עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מוקירים תודה על הנתינה

23/07/2018
מוקירים תודה על הנתינה (הגדל)

מוקירים תודה על הנתינה

בטקס צנוע העניק השבוע ד"ר דרורי גניאל – המשנה למנכ"ל העירייה וראש מינהל שח"ק תעודת הוקרה לדוד נתן, ניצול שואה ותושב אילת ותיק המשמש בהתנדבות כאיש עדות בפעילות של "יד במדבר" - המרכז להוראת השואה אותו מנהל בשנתיים האחרונות ד"ר משה אוריאל, מורה בבי"ס רבין, שתחום התמחותו היא תקופת השואה. דוד נתן מגיע כמעט בכל שבוע במהלך כל השנה ומספר את סיפורו האישי לתלמידי התיכונים וקבוצות חיילים.

 

מזה כשנה חזר המרכז ללימוד ולהנצחת השואה "יד במדבר" אותו ניהל שנים ארוכות ג'קי פריגל ז"ל, לפעול בהובלת ד"ר משה אוריאל, מורה להיסטוריה מתיכון "רבין". במסגרת פעילות זו מגיעים כל תלמידי כיתות י' בעיר  ליום לימודים מרוכז בנושא הנחלת זיכרון השואה. "יום הלימוד נפתח בהעמקה ברעיונות אשר הובילו את הנאצים להשמדת העם היהודי. לאחר הפסקה קלה אנו עוברים על ציר הזמן של אירועי השואה" מספר ד"ר אוריאל ומציין, כי הלימוד נעשה בעזרת תערוכת תמונות וחפצים היסטוריים הנמצאים במרכז ומלווה בסרטונים ובאמצעי המחשה דיגיטליים. בשיאו של הלימוד פוגשים התלמידים  אנשי עדות המגיעים לשתף אותם מזיכרונותיהם. הבולט מבין אנשי העדות הוא דוד נתן המתנדב להגיע ולשתף בסיפוריו המרתקים מדי שבוע. "מטרתנו היא לחבר את התלמידים לנושא ולכן הם מדליקים שישה נרות נשמה לזכר הנספים אותם הם נוצרים בליבם" מסכם ד"ר אוריאל.

 

במהלך הלימוד ישנו שילוב בין הידע התאורטי האקדמי לבין סיפורו האישי של סבו של ד"ר אוריאל - ד"ר יהודה אורנשטיין ז"ל מנהיגה של  "אגודת הנוער העברי – עקיבא" ששרד את השואה ואשר חניכיו הובילו את מרד גטו קרקוב.

הלימוד מסתיים בשירו של עמיר בניון "האחרון  שנשאר" המעביר את המסר של הנחלת השואה. "ובמרוץ השליחים, נותרתי לבד. הלפיד עובר עכשיו מיד ליד. קחו ממני את הכל, אני הסנה הבוער ואתם תישארו כאן כדי לספר".

 

לצד הסדנאות לתלמידי התיכונים במהלך כל השנה מארח מרכז "יד במדבר" לקראת יום הזיכרון לשואה, גופים נוספים כמו מועדון רוטרי, חיילי צה"ל,  בנות השירות של אילת, מורים ואנשי חינוך.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד