עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שדה דב - תיחשף זהות בעלי הקרקעות בגוש הגדול

5/05/2019
שדה דב - תיחשף זהות בעלי הקרקעות בגוש הגדול (הגדל)

שדה דב - תיחשף זהות בעלי הקרקעות בגוש הגדול

בתום דיון שהתקיים היום (א') בבית משפט המחוזי בתל אביב, המליץ הרכב השופטים (שנלר, ורדי ורביד), למנהלי הגוש הגדול לחזור בהם מהערעור על החלטת בית המשפט השלום, שחייבה אותם לחשוף לכלל הציבור את זהות בעלי הקרקעות בגוש הגדול. המנהלים קיבלו את המלצת בית המשפט ובכך נסללה הדרך לחשיפת זהות בעלי הקרקעות שהוסתרה מהציבור משך למעלה מ-40 שנה. המבקשים ביקשו מבית המשפט תקופת היערכות שבין 90-120 ימים.

 

בדיון טענו ארבעה מתוך חמשת מנהלי הגוש הגדול, כי חשיפת השמות תוביל לפגיעה בזכות לפרטיות של בעלי המקרקעין, שמספרם עומד כדבריהם על כ-3,000. עו"ד אליהו מינקוביץ', טען כי ייתכן וחלק מבעלי הזכויות בגוש הגדול אינם מעוניינים שמידע אודות בעלותם בקרקע יהיה חשוף לציבור, ואילו הדבר יתגלה, הם יעדיפו למכור את הקרקע. ביהמ"ש דחה את הטענות וקבע שמנהלי הגוש הגדול מנהלים את פנקס הזכויות כתחליף לטאבו, ועל כן הוא צריך להיות פתוח לציבור ולכלול גם את שמות בעלי הזכויות, כפי שקיים בטאבו.

 

לאורך הדיון שאל בית המשפט מספר פעמים את המנהלים, מה היא הסיבה המהותית שבגללה הם מבקשים שלא לגלות מידע ציבורי, למעט הטיעון הטכני של הפגיעה בפרטיות הבעלים, אך לא קיבל תשובה מספקת. בתום הדיון הבהיר בית המשפט,  כי הוא מתכוון לדחות את טענת המנהלים בעניין פגיעה לכאורה בזכות לפרטיות והציע למנהלים לחזור בהם מהערעור, והם אכן עשו כן וחזרו בהם מהערעור.

 

למותר לציין, כי בעניינו של שדה התעופה דב הוז היושב על קרקעות הגוש הגדול, התקבלו בשנים האחרונות החלטות רבות מבלי שזהות בעלי הקרקעות ידועה, ומבלי שנבדקו ניגודי עניינים פוטנציאליים בין מקבלי ההחלטות לאלפי בעלי הזכויות.

 

פסק הדין שיינתן בהקדם, יסתום את הגולל על עשרות שנים בהן הוסתרה זהות בעלי הקרקעות מהציבור כאחד הסודות השמורים במדינה. אין לשלול את האפשרות שבקשת מנהלי הגוש הגדול לקבל תקופת היערכות לפני חשיפת השמות, קשורה ללוחות הזמנים הקיימים בעניינו של שדה דב ובפרט לכך שהמועד שנקבע לעת עתה להפסקת הפעילות של שדה דב הוא 1 ביולי 2019.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד