עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

לא לאלימות בשדרה

2/04/2019
לא לאלימות בשדרה (הגדל)

לא לאלימות בשדרה

נדחתה עתירתו של תושב אילת, שטען כנגד העירייה על כך שאינה מאפשרת לו להפעיל דוכן בשוק השדרה זאת לאחר שהתנהל בבריונות כלפיי עובדי העירייה. שופטת בית משפט לעניינים מנהליים בבאר שבע – השופטת שרה דברת, דחתה כאמור את העתירה וחיזקה את בסיס ההחלטה של העירייה, לפיה נהג העותר בבריונות והטיל אימה על נציגי העירייה. "בהתנהלותו הוא סגר את הדלת אותה פתחה בפניו העירייה" קבעה השופטת.

מזה כשנתיים שמפעילה העירייה את שוק השדרה לאורך רחוב שדרות התמרים. השוק שהחליף גם את השוק העירוני שפעל שנים ארוכות ברחבת החניה הסמוכה, פועל מידי יום שישי בין השעות 9:00-14:00 ומציע דוכני אוכל ואומנות כולל מכירת ירקות ופירות, פיצוחים ותבלינים. בשוק ממוקמים 40 דוכנים אותם מפעילים בין היתר תושבים שהפעילו דוכן בשוק העירוני או בשוק הרוכלים התיירותי בסמוך לטיילת. אחד מהם הוא זה שעתר כנגד העירייה על כך שכאמור אין העירייה מאפשרת לו לפתוח את הדוכן בשדרה. ראשית הדברים במאי 2018, אז נשלח לתושב מכתב מהעירייה בו צוין, כי על רקע אלימות מילולית מצדו ומאחר שאין מדובר לראשונה בהתנהלות זו כולל מכתב התראה שנשלח אליו בעבר, הוחלט שלא יתאפשר לו להפעיל עוד דוכן בשדרה. ביולי 2018 דחתה העירייה בקשה של התושב לחדש את פעילותו בשדרה לאחר שהוסבר לו, כי הוא מפר הסכמים שנחתמו עמו לגבי הפעל דוכן בשוק הרוכלים התיירותי (מגרש 40) ועל כן אין העירייה מעוניינת בהסכם נוסף עמו.

בפסק הדין חיזקה השופטת את הבסיס להחלטת העירייה הטמון בהתנהגותו של העותר. "לעותר ניתנה הזדמנות לפתוח ולמכור את מרכולתו, בנוסף לשוק 40 (שוק רוכלים תיירותי) שם הוא מחזיק בדוכן קבע, גם בשוק השדרה אך הוא לא ניצל את ההזדמנות שהונחה לפתחו. בהתנהלותו הוא סגר את הדלת אותה פתחה בפניו העירייה" ציינה השופטת וקיבלה גם את טענת העירייה לפיה, מכסת שוק השדרה העומדת על 40 דוכנים, מלאה ולכן אם היה נעתר בית המשפט לבקשת העותר, התוצאה תהיה הוצאת אדם אחר המחזיק בדוכן בשוק, על לא עוול בכפו. בהקשר לזה ציינה השופטת, כי העתירה לוקה בשיהוי ניכר, כיוון שהעתירה הוגשה בינואר 2019 על החלטה שקיבלה כאמור העירייה במאי שנה 2018. זאת ללא קשר להתנהגותו של העותר.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד