עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יום מיוחד למען אנשים עם לקות ראייה ועיוורון

27/05/2019
יום מיוחד למען אנשים עם לקות ראייה ועיוורון (הגדל)

יום מיוחד למען אנשים עם לקות ראייה ועיוורון

כחלק ממענים קהילתיים של האגף לשירותים חברתיים בעירייה ולצד יריד ראשון מסוגו למיצוי זכויות לכלל הקהילה, נערך בשבוע שעבר יום מיוחד למען אנשים עם לקות ראיה ועיוורון. כ- 30 מתושבי העיר הסובלים מלקות ראייה ועיוורון הגיעו להיבדק ולקבל הדרכה מקצועית ביום מיוחד שהתקיים במרכז "עוצמה" - מרכז שמפעיל האגף למיצוי זכויות ותעסוקה לאוכלוסיית האגף לשירותים חברתיים.

לקראת היום המיוחד, פעלה יחידת הטיפול באנשים עם נכויות הפועל באגף לשירותים חברתיים בעירייה, לאתר את בעלי לקות הראייה בעיר ואלה הסובלים מעיוורון על מנת שיוכלו להיבדק, לשמוע על אביזרים מסייעים ולשמוע על זכויותיהם השונות. עמותת "מגדל אור" הייתה הגוף המקצועי שהוזמן וערך את הבדיקות והתאמת האביזרים.

עו"ס רות אברהם שריכזה את הפעילות, דאגה לשלב ביום זה גם את עמותת "נגישות ישראל" אשר הציגה בין היתר את אופני הטנדם, עמם יכולים בעלי לקות ראייה להשתלב גם בפעילות ספורטיבית ייחודית. איגום משאבים בקהילה למען אנשים עם נכויות הכרחי לצורך העצמתה של אוכלוסייה זו. "יום מיוחד למען הסובלים מלקות ראייה ועיוורון משקף את מחויבות כולנו לראות את אשר זקוקים לעזרה ולפעול למען שיפור איכות חייהם. בכך נבחנת קהילה טובה" סיכם עו"ס מיכאל ריאחי.

ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, שהגיע לברך את הצוותים ואת התושבים הנהנים מהשירותים, הדגיש את מחויבותה של העיר לפעול למען שיפור איכות חייהם של אזרחים ותיקים וגם של אנשים עם מוגבלויות.

הפעילות הייחודית לאנשים הסובלים מלקות ראייה ועיוורון היא חלק ממערך של פרויקטים קהילתיים, שמבצע האגף לשירותים חברתיים בעירייה בניהולה של פרידה בן לולו, כדוגמת יריד מיצוי זכויות שהתקיים כאמור בשבוע שעבר, בשיתוף משרדי ממשלה ועמותות, ימים מיוחדים למשפחות עם צרכים מיוחדים וכן ביצוע פיילוט בשיתוף סטודנטים לעבודה סוציאלית מקמפוס אילת לפעילות משותפת של אזרחים ותיקים תושבי העיר במועדונית ילדים בשכונת יעלים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד