עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

היסטוריה בחוף הדרומי

2/09/2019
היסטוריה בחוף הדרומי (הגדל)

היסטוריה בחוף הדרומי

עם סיומו של הקיץ, פונתה יתרת רצועת החוף הדרומית מקרוואנים, אוהלים ומחסות שכיסו את החוף. השבוע פעלו יחידות העירייה לפנות את רצועת החוף מחוף המגדלור דרומה ואת הפסולת שהשאירו אחריהם השוהים. סך הכל פונו כ- 25 קרוואנים ונגררים למיניהם וכ- 22 אוהלים והתנחלויות, אשר בחלקם הגדול הפכו למגורי קבע ולהשכרה על בסיס יומי בניגוד למדיניות העירייה וכל זאת תוך פגיעה קשה בסביבה. פסולת רבה וגרוטאות פונו משטח החוף על ידי צוותים של פינוי אשפה וקבלנים מטעמם. בימים הקרובים תפעל העירייה להציב הצללות בדומה לרצועה הדרומית המוצללת ומעתה לא תותר כלל הצבת קרוואנים ומחסות לאורך כל הרצועה הדרומית ממסוף טאבה ועד לחוף המגדלור. לטובת נופשי הקרוואנים הפרטיים, תותר הצבת קרוואנים רק מעבר לקו הבולדרים בחוף הצפוני בחזית חוף מפרץ השמש.

 

כזכור מזה כשנתיים פועלת העירייה לפנות את הרצועה הדרומית מעשרות קרוואנים ברובם קרוואנים מסחריים המוצעים להשכרה לאורך רצועת החוף. בשלב ראשון פינתה העירייה רצועת חוף באורך של כ - 1 ק"מ בחוף הדרומי, ממעבר הגבול טאבה ועד לחוף סנובה. בשנה שעברה פונתה רצועה נוספת באורך של כ – 200 מטרים צפונית לחוף סנובה וכאמור השנה פונתה הרצועה הדרומית כולה. לא עוד עשרות קרוואנים, אוהלים ענקיים ושאר מחסות אלא רצועת חוף פנויה עם שונית אלמוגים מדהימה, שלאורכה יוצבו הצללות. חלקה הדרומי של הרצועה סמוך למעבר הגבול טאבה וחלק מהרצועה הפנויה הנוספת יוקצו להקמת אוהלי איגלו פרטיים, למטרת נופש בלבד.

 

ההחלטה בהתאם לחוק העזר לאילת (איסור לינה, הקמת מחסות והבערת אש על שפת הים ובשטחים ציבוריים) התשמ"ב 1982, התקבלה בהתאם למדיניות הנהלת העירייה הרואה בחופי אילת, משאב לאומי ונכס ציבורי המיועדים לשימוש כלל תושבי העיר ואורחיה וכחלק מפעולות העירייה להכשיר עוד ועוד חופים לאורך מפרץ אילת, דוגמת פינוי חוף מפרץ השמש מדרי חוף, הסרת מבנים לאורך החופים ובקיץ האחרון גם פתיחת קטע חוף משטח קצא"א באורך 500 מטרים לטובת הציבור הרחב. מטרת ההחלטה, כאמור למנוע את התמונה העגומה של רצועת חוף התפוסה כולה על ידי מחסות וקרוואנים לצד עשרות רכבים, גנרטורים וכיו"ב, ובכך לצמצם ככל הניתן, פגיעה בשונית האלמוגים הסמוכה ולהסדיר שימוש ראוי לאורך החוף הדרומי המוגדר כשמורת טבע.

 כחלק מהיערכות לפינוי הרצועה, פקדו את קטע החוף, סיירי סיירת תיירות בעירייה, והודיעו לבעלי הקרוואנים והאוהלים על הדרישה לפנות את קטע החוף עד ל – 31.8.2019. בנוסף לאיסור הצבת קרוואנים ומחסות, בקטע החוף הדרומי תוגבל גם חניית רכבים לאורך הרצועה, זאת על מנת למנוע חנייה ממושכת של העוברים את הגבול למצרים. כן תותר חניה בין השעות 6:00-24:00 לטובת באי החוף שייהנו ממנו.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד