עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

לומדים תיאטרון

25/03/2019
לומדים תיאטרון (הגדל)

לומדים תיאטרון

בתוך היצע רחב של מקצועות לבגרות 5 יחידות הכולל 27 כיתות עירוניות במגוון תחומים מוצעת גם מגמת תיאטרון בהובלת תיאטרון "אלעד" של אילת והערבה. בשנה שעברה סיים בהצטיינות יתרה המחזור הראשון. לאחרונה זכו תלמידי התיכונים בעיר לצפות במופעי הבגרות של המחזור השני של מגמת התיאטרון העירונית. המפגש עם הקהל היה מרגש והתלמידים זכו לתגובות מפרגנות ונוגעות ללב.

מגמת התיאטרון הראשונה בעיר אותה יזם ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק בעירייה כחלק מקידום אומנויות בכלל ואומניות הבימה בפרט (מחול, מוסיקה ועתה תיאטרון), פועלת בתיכון ע"ש "גולדווטר" בשיתוף תיאטרון "אלעד" המצעיד בשנים האחרונות את התרבות האזורית קדימה. מקימי התיאטרון בועז דן ודנה יצחקי והצוות פועלים בשיתוף הקהילה במטרה ליצור אופק התפתחותי ואומנותי לדור הצעיר של שחקני התיאטרון בדרום, נותן מענה והדרכה למחפשים להשמיע את קולם ומקרב את הקהילה המקומית לאומנות התיאטרון.

המופע בו צפו תלמידי התיכונים ועליו נבחנים תלמידי מגמת התיאטרון כלל שתי הצגות שונות עליהן עבדו התלמידים מתחילת השנה במרץ רב. כל קבוצה מורכבת משחקנים ובמאי מתוך המגמה. תהליך העבודה התחיל בבחירת מחזה, אותו בחרו התלמידים. בהמשך החלו לאסוף מידע ולחקור את הנושא שבו מתעסק המחזה וכך גיבשו פרשנות חדשה ומסר ברור לקהל. בנוסף בשביל ליצור מופע תיאטרון עם שפה עשירה ומלאה, כל תלמיד קיבל על עצמו תפקיד הפקתי, עיצוב תלבושות, עיצוב תפאורה, תנועה, מוזיקה ועוד, וכך יצרו ביחד עולם מלא בדימויים על הבמה.

המחזה "יומנים" מאת אורן יעקובי עוסק במשבר בתוך המשפחה - ביחסים בין ההורים לילדים, בזוגיות בציפיות ובאכזבות. כמו בכל משפחה לא הכל אפשר להגיד זה לזה אך מה קורה כאשר סודות רבים נאספים אל תוך יומני בני המשפחה ונחשפים לאט לאט? המחזה "ארץ ללא מוצא" מבוסס על המחזה ארץ חדשה מאת שי פיטובסקי ושחר פנקס. המחזה הוא תוצר של מחשבות רבות שהעסיקו את הקבוצה בנושא הגזענות בקרב מיעוטים שונים בארצנו. בהצגה נחשפים סיפורים שונים, רקע לעלייה, קשיים בירוקרטים והתמודדויות שונות של המיעוט בסביבתו. זהו קולאז' של תמונות קצרות המלא בכאב והומור המציגים בפנינו מציאות מורכבת ומעוררת שאלות.

"התלמידים מסיימים עכשיו תקופה משמעותית של עבודה אינטנסיבית על ההפקות, תהליך שבו למדו מה היא עבודת צוות אמיתית, מהי אחריות, התעצמו, פרחו וכמובן שיכללו את הכלים שלהם כשחקנים ויוצרים. תודה לכל הקהל שחווה אתנו את ההתרגשות, צחק אתנו ובכה אתנו. מצפים בקוצר רוח לשנה הבאה!" אמרו בהתרגשות המורה שרה פרנקפורטר ומעין דובקובסקי רכזת המגמה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד