עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

נואמים צעירים

12/02/2019
נואמים צעירים (הגדל)

נואמים צעירים

12 תלמידי כיתות ה'-ו' השתתפו השנה בתכנית היוקרתית "הנואם הצעיר" המתקיימת זו השנה השביעית ביוזמת אגף החינוך בעירייה בשיתוף "גוונים" בית הספר למחוננים ומצטיינים ומועדון רוטרי, יוזם התחרות הארצית. בתחרות עירונית שהתקיימה בשבוע שעבר (ד') התמודדו התלמידים על מקום בתחרות המחוזית שתתקיים בשבוע הבא (18.2) באשקלון. במקום הראשון זכתה יעל דשל, תלמידת בית ספר "ימין הרצוג" שנאמה על מימוש אישי, במקום השני זכתה נגה לין תלמידת בית ספר "מצפה ים" שנאמה על כוחו של שיתוף פעולה. שתיהן ייצגו את אילת בתחרות המחוזית,  בתקווה כי ממנה כמו בשנים קודמות, יעפילו תלמידי אילת גם לתחרות הארצית.

 

תכנית "הנואם הצעיר" הינה תכנית לעידוד וקידום אמנות השכנוע באמצעות השפה, שמטרתה לקרב את הנוער אל אומנות הנאום, תוך צמיחה והעצמה אישית וחברתית לקראת חברה טובה יותר. את התכנית מנחה ומלווה מראשיתה, אור חביב, מנהל האב אילת – המרכז לפיתוח יזמות והיא כוללת עשרה מפגשי ההדרכה המתקיימים במרכז לתלמידים מחוננים ומצטיינים בניהולה של אורנית גולדשטיין, במסגרתה זוכים התלמידים לקבל כלים מקצועיים שיסייעו להם בתחרות עצמה וישמשו אותם גם בהמשך החיים.

 

בתחרות העירונית שהתקיימה כאמור בשבוע שעבר באשכול פיס, במעמד נשיאת מועדון רוטרי אילת – אתי דפנה ומנהלת אגף החינוך בעירייה – מירי קופיטו ובהשתתפות חברי מועדון רוטרי, מנהלות בתי הספר, חברי מועצת נוער עירונית, תלמידים והורים, נדרשו כל אחת ואחד מבין שנים עשר המתמודדים לנאום משך 4 דקות בפני חבר שופטים. בין הנושאים שנקבעו על ידי מועדון רוטרי ועליהם נאמו התלמידים: הזכות להיות מוגן, סוגיות אתיות בין קידמה ושימור הסביבה הטבעית של בעלי החיים, כוחה של מילה, קבלת האחר, מימוש אישי, שליחות – אכפתיות ומעורבות חברתית, כוחו של שיתוף פעולה – עבודת הצוות. כל המתמודדים הפגינו יכולות וכישורים רטוריים יוצאי דופן תוך ביטחון, שטף דיבור ושפה גבוהה. בין הנואמים היו גם לקוית ראיה שנאמה על קבלת האחר ושיתפה בסיפורה האישי, תלמיד הקרוי על שם אורן אלמוג שמשפחתו נהרגה בפיגוע בחיפה ונאם על ערכיות החיים ועולה חדש שנאם על כוחה של מילה. לצד הנאומים המרגשים נהנו כולם משירתה המופלאה של מקהלת בית ספר "ים סוף".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד