עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מועמדים לפרס ארצי על עשייה חינוכית

21/01/2019
מועמדים לפרס ארצי על עשייה חינוכית (הגדל)

מועמדים לפרס ארצי על עשייה חינוכית

לאחר שזכתה העיר אילת פעמיים בפרס החינוך היישובי של משרד החינוך (2011, 2004), מועמדת אילת לפרס החינוך גם לשנת תשע"ט. בשבוע שעבר (ג') סיירו באילת מנהל מחוז הדרום של משרד החינוך – רם זהבי ביחד עם ועדת הפרס בראשותה של המשנה למנכ"ל משרד החינוך– גילה נגר. מנהל המחוז וחברי הוועדה התרשמו מאוד מהעשייה החינוכית באילת הכוללת תכניות ייחודיות, 23 כיתות עירוניות, 17 תנועות נוער, בית ספר ״ברנקו וייס״ למאתגרים, בית ספר ״גוונים״ למחוננים ומצטיינים, תלמידים מצטיינים הפעילים בתכניות ארציות כמו אות רמון, תכנית אלפא, ותכניות מדעים, תכנית עירונית להכנה לגיוס לצה״ל ועוד.

את הסיור שהתמקד בשני אשכולות - ערכים ואקלים חברתי והשני למידה והישגים, הוביל ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ביחד עם ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק ומירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך בעירייה. הסיור נפתח בהאבּ אילת לפיתוח יזמות טכנולוגית, שם התרשמו חברי הצוות מתעשיית ההייטק המתפתחת בעיר. לאחר מכן ביקרו חברי הוועדה בבית ספר היסודי "עציון גבר" כבית ספר "ירוק מתמיד" ובמתנ"ס שחמון, שם שמעו על תכנית קיץ בטוח שמובילה העירייה כבר מעל עשור, על  17 תנועות הנוער באילת, ביניהן תנועות ייחודיות לאילת ״שומרי המפרץ״ ו״אילטבע״, תכנית המוסיקה, בית ספר להורים ועוד. משם המשיך הסיור לאשכול הפיס, שם נחשפו חברי הוועדה לתכניות ייחודיות לגיל הרך (קדם יסודי) בתחומים הפדגוגיים, בתחומי הבריאות, הסביבה ועוד, כולל פעילות בתוך ומחוץ לגן בדגש על הים, ותכניות על הרצף מהמעון ועד לאקדמיה. עוד פגשו חברי הוועדה את נבחרת הרובוטיקה של תיכון "גולדווטר" ובית ספר היסודי "תל"י הרי אילת" ואת צוות בית הספר למחוננים ומצטיינים באילת. את הביקור חתמו חברי הוועדה בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון.

 

בסיום הביקור אמר מנהל המחוז - רם זהבי, שזו בהחלט גאווה להיות שותף לעשיה החינוכית באילת. "שיתוף הפעולה עם המחוז בניהולה של קודמתי – עמירה חיים, ימשיך מבלי שהמרחק יפריע" ציין זהבי ושיבח את ראש העירייה והצוות החינוכי על עשייה חינוך משובחת. יו"ר ועדת הפרס - גילה נגר, שיבחה גם היא את הצוותים על עשייה חינוכית מלאה באהבה. "זו עיר שמתמודדת ביצירתיות מאוד גדולה עם אתגרים יישובים לא פשוטים ובראשם הריחוק" אמרה נגר וציינה, כי זה לא מובן מאליו שראש העירייה מוביל בעצמו את תחום החינוך כמחזיק תיק החינוך ויו״ר ועדת החינוך. "יש כאן עבודה יסודית שנושאת פירות טובים. יש כאן חינוך עם נשמה לצד האיכות והמצוינות. אילת באמת מקום שטוב לגדול בו" אמרה נגר והוסיפה, כי הביקור באילת בהחלט גרם נחת רוח לכולם. עוד שיבחה נגר את העבודה המדהימה עם בני הנוער בדגש על גיבוש הזהות, את האמנה עם פורום ההורים העירוני, את ליווי המורים החדשים וטיפוח השדרה הניהולית ובעיקר את השותפויות של העיר עם גורמי חוץ. "יש בכם אהבה והיא מנצחת" סיכמה נגר.

 

לאחר הסיור נפגשו ראש העירייה והמנהיגות החינוכית עם מנהל המחוז וצוותו לפגישת עבודה, בה דנו על מיוחדותה של אילת ועל התקנה המיוחדת לאילת. ראש העירייה וד"ר גניאל הציגו בפני מנהל המחוז את האתגרים עמם מתמודדת העיר בתוכם תוספת מרחק, הצללות, עלות בניית מוסדות חינוך, גיוס ושימור מורים, היעדר מענה להיעדרויות מורים, אקדמיה ועוד. עוד עלה בדיון תחום הבינוי בתוכו בניית תיכון מקיף ע"ש אריק שרון בשחמון וישיבה תיכונית, מעבר בית ספר "ברנקו וייס" לבית ספר "אורים" הישן, גני ילדים וחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה. עוד עלה עניין קידום מקצועות מדעיים, טכנולוגיים ואומנות  STEM. רובוטיקה, מחשוב ותקשוב.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד