עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

באילת נעים לעשות עסקים

6/06/2019
באילת נעים לעשות עסקים (הגדל)

באילת נעים לעשות עסקים

לצד אירוח עשרות כנסים בעיר אילת, נערך היום (ג') כנס אילת השלישי לעסקים, שהפיקה העירייה. במהלך הכנס הוכרז העסק המצטיין של אילת לשנת 2019. במקום הראשון זכה פאב "הדובים", במקום השני "אפרתי'ס" – חברה לקוסמטיקה ובמקום השלישי "זוהר צח". לעסקים הזוכים הוענק פרס כספי בחסות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א). מקום שלישי זכה ב – 10,000 ₪, מקום שני 15,000 ₪ והמקום הראשון 25,000 ₪. לצד כלים ממומחים שקיבלו בעלי העסקים ובצל המאבק נגד סגירת שדה דב, חתמו מאות בעלי העסקים על קריאה לראש הממשלה ושר האוצר, שלא לסגור את שדה דב: "באם לא תגלו ברגע האחרון אחריות, שיקול דעת ומחויבות וחמלה כלפי אזרחי מדינת ישראל, בסוף החודש ירד עלינו הכורת וינחית עלינו מכת מוות כלכלית, מורלית ואישית".

 

את מבואת כנס אילת לעסקים, שנערך גם השנה במלון מלכת שבא, מילאו עשרות מציגים, ביניהם יחידות העירייה (רישוי עסקים, אגף הכנסות, מינהל ההנדסה, היחידה לאיכות הסביבה, מרכז צעירים, האב אילת, תאגיד התיירות ותאגיד המים והביוב), סניף אילת של מעוף הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, בנקים ועוד. בסיום הכנס נהנו כולם ממופע סטנד אפ של רן לוי, שהיה תושב העיר בעבר. את הכנס ארגן האגף לפיתוח כלכלי ויזמות בעירייה בניהולה של מרלן רוזנפלד, בהפקה של מורן אביגיל עמר ורונית זילברשטיין.  

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שפתח את הכנס, פרס בפני בעלי העסקים האילתים את האתגרים עמם מתמודדת אילת, הניצבת בעת הזו בפני מהפיכה של ממש שתקדם את אילת וכלכלתה. בתוך כך שדה התעופה הבינלאומי החדש של אילת שיהיה בעתיד השכונה הצפונית של אילת בזכות כיווני הפיתוח העתידיים של העיר כולל, בניית שכונת הרודד, המשך פיתוח הרובעים החדשים בשחמון, קריית ספורט, מרכז ירידים, מתחם ושכונת גולף, התכנית לפיתוח רצועת החוף, פיתוח שטח שדה התעופה המתפנה ועוד ועוד.

 

אלי לנקרי, סגן וממלא מקום ראש העירייה, שיזם ומוביל את התכנית העירונית לקידום עסקים באילת ואת קיומו של הכנס, עדכן את בעלי העסקים, כי כחלק מפעולות העירייה לקדם ולעודד את העסקים באילת המהווים את מנוע הצמיחה,  ייפתח כבר בחודש הקרוב "הבית לעסקים" בבית אמת"ל  - מתחם גדול עם עמדות עבודה, חדרי ישיבות ומגוון תכנים לטובת בעלי העסקים שיוכלו להגיע לבית וליהנות מוויוורק בחינם. "אנחנו נחושים לעזור לעסקים להצליח! זה חשוב לנו! ומשום כך יזמנו ועשינו שורה של פעולות כמו הקלה בבירוקרטיה וברגולציה, מתן העדפה לעסקים אילתים במכרזי העירייה, קיום פורומים ושולחנות עגולים לעסקים בשיתוף המעו"ף, הקמת אתרי אינטרנט לעסקים בחינם, קיימנו קבוצות מיקוד וביצענו סקרים לבחון את מידת שביעות הרצון. אנו מובילים תהליך לנסות ולהביא את הצרכנים הגדולים בעיר לבצע את הרכש שלהם מספקים אילתים, "אילתים קונים אילתים", והשנה אנחנו מקיימים עוד התחייבות שלנו. תחרות העסקים המצטיינים של אילת. וגם אם חלילה נקלעתם למשבר אנחנו אתכם בתכניות ייחודיות שיזמנו בשיתוף המעוף. ומעל לכל פעלנו, ואנו ממשיכים לפעול, לעודד את הפעילות העסקית בעיר ליצור הזדמנויות עסקיות חדשות, לקדם לפתח ולעודד את התיירות בעיר ולהרחיב ולגוון את מקורות התעסוקה" אמר לנקרי וציין, כי בשנים האחרונות הושקעו מאות מיליוני ₪ בתשתיות התיירותיות, בטיילות ובחופים, בתכנים, באירועים ובפסטיבלים כחלק משיפור המוצר התיירותי ובשנה הקרובה יושקעו עוד מיליונים רבים בטיילת המזח, אקפולקו, טיילת מערבית, חניות, אטרקציות ציבוריות ועוד.  

 

בין ההרצאות נהנו בעלי העסקים ממפגש חברתי של קהילת העסקים באילת, שאיפשר גם השנה יצירת קשרים בינאישיים, החלפת מידע, גיבוש שיתופי פעולה ועוד. עוד השנה במסגרת הכנס הוענק לבעלי העסקים ייעוץ מתנה לבחירה בתחומי שיווק, פיננסי או ארגוני.

 

בצל המאבק נגד סגירת שדה דב, חתמו כאמור כ – 150 בעלי עסקים על פניה לראש הממשלה – בנימין נתניהו ולשר האוצר – משה כחלון, שלא לסגור את שדה דב. "עוד מעט, כשמערכת הבחירות תיכנס להילוך גבוה, תתחילו בוודאי כמו תמיד לדבר על חשיבות העסקים הקטנים, על חשיבות הפריפריה הרחוקה ועל מחויבותכם לעסקים הקטנים ולכלכלה. אז רגע לפני שאתם משמיעים שוב את הקלישאות תקשיבו לנו: החלטתכם לסגור את שדה דב תוך התעלמות מכל שיקול אסטרטגי, חברתי ובניגוד לדעת ראשי הערים, רוב השרים וחברי הכנסת ובניגוד להיגיון, תהיה הרת אסון עבורנו ועבור תושבי אילת. מנגד להיגיון, לאחריות הלאומית ולמחויבות המדינה לפריפריה ולעסקים הקטנים עומדים שיקולים מביישים של בצע נדל"ני טהור!! כדי להעשיר את קופת המדינה ולכסות על הגרעון שיצרתם, אתם חומדים את פיסת הקרקע שהיא צינור החמצן שלנו! באם לא תגלו ברגע האחרון אחריות, שיקול דעת ומחויבות וחמלה כלפי אזרחי מדינת ישראל, בסוף החודש ירד עלינו הכורת וינחית עלינו מכת מוות כלכלית, מורלית ואישית. אנו פונים אליכם ומבקשים חמלה ואחריות, שיקול דעת ותבונה. אל תסגרו את שדה דב! אפשר למצוא פתרון ביניים ויש פתרונות" כך נכתב בפניה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד