עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

משפרים את האנגלית בחופש הגדול

16/07/2019
משפרים את האנגלית בחופש הגדול (הגדל)

משפרים את האנגלית בחופש הגדול

לראשונה באילת, במסגרת "בית הספר של החופש הגדול" נפתחה השנה תכנית "סאמר סקול" בה לקחו חלק 116 תלמידים ותלמידות. התכנית, ביוזמה ובהובלה של מינהל שח"ק בעירייה בראשות ד"ר דרורי גניאל  נמשכה שלושה שבועות במסגרתה למדו תלמידי כיתות ג' את השפה האנגלית והעשירות את אוצר המילים, כל זאת בעלות מסובסדת של 300 ₪ בלבד. לאור ההצלחה שוקלים במינהל שח"ק להרחיב את התכנית גם בשנה הבאה לטובת ותלמידים נוספים.  

 

פרויקט "סאמר סקול" פועל במסגרת תכנית תלמ"א (התכנית הלאומית למצוינות באנגלית), שמטרתה לייצר חוויית למידה בשפה האנגלית לבוגרי כיתות ג' העולים ל-ד' תוך לימוד חוויתי, מעשיר ובלתי שגרתי עבור תלמידי אילת. התלמידים אשר השתתפו בתכנית, העשירו את ידיעותיהם ואת שליטתם בשפה האנגלית, בהתאם לתכנית הלימודים השנתית של משרד החינוך. כאמור, התכנית נמשכה כשלושה שבועות, במקביל לתכנית "בית הספר של החופש הגדול" המיועדת לתלמידי כיתות א' - ג'. "סבסדנו את התוכנית ב - 100 אלף שקלים כספי פרס החינוך היישובי בו זכתה העיר (בפעם השלישית) מציין ראש מינהל שח"ק - ד"ר דוררי גניאל "מדובר בתוכנית חשובה מעין כמוה. נודעת חשיבות גדולה לקידום תלמידינו ברכישת השפה האנגלית החל מהגיל הצעיר. אני שמח לראות ולשמוע על ההנאה וההצלחה של התלמידים ומקווה כי בשנה הבאה נפתח כיתות נוספות".

 

במסגרת פרויקט תלמ"א, הגיעו השנה לישראל כ – 300 מורים צעירים מארה"ב, אוסטרליה ודרום אפריקה במטרה ללמד בהתנדבות כ – 7000 תלמידים ברחבי הארץ. המורים, יהודים ציונים, מלמדים, לצד כ־200 מורים ישראלים, את רזי השפה האנגלית באופן חווייתי ומרוכז, בהיקף כולל של 75 שעות לימוד (השווה ערך לעשרה חודשי לימוד). באילת, פועלת התכנית בחמישה בתי ספר יסודיים: עציון גבר, אלמוג, יעלים, ים סוף וגלים. בכל מסגרת הדריכו שני אנשי צוות דוברי השפה האנגלית, כאשר האחד הינו ישראלי המועסק בשכר והשני הינו מורה מוסמך אמריקאי, אשר מגיע מארה"ב לטובת התכנית בהתנדבות מלאה, למשך כ- 80 שעות לימוד.

 

לאורך התכנית ב"סאמר סקול" הרחיבו התלמידים את אוצר המילים בעל פה ובכתב, יצרו אינטראקציה חברתית דרך השפה האנגלית עם חבריהם לכיתה וצוות ההוראה. כמו כן, נחשפו התלמידים למידע באנגלית בעל פה ובכתב, בכך תרגלו את ידיעותיהם ורעיונותיהם בשפה האנגלית, כל זאת כמובן בהתאמה לרמת הידע של תלמידי הכיתה במהלך שנה"ל שחלפה. הלימודים במסגרת "בית הספר של החופש הגדול" כללו גם שיעורים חווייתיים עם סדנאות חדשות, פעילויות בישול, מוסיקה, יוגה, תחרויות ארציות ועוד, והכל כמובן באנגלית. אסף שאשה, אחראי על אזור אילת בפרויקט תלמ"א ומורה לאנגלית ציין: "אנחנו לא מלמדים כמו שכולם חושבים על שיעור אנגלית. הכל אצלנו נלמד תוך כדי חוויה. אנחנו עורכים פעילויות וימי ספורט, כך לדוגמא עשינו יום של מסעדות, הכנו תפריטים באנגלית, שמות של מאכלים ומצרכים וכך למדנו אנגלית". לצד "סאמר סקול" ו"בית הספר של החופש הגדול" פועלות גם השנה מסגרות נוספות לילדים ונוער, מגוון קייטנות שמפעילה רשת המתנ"סים לכל הגילאים, מחנות קיץ וסמינרים לנוער.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד