"ש (מכון לטיהור שפכים) וממנו יופקו אנרגיה ודשן חקלאי מהפסולת האורגנית. שאר הפסולת תמוין ותועבר למפעלי המיחזור השונים. הקמת המתקן תבוצע בעסקת DBOT ועלותה מוערכת בכ- 100 מיליון ₪ וכוללת את תמיכת המשרד להגנת הסביבה. המתקן עתיד לחסוך משמעותית בהוצאות ההטמנה של העירייה, לשפר את איכות החיים והסביבה של התושבים ואף יכלול מרכז מבקרים לחינוך סביבתי וקיימות.

 

השר להגנת הסביבה שאישר כאמור את תמיכת המשרד בהקמת מתקן הקצה ציין, כי המשרד רואה חשיבות אסטרטגית רבה לחיזוק העיר אילת שמלבד היותה מוקד תיירותי חשוב, היא גם עיר ייחודית בהיבטים של סביבה וקיימות. מהסיבה הזו ימשיך המשרד לתמוך בעיר אילת גם בהיבטים של חקיקה.

 

בתום הפגישה העניק ראש העירייה לשר ערכת לימוד שהמציאו תלמידי כיתת חינוך מיוחד ה' בבית ספר "היובל" במסגרת קורס "ממציא צעיר לעולם ירוק" המתקיים זו השנה הרביעית כחלק מחינוך סביבתי בבתי הספר בשיתוף ובהדרכת עמותת "תעשידע". השר שמח לשמוע כי תוצרי הקורס הופכים למוצרים ברחבי העיר. הערכה "כרישה בלב ים", שהוענקה כאמור לשר מתאימה לחינוך גני החובה ומאפשרת לילדים לשמוע סיפור, לקחת חלק בהצגתו ולאחר מכן לשחק משחק משימות. התלמידים בהדרכת המורה כתבו את הטקסט, איירו, הקליטו ובנו מודל שנבחר כזוכה. 100 ערכות הופקו על ידי המחלקה לחינוך ועיצוב סביבתי והם יחולקו עם הדרכה של הילדים בגני החובה בעיר.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 בימי שישי וערבי חג 09:00-15:30 וביום שבת 09:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת

לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד