עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

פארק נגיש ראשון באילת

29/07/2019
פארק נגיש ראשון באילת (הגדל)

 פארק נגיש ראשון באילת

לצד הפארק המדעי, פארקי ספורט, פארק צופה לים, גן המוצצים ועוד עשרות גני משחקים חדשים ומשודרגים בשכונות הוותיקות והחדשות, התחדשו ילדי אילת בפארק נגיש ראשון מסוגו באילת. הפארק שייקרא "פארק החברים" כולל עשרות מתקנים חדשים המותאמים לילדים עם צרכים מיוחדים, לרווחתם ולהנאת ילדי אילת כולם.

 

הפארק הנגיש נבנה בעלות של כ – 10 מיליון ₪ במימון משותף של משרד הבינוי והשיכון כחלק מקריית החינוך ע"ש יצחק נבון, ברובע 9 בשכונת השחמון. במרכז הקריה, ממוקם בית ספר היסודי "ים סוף" אותו סובבים מעון יום, גן ילדים, בית כנסת, מתחמי חניה, מגרש ואולם ספורט, פארק משחקי המדע ובעתיד גם המשך הפארק והמדע-טק. הפארק משתרע על שטח של כ 10 דונמים והוא כולל עשרות מתקנים חדישים, רובם ככולם מותאמים גם לילדים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, אשר יוכלו להרגיש שווים וליהנות כיתר חבריהם ממתקני המשחק. הפארק מוצלל במלואו, וכולל ברזיות מים קרים, מערכות תקשורת ומצלמות, גינון עשיר, מתחמי חניה ומסלול ריצה מקצועי אשר בעתיד ישלים טבעת ריצה היקפית סביב הקריה כולה.

 

בחנוכת הפארק שהתקיימה השבוע (א') נהנו ילדי אילת מכיבוד קיץ מרענן, ממשחקי מים וממתקנים המגוונים והחדישים של הפארק. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ברך בהתרגשות על המוגמר וגזר את הסרט ביחד עם נציגי החברה הכלכלית לאילת (חכ"א), שביצעה את העבודות באמצעות הקבלן סמי נופי, בניהול קבוצת גדיש וביחד עם נציגי תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" החונכים ילדים עם צרכים מיוחדים.

 

הפארק הנגיש נבנה כחלק ממגוון פעולות למען האוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים ובכללן מרכז למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים שמפעיל האגף לשירותים חברתיים בעירייה, בית ספר חדש לחינוך מיוחד מכיתה א' עד גיל 21, מעון יום שיקומי, גני ילדים וכיתות לחינוך מיוחד ומרכז תעסוקה שיקומי. את כל הפעולות מלווה ועדה עירונית אותה מובילים ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וסגנו וממלא מקומו – אלי לנקרי, כחלק מהתפיסה העירונית של "אחר אתה חבר".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד