עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מועצת עיר חגיגית לרגל תחילת הכהונה ה - 14

17/12/2018
מועצת עיר חגיגית לרגל תחילת הכהונה ה - 14 (הגדל)

מועצת עיר חגיגית לרגל תחילת הכהונה ה - 14

מאות מתושבי העיר מילאו את אולם אוניברסיטת בן גוריון, שם התקיימה השבוע (א') ישיבת מועצת עיר חגיגית מספר 1/14 (1076) לפתיחת הכהונה ה -14 של מועצת העיר אילת, בה לראשונה מאז שחרורה של אילת בשנת 1949, נבחר ראש עיר לכהונה רביעית ברציפות. במהלך הישיבה הצהירו חברי המועצה החדשים והוותיקים, אמונים למדינת ישראל והתחייבו למלא את שליחותם במועצה. עוד בישיבה מונו סגני ראש העיר ונקבעו תחומי סמכותם. נשאו דברים ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, סגן ראש העירייה – מתן בארי ונציג האופוזיציה – דובי כהן. כל החברים זכו לברכות מרבני העיר, הרב משה הדיא והרב יוסף הכט, לברכה והצלחה בכל מעשי ידיהם למען העיר אילת ותושביה.

 

בפתחה של הישיבה הצהירו כאמור אמונים כל אחת ואחד מחברי המועצה: ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, אלי לנקרי, עו"ד סימה נמיר, סטס דינקין, יהודה פרץ, ד"ר אולג צ'רנומוריץ, מתן בארי, חן בן אפרים, שמוליק שלם, נועה וענונו, יהודה מורדי, אלי דהאן, מומי צרפתי, דובי כהן. נעדרו מהישיבה, חברי המועצה שלמה (מומו) ביטון, משה אלמקייס ויניב חנו.

 

ראשון הדוברים בפתחה של הישיבה היה איציק חי – מנהל ועדת הבחירות העירונית, שברך את כל הנבחרים לעשיה מבורכת ופורייה לקידום העיר ושגשוגה. באשר למערכת הבחירות שכללה שני סיבובים ציין איציק, כי זה היה מבצע אזרחי ענק ונפלא שהשתתפו בו מאות תושבים ועל כך נתונה התודה והברכה לכל אלה שפעלו ועמלו כדי לאפשר קיום מערכת בחירות הוגנת, אובייקטיבית ותקינה.

 

ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, הראשון שנבחר כאמור לכהונה רביעית, ברך את חברי המועצה החדשים והוותיקים והודה לחברי המועצה היוצאים – עו"ד יעל דרבי, עו"ד לימור להב, רוברט סיבוני, שמואל פילוס, עיוש אלמליח. לכל אחת ואחד מהם הוכנה תעודת הערכה והוקרה על כהונתם כחברי מועצת העיר ועל עשייתם הציבורית למען העיר אילת ותושביה. מי שהגיעו וקיבלו את התעודה במעמד הישיבה הם עו"ד יעל דרבי ועיוש אלמליח.

 

בפניה אישית לחברי המועצה אמר ראש העירייה: "שומה עלינו דווקא משום השסעים והקרעים שנוצרו במהלך תקופת הבחירות לאחד שורות ולהצמיח דברים טובים. אנחנו הולכים לקראת תכנית חומש המשמעותית ביותר שהיתה בעיר אילת ב 40 השנים האחרונות. זו זכות של כל אחת ואחד מהחברים להיות חלק בעשייה". בדבריו פירט ראש העירייה חלק מהתכניות והמשימות לשנים הקרובות בתוכם קליטת שדה התעופה הבינלאומי בצפונה של העיר, פינוי שדה התעופה מטבורה של העיר, שיווק שני רובעים חדשים 2,11, טיילת השלום מטאבה לעקבה, בניית מרכז ירידים וקונגרסים, קריית הספורט בינלאומית, מתחם גולף, שיווק הלגונה, הקמת קריית חינוך ע״ש אריק שרון ברובע 6 והשלמת קריית החינוך ע״ש יצחק נבון ברובע 9, הקמת קריית חינוך דתי, הקמת בית המשטרה ובהמשך מתחם החירום העירוני, כבישים עוקפים, שדרוג כביש הערבה עד דימונה, הקמת מתחם קרוואנים, עיר חכמה, שינויי תב״ע בשכונת המאפיה ובאזור התעשיה ועוד. "כראש הקהילה וכמנהיג ותיק תפקידנו לפתח מנהיגות צעירה ואיכותית" אמר ראש העירייה וציין כי לצד התכניות הגדולות תימשך העשייה בשדרוג איכות השירות, בטיפול בקשישים בדגש על קשישים בודדים, באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ובמשפחתם, בהתייעלות בעירייה, בהמשך המאבק נגד סגירת שדה דב ועוד. לחברי המועצה אמר: "העשייה היא רבה ואיתה גם האתגרים. זו הזדמנות לעשות דברים טובים. בואו נפעל למען התושב ורק למענו. זה הסיפוק בעשייה הציבורית".


עוד במסגרת הישיבה הצביעו כל חברי המועצה (למעט דובי כהן שנמנע) על מינוי סגני ראש העיר לפי סעיפים 14,15 לחוק הרשויות המקומיות (בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם) התשל"ה 1975. אלי לנקרי מונה לסגן וממלא מקום ראש העירייה בשכר, סטס דינקין לסגן ראש העירייה בשכר ומתן בארי לסגן ראש העירייה שלא בשכר.  עוד אושר מינויים של יהודה מורדי כמשנה לראש העירייה שלא בשכר ושל עו"ד סימה נמיר גם היא כמשנה לראש העירייה שלא בשכר.

 

עוד הצביעו חברי המועצה על האצלת סמכויות לסגני ראש העיר בהתאם לסעיף 17 לחוק הרשויות המקומיות (בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם) התשל"ה 1975. אלי לנקרי על התחום הכלכלי וכספים, סטס דינקין על תחום השירותים העירוניים. מתן בארי על תחום התיירות וצעירים. יהוה מורדי על תחום העסקים וסימה נמיר על תחום ההנדסה.

 

עוד אישרו חברי המועצה את מורש החתימה של העירייה בחשבונות הבנק וכן לגבי מסמכים מסוימים לפי סעיף 203(א) לפקודת העיריות כדלקמן: קבוצה א': מאיר יצחק הלוי – ראש העירייה, אלי לנקרי – סגן ומ"מ ראש העירייה, פיליפ אזרד – מנכ"ל העירייה. קבוצה ב': אסי בן חמו – גזבר העירייה, ליאורה בייסקי – ס. גזבר העירייה. עוד הוחלט בישיבה האמורה, כי ישיבות המועצה יהיו גם בכהונה זו בימי רביעי בשבוע הראשון של כל חודש.  

 

עוד במסגרת הישיבה החגיגית נהנו הבאים משפע מטעמים בקבלת הפנים, אותם הכין שף הקמפוס – לוי אוחיון ומנגינתו של גנדי גרודצקי. בטרם החל סדר יום הישיבה נהנו הבאים משירתם של לירז זלצמן וליאה סמוקובסקי.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד