עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת לא עוצרת במוגבלות

25/02/2019
אילת לא עוצרת במוגבלות (הגדל)

אילת לא עוצרת במוגבלות

לצד מענים חינוכיים לכל הגילאים, מסגרות תומכות, מרכז תעסוקה שיקומי ומרכז מיוחד למשפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, תיישם עיריית אילת פיילוט ראשון בארץ - מודל עירוני לתעסוקת אנשים עם מוגבלות באילת. בשבוע שעבר (15.2) הושק הפרויקט במעמד שר העבודה והרווחה – חיים כץ וראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ובהשתתפות נציגי הגורמים השותפים ותושבים בעלי מוגבלות ומשפחותיהם.

 

באילת ישנם כ- 3,900 אנשים עם מוגבלות. מעל 20% מהם בגיל העבודה. 40.4% מהם עובדים. נתון הגבוה מהממוצע הארצי. באמצעות התכנית תפעל העירייה להגדיל את מספר האנשים עם מוגבלות המשולבים בשירותים לקידום בתעסוקה (הכשרה, השמה והשכלה  גבוהה), להגדיל את שילובם בתעסוקה איכותית ומקצועית, לפתח פעולות ושירותים לקידום תעסוקתי לאוכלוסיית היעד (תכניות טרום שיקום והכשרות) ולקדם שיתופי פעולה עם מעסיקים. התכנית תפעל כאמור באילת באופן ניסיוני למשך 3 שנים ותלווה ע"י מחקר והערכה במטרה להפוך אותה למודל ארצי.

 

התכנית, פרי עבודה מאומצת של אגף הצעירים והאגף לשירותים חברתיים בעיריית אילת, ביחד עם גורמי המקצוע המקומיים, ועם הממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בלשכת יו״ר ההסתדרות, קיבלה את ברכתו ותמיכתו של המוסד לביטוח לאומי (הקרן למפעלים מיוחדים) בזכות היותה פורצת דרך וייחודית. "באמצעות התכנית עליה שקדנו משך שנתיים, לוקחת העיר אחריות ומובילה את השינוי המקומי, תוך שהיא רותמת ומחברת בין כלל הגורמים, ומתכללת את כלל הפעולות שמטרתן לסייע לאנשים עם מוגבלות בגיל העבודה, להשתלב בתעסוקה מותאמת ואיכותית, ובכך לממש את הפוטנציאל והיכולות שלהם, ולהיות חלק מהחברה באופן המלא ביותר" אמרה עו"ד שרון מיר – מנהלת אגף הצעירים בעירייה. 


במהלך טקס ההשקה אמר שר העבודה והרווחה – חיים כץ: ״במיוחד בשביל פרויקטים כאלה התעקשתי לקבל רק את תיק העבודה והרווחה. בשיתוף פעולה עם העירייה והמעסיקים, נרחיב את היקף ההשתתפות של אנשים עם מוגבלות בשוק התעסוקה המקומי. כל סיפור הצלחה של התוכנית, הוא הישג עצום לאדם שחי עם מוגבלות ולמשפחתו. נמשיך להקצות משאבים נרחבים לטובת המטרה החשובה הזו". גם ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, התייחס בדבריו למאמצים הרבים ולמשאבים שהעירייה משקיעה בפיתוח ושדרוג המענים שהיא מספקת לאנשים עם צרכים מיוחדים ואנשים עם מוגבלות, וגם לבני משפחותיהם. "חוסנה של העיר מתעצם מהיכולת שלה להעצים את האוכלוסייה המוגבלת" אמר ראש העיריה והוסיף: "יותר ממה שאנו נותנים אנו מקבלים מפעולה מעצימה זו".

 

את הטקס הנחה הממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בהסתדרות - גיא שמחי, שהוא עצמו אדם עם לקות ראייה המסתייע בכלב נחייה. גיא הצליח לרתום למהלך החשוב והייחודי של התוכנית באילת שותפים רבים וחשובים מקרב המעסיקים, ביניהם את בתי המלון באילת. שרגא ברוש - נשיא הארגונים העסקיים, ואמיר חייק - נשיא התאחדות המלונות באילת, הדגישו באירוע את תמיכתם ומחויבותם לסייע להצלחת התוכנית, וכי הארגונים שהם עומדים בראשם, יפעלו כל אחד בתחומו, על מנת שאנשים עם מוגבלות ישתלבו בתעסוקה איכותית. ״הפרויקט יהיה סמל לעולם העסקים כולו. יש לנו מחויבות אין סופית לעשות את כל השינויים המתחייבים במקומות העבודה, ולהתאים את מקומות העבודה לאנשים עם מוגבלות, ולקלוט אותם באהבה כחלק אינטגרלי מאתנו״, התחייב שרגא ברוש.

 

 

האירוע החגיגי הסתיים בהרצאת אורח של סרן במיל׳ זיו שילון, שסיפור פציעתו, החלמתו ושיקומו המופלא מעוררים התפעלות בכל קנה מידה. זיו, שנפצע אנושות במבצע צבאי, סיפר על החיים כלוחם ומפקד, על הפציעה הקשה, ועל החיים החדשים שלו כאב לשני ילדים, כמשתתף בתחרויות איש הברזל, וכיזם חברתי ועסקי. סיפורו המרגש ומעורר ההשראה לא הותיר עין יבשה בקהל. 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד