עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים

13/03/2019
מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים (הגדל)

מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים

מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים. פרסים אלה מצטרפים לפרס חינוך ארצי בו זכתה השנה מערכת החינוך באילת, זו הפעם השלישית והפעם כעיר עם החינוך הטוב ביותר במדינת ישראל. כמידי שנה גם השנה, פתח הטקס את חגיגות אילת המציינת השנה 70 שנים לשחרורה וחתם חודש של ביקורים הדדיים במסגרתם פתחו מוסדות החינוך את שעריהם ללמידת עמיתים וחשיפה של פרויקטים ייחודיים. ואלה הם מקבלי הפרס לשנת תשע"ט: שמחה הראל - מנהלת תיכון "רבין" – פרס מפעל חיים, פרופ' ראובן יוסף מורה למדעים בתיכון "רבין", ליאת אלמוזנינו - גננת גן "גיבורים", בת-אל לוי - מחנכת בבית הספר "תל"י הרי אילת", מיכל הרוש - מחנכת כיתת אומ"ץ ורכזת מעורבות חברתית בתיכון "גולדווטר".

 

מאות עובדי מערכת החינוך מילאו אמש (א') את אולם מלון הרויאל גארדן בו התקיים טקס פרסי החינוך, וזכו לשבחים רבים על עשייתם מראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, מהמשנה למנכ"ל העירייה וראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, וממנהלת אגף החינוך בעירייה – מירי קופיטו.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי פתח את הערב החגיגי בדברי הלל ושבח למנהיגות החינוכית ולכל הצוותים החינוכיים על הזכייה בפרס החינוך היישובי הארצי זו הפעם השלישית ב 15 השנים האחרונות וכעיר המובילה במדינה בחינוך. עוד ציין ראש העירייה בהתרגשות, כי זכיה זו מצטרפת להישגים רבים במערכת החינוך של תלמידים, מורים, תכניות מובילות ונושאים מרכזים ביניהם גיוס איכותי לצה״ל גם בו מובילה העיר אילת מבין ערי הדרום, הנושא השני הוא המסע לפולין כערך עליון, וחיזוק ערך ההתנדבות בקהילה בקרב בני נוער ובכלל. שני נושאים מרכזים שיצטרפו השנה הם טיפול בקשישים בודדים וטיפול כולל במשפחה לילדים עם צרכים מיוחדים ולא רק בפרט עצמו. בפנייה לאנשי החינוך הודה ראש העירייה לכל אחת ואחד על עשייה איכותית ומעצימה. "אני מכיר ומוקיר כל אחד ואחת מהזוכים, את עשייתם הייחודית. התברכנו בכם, תבורכו".

 

ד"ר דרורי גניאל אמר בדבריו: " אני גאה על זכייתנו בפרס החינוך הארצי ועל היותנו מערכת החינוך הטובה במדינה.

אשרינו שזכינו באנשי חינוך כמוכם המחנכים את הדורות הבאים והמאירים באור יקרות את העשייה החינוכית האוהבת בעירנו". מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך אמרה גם היא בהתרגשות "זהו יום חג לעיר אילת, החוגגת 70 שנה. יום חג לחמישה אנשי חינוך מצטיינים, שעשייתם החינוכית היא מגדלור של איכות, השקעה ומצוינות. זהו יום חגה של קהילת החינוך באילת, שקיבלה הכרה והוקרה על עשייתה המשובחת, עם הכתרתה בפעם השלישית כזוכת פרס החינוך הארצי. מחנכי אילת- הפרס הוא שלכם!"

 

הטקס המרשים הופק גם השנה על ידי מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך ביחד עם מירה'לה הראל ומירב אפק. את הטקס הנחתה דליה מזור. במהלך הטקס נהנו כל עובדי מערכת החינוך מהופעתו של קובי אוז ולהקתו.

 

ראוי לציין, כי גם השנה פעלה ועדת הפרס, שבועות ארוכים בטרם ההכרזה. אל שולחן הועדה, הגיעו עשרות המלצות. מתוכם עלו לשלב המתקדם 8 מועמדים. לשלב הסיום הגיעו חמישה נבחרים והם הזוכים בפרס. חברי הועדה שפעלו בהתנדבות הם: ד"ר חנה רוזנפלד - יושבת ראש הוועדה - מנהלת המכון לחקר ימים ואגמים באילת, ד"ר אפרת פיין מנהלת המכון הבינאוניברסיטאי באילת, בינימינה בלום גמלאית מערכת החינוך, בעבר מנהלת בית הספר התיכון ע"ש בגין, רונית בית הלחמי מנהלת מרכז פיסגה, ענבל חיים זוכת פרס החינוך שנת תשע"ח, אייל סורגייט – יושב ראש ועד ההורים המרכזי, אורן צדוק - נציג ציבור ורכזת הועדה – מגי טובל.

 

ואלה הם זוכי פרס החינוך לשנת תשע"ט, בזכות עשייה חינוכית איכותית מעל ומעבר למתחייב מהתפקיד:

 

פרס מפעל חיים הוענק לשמחה הראל - מנהלת ביה"ס התיכון על שם יצחק "רבין" על עשייתה החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על עבודתה המיוחדת בניהול בית הספר הרואה כל העת את החתירה לקדמה ולמצוינות. על הצבת יעדים חינוכיים ומימושם על הצד הטוב ביותר. על החתירה המתמדת להביא את התלמידים להצלחה לימודית, חברתית וערכית, תוך יצירת גאוות יחידה. על הצעדת תלמידי ביה"ס להישגי זכאות לתעודת בגרות הגבוהים בעיר, יחד עם טיפוח ערכי ההתנדבות והעשייה הקהילתית. על הרגישות הרבה להענקת שוויון הזדמנויות ויחס מכיל לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים. על היכולת להוביל חזון, ולהניע אנשים לפעול למען המטרה כמנהיגה המאצילה סמכויות מבלי להפחית באחריותה. על טיפוח עבודת צוות, המטמיעה ערכי שיתופיות ופותחת את שערי בית הספר ליוזמות חינוכיות ותחומי למידה מגוונים. על המסירות והאיכות שהיא יוצקת לתפקידה ומהווה מקור דעת וידע למורים ולתלמידים כאחד. על אישיותה המיוחדת המתאפיינת בנחישות בלתי נלאית, במקצועיות, בהתמדה, ביצירתיות, ברגישות וברצון לקדם את בית הספר כבית חינוך. על עשייתה החינוכית המשובחת, הרואה בחינוך שליחות מתוך ראיה קהילתית רחבה, אהבת האדם ואחריות חינוכית מהמעלה הראשונה. על כל אלה ראויה שמחה לפרס "מפעל חיים", לאות ומופת.

 

פרס החינוך תשע"ט 2019 הוענק לפרופ' ראובן יוסף מורה למדעים מביה"ס התיכון על שם יצחק "רבין" על  עשייתו החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידו. על היותו מדען, חוקר, אורניטולוג בעל שם עולמי, שמצליח לשלב עיסוקים אקדמיים חובקי עולם עם הוראה בבי"ס תיכון. על הובלת תכנית המדעים להעצמת הידע לתלמידים ולמורים. על הטמעת למידת החקר והיכולת לטפח לומד עצמאי סקרן ומעמיק. על שילוב תלמידיו במחקרים בינלאומיים והדרכת חוקרים ומדענים בארץ ובעולם. על דרך הוראתו יוצאת הדופן, המעניקה לתלמידיו חוויה לימודית משמעותית, שונה ומעצבת, המביאה את שיא הקדמה אל מרחב הלמידה. המסירות הרבה והליווי הצמוד לתלמידיו, ההערכה האדירה שהם חשים אליו לאורך השנים מזכים אותו בתואר "מורה לחיים". בזכותו מעפילים התלמידים להישגים מרשימים ביותר, המייצבים את ביה"ס והעיר כולה במקום מוביל ומעורר השראה. על היותו מנטור, מדריך וחבר לצוות המורים בביה"ס, המעודד כל העת חשיבה יצירתית ומהווה עבורם מודל למצוינות ולמקצועיות. על העידוד המתמיד למצוינות תוך מתן דוגמה אישית. על כל אלה ראוי יוסף לאות ומופת.

 

פרס החינוך תשע"ט 2019 הוענק לליאת אלמוזנינו - גננת גן "גיבורים" על עשייה חינוכית איכותית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על דרך עבודתה המיוחדת המובילה לפיתוח סקרנות, עידוד חשיבה, העשרת עולמו של הילד ופיתוח דרכי התנהגות אישית וחברתית. על פעילותה המקיפה לחינוך מיטבי המקדם חיים בריאים בגן ובקהילה. על החינוך לקבלת השונה, חינוך אותו היא מקנה לילדי הגן ולהוריהם. על יכולת ההכלה בה התברכה, המאפשרת מקום של כבוד לכל אחד מילדי הגן. על היותה גננת מובילה, המדריכה אשכול גנים לתפיסה חינוכית המאפשרת התפתחות חברתית ולימודית לילדי הגן. דרך עבודתה מאופיינת בדוגמה אישית, במקצועיות ויצירתיות פורצת דרך, המהווה השראה לכל העוסקים בחינוך הגיל הרך. על עבודתה המשובחת הנעשית מתוך ראיה קהילתית רחבה      ואחריות חינוכית מהמעלה הראשונה. על כל אלה ראויה ליאת לאות ומופת.

 

פרס החינוך תשע"ט 2019 הוענק לבת-אל לוי - מחנכת בבית הספר "תל"י הרי אילת" על עשייתה החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על היותה מחנכת המציבה רף גבוה להישגים ומובילה את תלמידיה בדרכי למידה ייחודיות למימושם. על פעילותה להעצמת חברת הילדים תוך שימת דגש על תלמידים עם צרכים מיוחדים. על דרך עבודתה המיוחדת המביאה למידה חדשנית  ומשמעותית המעודדת "חשיבה מחוץ לקופסה". על ראייתה המערכתית המקדמת ומובילה תהליכי שינוי בתחומי ההוראה הדיפרנציאלית וההכלה. על יכולת ההכלה הנדירה שלה המאפשרת מקום של כבוד לתלמידים ולמורים כאחד. על היותה מודל עבור הצוות למצוינות ומקצועיות ומעוררת השראה באישיותך הערכית. על כל אלה ראויה בת-אל לאות ומופת.

 

פרס החינוך תשע"ט 2019 הוענק למיכל הרוש - מחנכת כיתת אומ"ץ ורכזת מעורבות חברתית בבית הספר התיכון "גולדווטר" על עשייתה החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על היכולת לטעת בתלמידיה את השאיפה המתמדת לצמיחה ולהתפתחות. על האמונה ביכולתם תוך שאיפה מתמדת לשיפור ההישגים ומימוש יעדי הצלחה.                                                                                     על גישתה האישית המיוחדת לתלמידיה, הנעשית מעומק הלב ומתוך נשמה יתרה. על היכולת המיוחדת להוביל תלמידים אל ההצלחה, בנחישות יוצאת דופן, מבלי לוותר על אף אחד מהם למרות האתגרים. על הקשר המתמיד והמעצים עם תלמידיה הבוגרים והמשך הדרכתם במסלולי החיים. על היותה דמות מובילה בחינוך החברתי ערכי בבית הספר ובקהילה. על ההצלחה לסחוף אחריה תלמידים, מורים והורים לעשייה חברתית התנדבותית בכל תחום אפשרי. על הובלת תלמידי בית הספר להישגים מרשימים, המגדילים משנה לשנה את מספר הזכאים לתעודת בגרות חברתית. על עבודתה המקצועית והאיכותית המשמשת מקור השראה לכלל המורים בבית הספר. על כל אלה ראויה מיכל לאות ומופת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד