עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אושר תקציב העירייה לשנת 2019

18/02/2019
אושר תקציב העירייה לשנת 2019 (הגדל)

אושר תקציב העירייה לשנת 2019

בישיבת מועצת עיר מיוחדת שנערכה בשבוע שעבר (ד') אושר ברוב קולות, תקציב העירייה לשנת 2019 העומד על 545 מיליון ₪. תקציב 2018 מציג גידול של 20 מיליון ₪ לעומת שנת 2018 המהווים 3.5%. בפתח ישיבת המועצה הסביר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, כי התקציב מתבסס על תכנית העבודה המפורטת לשנת 2019 הנגזרת מהתכנית הרב-שנתית (תר"ש) אילת 2020 עליה עמלו המנהלים בעירייה בהובלת מנכ"ל העירייה. בטרם ההצבעה הציג גזבר העירייה – אסי בן חמו את תמצית התקציב ולאחריה הצביעו חברי מועצת העיר בעד התקציב (12 בעד, 1 נמנע).

 

בפתח דבריו הציג הגזבר את המקורות התקציביים של הרשות: ביניהם הכנסות עצמיות מארנונה, מאגרות והיטלים העומדים על 62% מהתקציב. אלה נועדו לממן שירותים מקומיים, ניקיון, פינוי אשפה, גינון, פיקוח, אחזקת העיר ואזור התיירות וכיו"ב. העברות תקציב ממשלתיות, שנועדו לממן שירותים ממלכתיים, חינוך, רווחה, בריאות, שירותים שהמדינה אחראית להם ומספקת אותם באמצעות הרשות.

 

יעדי התקציב העיקריים שנקבעו ע"י ראש העירייה והנהלת העירייה ואושרו בדיוני התקציב הם: עמידה ביעדי תקציב כ"א ללא חריגה. המשך מדיניות להשקעה בחינוך, רווחה ובילדים בעלי צרכים מיוחדים. עוד בהתאם ליעדים נקבעו שתי משימות רוחביות האחת טיפול בקשישים בדגש על קשישים בודדים וטיפול במשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים ולא רק בילדים עצמם. סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי האמון על התחום הכלכלי ציין, כי עם העלייה מאשכול חברתי 5 לאשכול 6 וביטול חוק ערים קולטות עליה נרשמה הפחתה מההכנסות מהממשלה ולכן נדרש להתאים את התקציב למציאות על ידי תכנית כלכלית להתייעלות ולקיטון בהוצאות מבלי לפגוע בשירותים.

 

לצד אישור התקציב אישרה מועצת העיר גם את צו הארנונה לשנת 2019 הכולל הטלה ראשונה של ארנונה באזורים חדשים שעד לאחרונה לא התקיימה בהם פעילות ולכן לא היו בהם חיובי ארנונה, על ידי הכללתם באזור שומה 1, בתוכם שדה התעופה הבינלאומי החדש ע"ש רמון. ההטלה הראשונה נדרשת, על מנת שאזורים אלה לא יחויבו לפי אזור שומה 2, שהוא אזור השומה השיורי ובו תעריפי הארנונה גבוהים יותר. תעריפי הארנונה הנומינאליים בשנת 2019 גבוהים             ב-0.32% וזאת לפי שיעור העדכון הארצי שנקבע לפי חוק. עוד בצו הארנונה נוספו הוראות שעניינן אי חיוב בארנונה של פרגולות המקורות בקירוי פלסטי שקוף, בהתאם להוראות חוק שפורסם בשנת 2018 ונכנס לתוקף ב-1.1.2019. עוד בפרק ההנחות בצו הארנונה נוספה הנחה למשרת מילואים פעיל, בהתאם לתיקון משנת 2018 בתקנות ההנחה מארנונה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד