עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

סדר מופתי נרשם בחג הפסח באילת וכבר נערכים לארח גם בעצמאות

29/04/2019
סדר מופתי נרשם בחג הפסח באילת וכבר נערכים לארח גם בעצמאות (הגדל)

סדר מופתי נרשם בחג הפסח באילת וכבר נערכים לארח גם בעצמאות

לאור התארגנות יעילה של עיריית אילת לקראת חג הפסח, עבר החג בסדר מופתי בזכות תגבור הפיקוח, האכיפה והניקיון. לא נרשמו אירועים חריגים ובתום החג, שב הסדר על כנו. עשרות אלפי נופשים פקדו את העיר אילת ואת החופים. מאות אוהלים וקרוואנים נפרסו במקומות המותרים ותפוסות מלאות נרשמו בכל בתי המלון. בימים אלה נערכת העיר אילת לארח שוב בחג העצמאות.

 

לצד הגברת הפיקוח והאכיפה הושם דגש רב על הסברה בחופים כולל חלוקת שקיות אשפה ומאפרות חד פעמיות לנופשים בחופים. לצד זאת פעלו כאמור גורמי האכיפה בעירייה, במשמרות מתוגברות.

 

במהלך החג תגברה העירייה את צוותי פינוי האשפה כולל בחג הראשון ובחג השני. במהלך השבועיים האחרונים פינו הצוותים בממוצע כ- 300 טון ביום, בהובלה של מנהלי האזור באגף לשירותים עירוניים בעירייה - אליאס צרפתי, גילי זקן ובבר אטלן. למרות עשרות אלפי הנופשים, נשמר הניקיון גם באזור התיירות. מיד עם סיום שלושה ימים בהם נמשך פסטיבל האוכל אותו פקדו למעלה מ – 30,000 איש, שב הסדר גם לטיילת ונשמר כאמור במהלך כל החג בזכות עבודה יסודית של מנהל אזור התיירות מטעם העירייה - דודו עטיה וקבלן הניקיון מטעם העירייה – חברת י.ס.ד.

 

גם סיירת התיירות בעירייה עבדה בכוחות מתוגברים. הערכות מוקדמת מול בעלי קרוואנים ואוהלים כולל אכיפה כנגד הצבה במקומות אסורים, סייעה בשמירה על הסדר בחופים. לאורך החופים נפרסו גם השנה תאי שירותים ניידים ומתקנים לאיסוף קסטות של קרוואנים שמנעו את התלונות הרבות על שירותים מטונפים בחגים הקודמים. השנה לראשונה, לצד צוות סיירת התיירות תוגברו החופים גם בסדרנים. שניים הוצבו בגשר קול למניעת קפיצות מהשעה עשר וחצי בבוקר ועד חצות. שניים נוספים הוצבו בעמדת הפיקוח בחוף סנובה ושמרו על הסדר בדגש על איסור הצבת אוהלים וקרוואנים בניגוד לשילוט ולהזהרות במקום, ואיסור חניית רכבים היוצאים לסיני בצדי החוף. סדרנים הוצבו גם בחופים המוכרזים ושמרו על הסדר.

 

כאמור יממה לאחר החג שב הסדר על כנו. רוב האוהלים והקרוואנים פונו מהחופים בעזרת צוותי פינוי אשפה וסיירת תיירות. השאר יפונו במהלך הימים הקרובים ופינוי מוחלט ייעשה מיד לאחר חג העצמאות. גם חגיגות המימונה התקיימו כסדרן, מאות רבות של תושבים ואורחים נהנו מחגיגת מימונה מסורתית שהתקיימה בצאת החג (מוצ"ש) בבית הפדרציה של יהדות מרוקו באילת. על הבמה הופיע הזמר חיים אדרי ורקדנית הבטן – אבישג ביחד עם בנות החוג לריקוד. באוהל מסורתי הוגשו מופלטות ומטעמי החג.

 

בימים אלה, נערכת העירייה לקיום הטקסים העירוניים של יום הזיכרון לשואה ולגבורה ולאחריו יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ומיד אחריהם, נשוב לקלוט את אלפי האורחים והנופשים, בחגיגות 71 שנים לעצמאות מדינתנו. חגיגות העצמאות באילת יתקיימו ביום רביעי, ג' באייר תשע"ט 8.5.19 החל מהשעה 20:00, לאורך הטיילת. על הבמה המרכזית בטיילת הצפונית ליד קניון מול הים: הבאגיס - ארבעה חרקים מגניבים במופע מקפיץ ושמח לילדים, עומר חזן – כוכב הילדים והנוער במופע עם כל הלהיטים הגדולים בליווי רקדנים, להקת U live band האילתית בחגיגה ישראלית, אביב גפן והתעויוט. מנחה: שחר נהרי מלהקת התבלינים. מופע זיקוקים מרהיב.

 

בנוסף, תפעל במת להקות מקומיות ברחבת הגשר ליד מתחם הרוכלים עליה יופיעו: להקת Excite band, להקת Rico's, להקת גרוב רשרש. ריקודי עם תחת כיפת השמיים יתקיימו החל מהשעה 23:00, ברחבת הגשר.

 

מבחינת הקמת אוהלים יושם גם במהלך חג העצמאות דגש על כך שלאורך החופים הפתוחים מדרום לצפון: שמורה דרומית, חוף תור ים, חוף קצא"א , חוף חברת חשמל וחוף מפרץ השמש, לא יעשה שימוש בבזנטים ולא תתאפשר כל תפיסת שטח בתיחום ותיאסר בהם הקמת אוהלים. כן ניתן יהיה להציב בהם הצללות מלייקרה, מחסות גזיבו ושמשיות וכן תותר בהם הבערת מנגלים - בשמורה הפתוחה רק מחוץ לתחומי ההצללות ובחוף קצא"א חל איסור מוחלט! הקמת אוהלים ומחסות תותר מזרחית לחוף הנפרד בחוף מפרץ השמש.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד