עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שגריר קניה ביקר באילת

23/09/2019
שגריר קניה ביקר באילת (הגדל)

 שגריר קניה ביקר באילת

שגריר קניה בישראל – סמואל נ. טוהיטה, ביקר בשבוע שעבר (ד') באילת במסגרת ביקור סטודנטים מקניה הלומדים בערבה.  במהלך ביקורו, נפגש השגריר עם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ושמע ממנו על כיווני ההתפתחות של העיר אילת – שערה הדרומי של מדינת ישראל ועל שיתופי פעולה אפשריים בין אילת לקניה.

 

בפגישה בין השניים  עדכן ראש העירייה את השגריר בדבר מאפייניה של העיר אילת, ייחודיותה ועל הפרויקטים הגדולים שנמצאים בביצוע, טיילת השלום, פיתוח השכונות, מתחם שדה התעופה המתפנה, קריית ספורט בינלאומית, מרכז קונגרסים, מתחם גולף ועוד. עוד עדכן ראש העירייה את השגריר בעניין הפרויקטים של עיר חכמה ופיתוח תעשייה למזון מהים. השגריר שמבקר לראשונה באילת, התרשם מאוד מהעיר וביקש מראש העיר לבחון אפשרות לשיתופי פעולה הן בתחומי התיירות, תעשיית מזון מהים ואף בחינת קו תעופה בין מומבסה לשדה התעופה "רמון".

 

עוד ציין השגריר, כי ממשלת קניה מקיימת מידי שנה כנסים בינלאומיים בנושא "כלכלה כחולה" (blue economy) והם ישמחו אם אילת המקדמת תעשיות למזון מן הים תיקח חלק משמעותי בכנסים אלו. בנוסף, ציין השגריר כי בקניה קיימת שלוחה של המכללה לתיירות משוויץ שם לומדים אלפי סטודנטים מיד שנה את מקצועות התיירות והוא ישמח אם עובדים אלו יוכלו להשתלב בתעשייה התיירות הענפה באילת.

 

עוד שוחחו השניים בעניין התיירות ומאפייניה וסיכמו, כי ייבחנו יחסי ערים תאומות בין אילת לבין מומבסה, מתוך אינטרס משותף לקדם את התיירות בשתי ערים, במיוחד עם הקמת שדה התעופה הבינלאומי. השגריר ציין בהקשר זה, כי אילת צריכה להיות היעד הראשון בישראל ושיבח את ראש העירייה על התפתחותה של העיר ועל כיווני הצמיחה שלה.

 

בסיום הישיבה החליפו ראש העירייה והשגריר תשורות. ראש העירייה העניק לשגריר את דרכון העיר ואלבום תמונות המתאר את 70 שנותיה של העיר. השגריר העניק לראש העירייה דרכון תיירותי ואת סמל קניה וסיפר לראש העירייה, כי הוא עוקב אחר ההתפתחות של אילת והוא מתרשם מאוד מהאופן שבו החזון הופך למציאות על ידי הנעת פרויקטים משמעותיים בעיר.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד