עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שדה דב – ממשיכים להיאבק בכל החזיתות

14/05/2019
שדה דב – ממשיכים להיאבק בכל החזיתות (הגדל)

שדה דב – ממשיכים להיאבק בכל החזיתות

כחודש וחצי לפני סגירתו המתוכננת של שדה התעופה דב, נרתמים עוד ועוד גורמים למאבק נגד הסגירה. השבוע פנו גם תושבי שכונת למד בשם תושבי שכונות צפון תל אביב המתחברים בימים אלה לטובת שדה דב, לחברי הכנסת וקראו להם לעשות כל שביכולתכם על מנת למנוע את סגירת שדה דב ולבחון מחדש את הבנייה המוצעת על השטח הפתוח החופי/המערבי היחיד שנותר בתל אביב. גם גורמי התיירות פנו בקריאה דחופה לשר התיירות "זו שעת חירום. אנו מצפים ממך לקום ולעשות מעשה". ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שמוביל את המאבק בשנים האחרונות, לא מש ממסדרונות הכנסת וממשיך כדבריו, במאבק העיקש והצודק למניעת הטירוף שבריצת האמוק של הממשלה לסגירת שדה דב והפקרת העיר אילת, תושביה וכלכלתה. "אני מפציר בקברניטי המדינה שזכו כעת למנדט מחודש גם מתושבי עירי, לעשות את המעשה הנכון, למען כלל תושבי מדינת ישראל" אמר ראש העירייה.

 

"באם חלילה, תתממש הכוונה לסגור את שדה דב, זו תהיה מכת מוות לתיירות באילת. סגירת השדה, תפגע באבחה אחת באחד המוקדים התיירותיים של מדינת ישראל ותיזכר היסטורית כמחדל שספק אם ניתן יהיה לתקנו בעתיד" כתבו המלונאים לשר והוסיפו: "אנו מבקשים ממך התערבות מידית מתוקף אחריותך. אנו עושים זאת מאחר וכבר כעת עם פתיחת שדה "רמון", אנו חשים על בשרינו את הירידה המשמעותית בכמות הטיסות מנתב"ג לרמון בשיעור של23% ובנוסף ירידה של 24% בטיסות מחיפה לרמון. על פי התחזיות שלנו, המכה צפויה להיות קשה וכואבת הרבה יותר בחודשים יולי ואוגוסט, באם ייסגר חלילה, שדה דב ב – 1.7.19. הכתובת הינה על הקיר: ממשלת ישראל מקריבה בעבור יזמות נדל"נית את העיר אילת ואת תושביה ופרנסתם ופוגעת פגיעה קשה וחמורה בענפי התיירות (מלונות, קווי תעופה, אטרקציות) ועושה זאת בחוסר אחריות והעדר חלופה ראויה, ובניגוד מוחלט להגיון". עוד ציינו המלונאים במכתב, כי לעומת הירידה הדרמטית במספר הטיסות לאילת מנתב"ג ומחיפה, לא נרשמה כל ירידה בשיעור הטיסות משדה דב לאילת, מאז נפתח שדה "רמון", עובדה המלמדת על מרכזיותו של השדה לענף התיירות בעיר ולפרנסת תושביה. "באמצעות המהלך, שמובילה ממשלת ישראל, לסגירתו משיקולי נדל"ן של שדה דב, היא מעודדת את אזרחי ישראל שכבר מגיעים לנתב"ג בעל כורחם לבחור ביעדים מתחרים ולאילת, לאבד את התיירות הישראלית, היא סלע קיומה" כתבו המלונאים וחתמו: "אנו קוראים לך לממש מיד את אחריותך ההיסטורית, להתערב לאלתר ולפעול לדחיית ההחלטה על סגירת שדה דב כדי לאפשר לממשלה ולכנסת הנבחרת לומר את דברה. אין זה מקרה, שכל ראשי הערים בישראל, רוב מוחלט של סיעות הכנסת ושל השרים, סבורים שמדובר בהחלטה מופקרת, פזיזה וחסרת אחריות המהוה התעלמות פושעת מתושבי אילת, מענף המלונאות והתיירות בעיר הדרומית ומהאינטרסים הלאומיים של ישראל. אין בדעתנו, ללכת כצאן לטבח. יש לנו אחריות גוברת לעשרות האלפים המועסקים על ידינו בענף התיירות בעיר, ללקוחות שלנו, לעתידה ולכלכלתה של העיר אילת, כמו גם לאינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל. זו שעת חירום. או מצפים ממך לקום ולעשות מעשה". על המכתב חתומים יו"ר התאחדות מלונות ישראל, יו"ר התאחדות מלונות אילת, מנכ"לי הרשתות ישרוטל, פתאל ודן והתאחדות סוכני הנסיעות.   

 

עוד השבוע פנו ועד תושבי שכונת למד בשם תושבי שכונות צפון תל אביב המתחברים בימים אלה לטובת שדה דב, לכל חברי הכנסת וקראו להם, לפעול בכל הכלים המידיים, לרבות חקיקה שתמנע את סגירת שדה דב! במכתב עליו חתום אלון לוי – יו"ר הנהגת הוועד, קראו תושבי השכונות לאגד כוחות ולמנוע את אישורה של תכנית שדה דב תל אביב 4444.

 

"בתחילת חודש יוני יאשרו ועדות הבניה את התכנית שדה דב, ללא שדה התעופה!!! התכנית דוחסת כ – 20,111 יחידות דיור וכל הנלווה להן, בשטח הקרקע היחיד הפתוח שנותר לאורך חופי תל אביב! ומפנה את גבה לשכונות הוותיקות והופכת אותן למעברי גישה למגדלי יוקרה אגרסיביים החוצצים בין הים לשכונות, מרידינג ועד הרצליה פשוט חומה!" כתבו והוסיפו: "שדה דב הינו שדה התעופה היחיד באזור העיר תל אביב ליבתה המזינה של הכלכלה הישראלית. סגירת שדה דב לא רק שאינה ראויה מבחינה חברתית ותכנונית, הרי שהיא צפויה לפגוע בכלכלה ובפיתוח המקומי, בנגישות ויעילות התחבורה בישראל. שדה התעופה הינו עורק תחבורה חשוב במאזן חופש התנועה בארץ וביעדים קרובים שלא ניתן יהיה להחזירו אם יוסר!... שדה תעופה פעיל, מנגיש דיור בר השגה, רפואה ברת השגה וחינוך בר השגה!... תכנית שדה דב פוגעת באופן מהותי בתושבים רבים... לא יעלה על הדעת שמשלם המיסים יאבד את זכויותיו הבסיסיות לטובת כיסו של בעל עניין כזה או אחר שבמילא מפוצה!.." על רקע האמור ועוד השלכות שצוינו במכתב, קראו כאמור תושבי השכונות לחברי הכנסת, לעשות כל שביכולתכם על מנת למנוע את סגירת שדה התעופה שדה דב ולבחון מחדש את הבנייה המוצעת על השטח הפתוח החופי/המערבי היחיד שנותר בתל אביב.

 

בתוך המאבק העיקש שמוביל ראש העירייה לרבות פניה לכל חברי הכנסת, עצר לרגע ראש העירייה גם כדי לומר תודה למי שהולך איתו דרך במאבק למען העיר אילת – חה"כ בצלאלא סמוטריץ'. "בשם עשרות אלפי תושבי אילת והבאים בשעריה, אנו מודים לך על עמדתך התקיפה בעניין חשוב ולאומי זה ועל הירתמותך במלוא המרץ לשמור תשתיות התעופה במטרופולין גוש-דן שהן "צינור החמצן" של העיר אילת. בכאוס הפוליטי המאפיין את התקופה נשמע בעוצמה קולך הרם, הנסמך על שיקולים לאומייםחברתיים ומנסה למנוע את העצמת העוול והנזק הכבד שנגרם לתושבי אילת שאותם שלחה ממשלת ישראל לנקודה הדרומית ביותר במדינה ללא תשתיות מספקות של רפואה ובריאות ואשר פרנסתם העיקרית הינה התיירות, העתידה לחטוף מכה אנושה אם ייסגר שדה דב". לא מיותר לציין, כי לולא התערבה כנסת ישראל בחקיקה חוצת מפלגות, שדה דב היה נסגר כבר ביוני 2016. לכן פנה שוב ראש העירייה לכל חברי הכנסת והפציר כאמור בקברניטי המדינה לעשות את המעשה הנכון, למען כלל תושבי מדינת ישראל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד